Najlepsze licea - brązowa szkoła 2022

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

2023-04-24

Per aspera ad astra…
Przez ciernie do gwiazd
Przez trudy do sukcesu
...wyjaśniali prowadzący tegoroczną uroczystość…
28 kwietnia 2023 r żegnaliśmy pierwszych od tak dawna maturzystów czteroletniego liceum.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili pani Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski, pan Mirosław Lademann - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie, rodzice abiturientów, przedstawiciele klas trzecich i grono pedagogiczne I LO w Rumi.
W pierwszej kolejności głos zabrała dyrektor szkoły Pani Lucyna Penkowska, która podziękowała młodzieży za lata współpracy i godne reprezentowanie szkoły na szczeblu lokalnym i wojewódzkim, życząc równocześnie swoim podopiecznym powodzenia na egzaminach. Dyrekcja szkoły wraz z wychowawcami klas czwartych wyróżniła tych uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i godnie reprezentowali szkołę biorąc udział w różnego typu konkursach, przedsięwzięciach i projektach artystycznych, naukowych i sportowych. Starosta Wejherowski - pani Gabriela Lisius wręczyła Stypendium Starosty uczniowi klasy IVE Wojciechowi Włodarczykowi za doskonałe wyniki w czteroletnim cyklu edukacji i osiągnięcia naukowe.
Pożegnanie maturzystów to również czas podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły za trud, jaki wkładają w kształtowanie młodego człowieka. W tej kwestii głos zabrali: przedstawicielka rady rodziców, reprezentanci tegorocznych maturzystów - Karolina Słupecka i Paweł Kardas, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Oskar Mielniczek z opiekunem samorządu panią Moniką Pranczke.
W części artystycznej uroczystości wszystkich zgromadzonych gości śpiewem swoim uraczyli reprezentanci chóru szkolnego pod kierunkiem pani Joanny Klein - Szalkowskiej.
Dla każdego czwartoklasisty ten dzień jest wyjątkowy i trwa nieco dłużej niż chwila, którą utrwala flesz. Dlatego właśnie sześć tegorocznych klas IV z wychowawcami udało się do swoich sal, gdzie czekała na nich niespodzianka przygotowana przez kolegów i koleżanki z klas trzecich, upragnione świadectwo ukończenia szkoły, pamiątkowy kubek z logo szkoły i ...celebrowanie tej wyjątkowej chwili - pełnej wzruszeń, wspomnień, łez, być może uroczystej ciszy...
Abiturientom życzymy, by na ich drodze do sukcesu było jak najmniej cierni!
Powodzenia na maturze i w życiu!