Najlepsze licea - brązowa szkoła 2022

Rozwijamy zainteresowania!

2023-07-08

Uczniowie naszej szkoły, nawet w czasie wakacji rozwijają swoje zainteresowania. Przykładem może być Franciszek Wandtke, uczeń klasy III a, który uczęszcza na zajęcia Kółka kaszubskiego. Franek w czasie wakacji brał udział w XXIV Światowym Zjeździe Kaszubów, który w tym roku odbył się w Kartuzach. W ramach tego Zjazdu nasz uczeń uczestniczył w próbie bicia rekordu w jednoczesnej grze na diabelskich skrzypcach. Muzykom udało się pobić rekord świata! Franek może pochwalić się również uzyskaniem certyfikatu ukończenia Kursu Języka Kaszubskiego, organizowanego z ramienia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gratulujemy Frankowi i życzymy dalszych sukcesów, oraz rozwijania pasji!