Historia Szkoły - rok szkolny 2015/2016 SEM. 1
» Udział w festynie edukacyjnym w Wejherowie
Data: 20.08.2016

W sobotę 20 sierpnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunem Grażyną Górak, brali udział w festynie edukacyjnym promującym naukę języka angielskiego. Impreza odbyła się w wejherowskim parku Aleksandra Majkowskiego. Organizatorami festynu edukacyjnego „Angielski Park” było między innymi Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Dodane przez: LO I Rumia

» Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Data: 28.06.2016
Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017 do ściągnięcia Format [PDF]

Dodane przez: LO I Rumia

» Odbiór świadectw przez maturzystów - informacja
Data: 28.06.2016
Szanowni maturzyści zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości 5 lipca 2016 r. wg następującego grafiku:

9.00 – 10.00 klasa III a
10.00 – 11.00 klasa III b
11.00 – 12.00 klasa III c
12.00 – 13.00 klasa III s

Po świadectwo należy zgłosić się w stroju galowym z dowodem tożsamości.

Dodane przez: LO I Rumia

» Rekrutacja 2016 - poznaj nas bliżej
Data: 29.02.2016 / 27.06
Informujemy, że komisja rekrutacyjna przyjmuje absolwentów gimnazjów w dniach:
• 27.06.2016 – 28.06.2016 r. w godz. 9.00 – 15.00
• 01.07.2016 r. w godz. 9.00 – 15.00
• 04.07.2016 – 07.07.2016 r. w godz. 9.00 – 15.00
• 08.07.2016 r. w godz. 9.00 – 14. 00
• 11.07.2016 r. w godz. 9.00 – 14. 00
• 12.07.2016 r. w godz. 9.00 – 12. 00

Dodane przez: LO I Rumia

» Projekt poddasza naszego LO - wizualizacja
Data: 21.04.2016

Dodane przez: LO I Rumia

» Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Data: 24.06.2016
W tym roku wyjątkowo szybko, bo już 24 czerwca podsumowaliśmy i oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Miejsca na podium w rywalizacji na najwyższe średnie ocen w szkole zjęły kolejno uczennice: Dorina Działak 1c Agata Okrój 1b Julia Antochowska 1d Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali promocję do kolejnej klasy, a w szczególności wyróżnionym podczas piątkowego apelu.

Dodane przez: LO I Rumia

» Kajakami po rzece Redzie
Data: 21.06.2016
W dniu 21 czerwca 2016 roku klasa 1d udała się na kajaki po rzece Reda. Trasa zaczynała się w Wejherowie i ciągnęła się się aż do Redy. Zabawa była wspaniała!

Dodane przez: LO I Rumia

» Wycieczka dydaktyczna do Oliwy
Data: 21.06.2016
21 czerwca klasa IC uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Parku Oliwskiego oraz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Tematem była bioróżnorodność świata roślin i zwierząt oraz ich ochrona.

Dodane przez: LO I Rumia

» Wykład prof. dr hab. inż. Aleksandra Kołodziejczyka z PG
Data: 19.04.2016
Wykład dotyczył zatruć czadem, dwutlenkiem węgla, siarkowodorem, szkodliwego działania dymu tytoniowego, zagrożeniach, jakie niosą niektóre produkty spożywcze np. we wszystkich częściach ziemniaków, oprócz bulw oraz zielonych pomidorach, znajduje się trująca solanina Prof. Kołodziejczyk mówił również o grzybach halucynogennych, pleśniach, a także o jednej z najgroźniejszych trucizn – jadzie kiełbasianym. Nie zabrakło zagadnień „egzotycznych”. Profesor wspomniał o żabach, wężach i ślimakach... albo o japońskim rarytasie fugu – rybie, która zawiera tetrodotoksynę, powodującą paraliż, a nawet śmierć. W związku z tym przygotowywać i sprzedawać fugu mogą jedynie licencjonowani kucharze. Dziękujemy panu prof. dr hab. inż. Aleksandrowi Kołodziejczykowi z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, za wizytę w naszej szkole i interesujący wykład dla uczniów klas biologiczno-chemicznych pt. „Niebezpieczne związki, czyli o tym co truje w domu, w polu, w wodzie i w zagrodzie”

Dodane przez: LO I Rumia

» Wymiana polsko-niemiecka - Lauf an der Pregnitz w Bawarii
Data: 06-14.06.2016
Na początku czerwca młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi wyjechała do Niemiec w ramach wymiany młodzieży. Dla niektórych uczestników był to pierwszy wyjazd za zachodnią granicę, a przede wszystkim okazja do sprawdzenia swoich umiejętności mówienia w języku niemieckim z jego rodowitymi użytkownikami.

W poniedziałek 6 czerwca, grupa 18 uczniów i uczennic szkoły wraz z nauczycielami, czyli panią dyrektor Lucyną Penkowską i Markiem Czaplewskim, wyjechała na 9 dni do Lauf an der Pregnitz w Bawarii. Po przybyciu na miejsce w późnych godzinach wieczornych, wszyscy zostali zakwaterowani u rodzin niemieckich w samym Lauf lub w niedalekiej odległości od niego. Pierwszy kontakt nawiązano dość szybko dzięki temu, że we wrześniu ub. roku uczniowie rumskiego liceum gościli w swoich domach niemiecką młodzież z tamtejszego gimnazjum. Następnego dnia rano nasi uczniowie odwiedzili partnerskie gimnazjum w Lauf - Christoph Jacob Treu Gymnasium. W takiej szkole młodzież uczy się 8 lat, to takie połączenie naszego gimnazjum, liceum i ostatnich lat szkoły podstawowej. Po krótkim przywitaniu przez dyrektora placówki Thomasa Freimana, młodzież udała się na spotkanie z władzami powiatu Lauf. W siedzibie powiatu, w głównej sali posiedzeń, uczniowie poprzez prezentację multimedialną zapoznali się z historią, gospodarką i bieżącymi problemami miasta. Po spotkaniach oficjalnych, młodzież wraz z przewodnikiem zwiedziła miasto, jego piękną starówkę i zamek, którego obecność w tak niewielkim mieście może zaskakiwać. Następne dni upłynęły na zwiedzaniu z polskimi przewodnikami, ale także i z niemieckimi kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionej szkoły, takich miast jak Bamberg, Norymberga i Regensburg / Ratyzbona.

Szczególnie ważnymi punktami wymiany było zwiedzenie sali rozpraw procesu norymberskiego. Bardzo miłym akcentem był spływ statkiem przez przełom Dunaju od klasztoru Weltenburg do miejscowości Kelkheim. Sobotę i niedzielę młodzież spędziła u rodzin, niektórzy poszli na otwarty basen, zwiedzali ponownie pobliską Norymbergę, hucznie bawili się na koncertach organizowanych w Lauf, a nawet pojechali na zwiedzanie Monachium. Dobra pogoda przez cały czas pobytu była dopełnieniem dobrze wykorzystanego czasu. Poniedziałek był najluźniejszym dniem pobytu, część młodzieży kąpała się w kąpielisku Atlantis, pozostali zwiedzali małe miasteczko Herzogenaurach. Na koniec zakupy w sklepach Pumy i Adidasa. Pomimo, iż wspólna przygoda trwała trochę ponad tydzień, zawiązały się przyjaźnie. 14 czerwca, w dzień wyjazdu, nie było końca uściskom, łzom oraz ciepłym słowom. Do ponownego spotkania w ramach wymiany dojdzie od 15 do 23 września, kiedy uczniowie z Lauf an der Pregnitz będą gościć w Rumi. Specjalne podziękowania I LO w Rumi składa tym, którzy wsparli ten projekt: Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Deutsch- Polnisches Jugendwerk).

Dodane przez: LO I Rumia

» Mistrzowie powiatu wejherowskiego w piłce nożnej
Data: 16.06.2016
Mistrzowie powiatu wejherowskiego w piłce nożnej Drużyna z I LO w Rumi po raz kolejny zdobyła I miejsce w piłce nożnej chłopców. Trener: Sobiesław Przybylski

Dodane przez: LO I Rumia

» Akcja CZYSTA RUMIA
Data: 11.06.2016
W sobotę 11 czerwca grupa młodzieży klas pierwszych pod opieką Hanny Supernat-Melzer uczestniczyła w akcji CZYSTA RUMIA organizowanej przez urząd miasta.

Dodane przez: LO I Rumia

» Jak nie czytam, jak czytam"
Data: 10.06.2016
Ogólnopolska akcja masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam" - 10.06.2016 roku Cała społeczność I LO w Rumi wzięła udział w masowej akcji czytania książek. W tym dniu sprzed szkoły wyruszył publiczny przemarsz z książkami "na wesoło", który udał się w okolice dworca PKP Rumia. Transparenty z hasłami, przebrani uczniowie, cukierki z cytatami oraz tłum (ponad 200 osób), który tworzyli nasi uczniowie i grono pedagogiczne zwracał uwagę przechodniów i uczestników ruchu drogowego .Do akcji przyłączyła się pani Teresa Jałocha - radna Rady Miejskiej w Rumi, Przewodnicząca Komisji Kultury.

Uczestnicy akcji opanowali dworzec PKP Rumia i przystanki autobusowe ZKM, zachęcali do przyłączenia się i wspólnego czytania. Na dworcu spotkaliśmy się z grupą uczniów z Gimnazjum nr 4 w Rumi. Około godz. 10.00 rozpoczęło się publiczne czytanie książek, które było kontynuowane przez 10 minut. Następnie uczniowie ułożyli "wieżę" z książek przed wejściem do Stacji Kultura. Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Rumi zaprosiła uczestników do biblioteki miejskiej. Uczniowie skandując hasła propagujące czytelnictwo wrócili do szkoły. Inicjatorkami akcji była Ewa Domarus i Barbara Niewiedziała.

Dodane przez: LO I Rumia

» Na wystawie zdjęć pt.: „Studnie życia”
Data: 08.06.2016
8 czerwca, w ramach lekcji geografii, uczniowie klasy 2s wraz nauczycielem tego przedmiotu - Elżbietą Dziecielską, udali się do klubu parafialnego parafii pw. Św. Józefa i Judy Tadeusza, na wystawę zdjęć pt.: „Studnie życia”. Ekspozycja przedstawia państwa Afryki (Nigeria, Czad, Zambia), do których w/w parafia przekazała pieniądze na wybudowanie życiodajnych studni. Dotychczas dzięki ofiarności Księdza Prałata i Jego Parafian udało się wybudować 7 studni

Dodane przez: LO I Rumia

» XXI Wojewódzki Konkurs – Haft Kaszubski – Linia 2016
Data: 07.06.2016
W dniu 7 czerwca 2016 roku w Gminnym Domu Kultury w Linii, w obecności władz samorządowych, odbył się XXI Wojewódzki Konkurs – Haft Kaszubski – Linia 2016. Celem imprezy jest popularyzacja twórczości kaszubskiej i upowszechnienie wartości sztuki ludowej. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Pomorskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 178 hafciarek i hafciarzy nie tylko z województwa pomorskiego.

Z naszej szkoły w konkursie brała udział Dominika Klimczak z klasy IIc, która zajęła III miejsce w kategorii młodzież szkolna. Gratulujemy Dominice pasji tworzenia! Opiekunem uczennicy była Grażyna Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» Ogólnopolska akcja czytania
Data: 06.06.2016

Dodane przez: LO I Rumia

» Rowerem przez dolinę Redy
Data: 01.06.2016
1 czerwca klasa I s wraz z wychowawcą Ewą Domarus i panią Małgorzatą Zych postanowiła oddalić się od miejskiego zgiełku i nieco popedałować. Odwiedziliśmy Rezerwat Beka, okoliczne mola i "Muzeum pod Dębową Górą" - "miejsce z duszą" stworzone przez ludzi z pasją. Było upalnie i upojnie...

Dodane przez: LO I Rumia

» Powiatowy Dzień Sportu i Rekreacji
Data: 25.05.2016
25 maja na Ogólnodostępnej Strefie Rekreacji Dziecięcej "Starowiejska" przy I LO w Rumi odbył się Dzień Sportu i Rekreacji. Gościliśmy władze powiatowe: m.in. Witolda Reclafa - wicestarostą powiatowego, Wojciecha Rybakowskiego - etatowego członka Zarządu oraz innych przedstawicieli organu prowadzącego. Uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli wzięli udział w grach i zabawach sportowych w różnych dyscyplinach (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka nożna). Ponadto odbył się Turniej Wiedzy o Sporcie. Wszystko to odbywało się w miłej atmosferze przy muzyce wykonywanej przez szkolnych artystów.

W ramach Powiatowego dnia Sportu odbył się turniej piłki siatkowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Oliwia Kreft, Izabela Kubińska, Nadia Olczyk, Weronika Szczypior, Laura Waszkiewicz oraz Karolina Labudda. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze w stosunku 2:0. Wybrano także najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach, którymi okazały się: Weronika Szczypior, Michelle Kurzyk oraz Olga Urbańska. W przeprowadzeniu turnieju pomagały Sandra Czoska, Patrycja Paleczna, Weronika Tomaszewska oraz Agata Stenzel.

Dodane przez: LO I Rumia

» Wycieczka przedmiotowa „Brzegiem Zatoki Gdańskiej”
Data: 01.06.2016
1 czerwca klasa 2s wraz z opiekunami Hanną Supernat–Melzer i Elżbietą Dziecielską udała się na wycieczkę przedmiotową „Brzegiem Zatoki Gdańskiej”. Uczniowie podczas tej wyprawy mieli możliwość zaobserwować abrazję morską, której skutkiem są przepiękne klify obrywowe i osuwiskowe oraz bioróżnorodność flory i fauny morskiej i lądowej. Młodzież wykonywała różne zadania edukacyjne z dziedziny biologii i geografii oraz poddawała się działaniu promieni słonecznych.

Dodane przez: LO I Rumia

» Finał XVII Turnieju "Jakub Wejher i Powiat Wejherowski"
Data: 20.05.2016
20 maja 2016 roku odbył się finał XVII Turnieju "Jakub Wejher i Powiat Wejherowski", którego myślą przewodnią była znajomość dworków i pałaców powiatu wejherowskiego. Naszą szkołę reprezentowała 4-osoba drużyna w składzie: Anna Bałtowska kl. IIa, Dominika Filip kl. IIa, Bartosz Głodkowski kl. IIb oraz Bartłomiej Hennig kl. IIb. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu, który zawierał zdjęcia atrakcji turystycznych Kaszub, Wejherowa oraz miejsc pamięci narodowej. Część druga konkursu to konkurencje sprawnościowe i manualne, min. wykonanie portretu Jakuba Wejhera. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna. Uczniowie I LO w Rumi zajęli indywidualnie 3 pierwsze miejsca w części teoretycznej, a Anna Bałtowska uzyskała maksymalną liczbę punktów. Opiekun: Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» Zebranie - wymiana z Niemcami
Data: 23.05.2016
24.05.2016 o godz. 19.00 w sali nr 20 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów, którzy biorą udział w wymianie z niemiecką szkoła w Lauf an der Pegnitz. Obecność obowiązkowa  

Dodane przez: JP

» Zebrania z rodzicami
Data: 20.05.2016
W dniu 24 maja 2016 o godzinie 18.00 odbędą się zebrania z rodzicami wg poniższego planu:

KLASA WYCHOWAWCA SALA
1a p. M. Pałubicka 15
1b p. M. Młynarczykowska 26
1c p. A. Grudzińska 40
1d p. E. Rębiś 28
1s p. E. Domarus 29
2a p. A. Napiórkowska 25
2d p. A. Grabowska 14
2e p. S. Anisimowicz 32
2s p. A. Prudzienica-Piotrowicz 20

Wszyscy nauczyciele są obecni w pokoju nauczycielskim do godziny 1945 Ze względu na nieobecność p. Górak i p. Meyer w dniach 23 – 25 maja (spowodowaną wyjazdem na wycieczki z klasami), zebrania dla rodziców uczniów klas : 2b i 2c odbędą się 31 maja o godz. 18.00. Natomiast 24 maja zapraszamy na konsultacje z innymi nauczycielami.

W dniu 24 maja lekcje odbywać się będą według poniższego rozkładu:
0. 7.10 – 7.55
1. 8.00 – 8.35
2. 8.45 – 9.20
3. 9.30 – 10.05
4. 10.15 – 10.50
5. 11.10 – 11.45
6. 11.55 – 12.30
7. 12.40 – 13.15
8. 13.20 – 15.55
9. 14.00 – 14.30
 

Dodane przez: JP

» XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Data: 14.05.2016
Uczennice klasy II a Marta Grochala oraz Maria Jabłońska uczestniczyły w projekcie edukacyjnym XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny temat przewodni brzmiał: " Miejsca pamięci- materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości". Uczennice wybrały pomnik poswięcony pamięci Gdynian Wysiedlonych i w ramach zadania rekrutacyjnego zaprosiły Panią Danutę Wielbińską, która jest członkinią Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała historii gościa, która została wysiedlona wraz z rodziną w 1939 roku. Przeprowadzony wywiad został udokumentowany jako część pracy konkursowej. Opiekunem przedsięwzięcia był nauczyciel historii Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» Zajęcia edukacyjne w Muzeum Emigracji w Gdyni
Data: 10.05.2016
W dniu 10 maja 2016 roku przy pięknej aurze i doskonałych humorach uczniowie klas Ia i IIc udali się na zajęcia edukacyjne do Muzeum Emigracji w Gdyni. Jest to pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. W historycznym gmachu Dworca Morskiego powstała instytucja, która o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie opowiada w ścisłym związku ze współczesnością. Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest przybliżenie losów milionów Polaków, zarówno tych anonimowych, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. W czasie naszej wizyty w muzeum uczniowie klasy Ia brali udział w aktywnym zwiedzaniu wystawy oraz w warsztatach edukacyjnych na temat - „Wyjazdy i ucieczki z PRL. Marzenie o wolności.” Natomiast klasa IIc skorzystała z oferty aktywnego zwiedzania z edukatorem. Organizatorami wydarzenia była: Mirosława Pałubicka i Grażyna Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» XII edycja Konkursu Papieskiego 2016: "Moje Westerplatte"
Data: 11.05.2016
XII edycja Konkursu Papieskiego 2016: "Moje Westerplatte" Uczennica klasy III a Lidia Mikulska została finalistką XII edycji Konkursu Papieskiego, którego organizatorem jest Fundacja Instytutu Tertio Millenio. Konkurs składa się z czterech etapów, z których dwa pierwsze dotyczyły rozwiązania testów on- line. Bardzo ważnym ogniwem konkursu był etap trzeci, który polegał na napisaniu eseju pt."Moje Westerplatte". Opiekunem merytorycznym pracy był nauczyciel historii Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» Orientujemy się na orientację
Data: 07.05.2016
7 maja 2016 roku na stadionie miejskim MOSiR w Rumi odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Cała Polska biega z mapą". Uczniowie naszej szkoły licznie stawili się na starcie i wzięli udział w biegu. Była to okazja do zapoznania się z biegiem na orientację oraz możliwość spotkania się z medalistami Mistrzostw Polski i Europy.

Dodane przez: LO I Rumia

» Fotorelacja z matur
Data: 04.05.2016
Od środy 4 maja trwają egzaminy maturalne, do których przystąpili nasi absolwenci. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Oto krótka fotorelacja z egzaminów»

Dodane przez: LO I Rumia

» Promocja szkoły na MOSIRze
Data: 03.05.2016
W ramach obchodów 3 maja Nasi Uczniowie wzięli udział w promocji Szkoły, która odbyła się na hali MOSIR w Rumi. Dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe zaangażowanie!

Dodane przez: LO I Rumia

» Zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich
Data: 29.04.2016
W piątek 29 kwietnia obyło się uroczyste pożegnanie klas III. Na uroczystości byli obecni: etatowy członek zarządu powiatu wejherowskiego - Wojciech Rybakowski, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Wojciechem Kirklewskim, Dyrekcja i Rada Pedagogiczna oraz rodzice.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Ponadto zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe i artystyczne. Uroczystość uświetnił szkolny chór i grupa teatralna „W rozproszeniu”. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie udali się do sal z wychowawcami gdzie koledzy z klas drugich przygotowali „słodkie” niespodzianki. Absolwentom życzymy powodzenia na maturze.

Dodane przez: LO I Rumia

» Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy "Źródła marzeń" 2016
Data: 23.04.2016
Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy "Źródła marzeń" 2016 Marcin Sipajło z II b zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego z 2 wynikiem w Polsce. Doskonałą znajomość literatury Tolkiena pozwoliła na udział Marcina w finale. W sobotę 23 kwietnia na Zamku w Gniewie odbył się finał, w którym nasz uczeń zajął 8 miejsce. Brawo !!! Gratulujemy !!!

Dodane przez: LO I Rumia

» Rejonowy etap XXIV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK
Data: 23.04.2016
23.04.2016 w Gimnazjum Samorządowym w Bolszewie odbył się rejonowy etap XXIV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. 15 drużyn szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego konkurowało ze sobą w czasie wykonywania zadań na dziesięciu stacjach. Na ośmiu z nich sprawdzano umiejętności praktyczne z zakresu I pomocy przedmedycznej w scenkach zbiorowych i indywidualnych. Na pozostałe dwie składał się test teoretyczny oraz stacja Gier i Zabaw.

Sędziowie wykazali się pomysłowością i zróżnicowaniem zadań w scenkach. Zawodnicy mieli do czynienia z wieloma przypadkami, m.in.: „Wypad seniorów do baru”, wypadek komunikacyjny, porażenie elektryczne i wiele innych. Oczywiście uczestnikom nie zabrakło dobrego humoru i chęci do zabawy. Nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii zespołowej. Reprezentowali nas członkowie szkolnego koła PCK, przeszkoleni przez naszą absolwentkę, Karolinę Datę: Agnieszka Lademann, Aleksandra Kołyszko, Agnieszka Tomczak, Faustyna Kowalkowska z klasy I C oraz Adrian Jaroniec z klasy II C pod opieką Pani Barbary Pajzderskiej. Drużynie sanitarno-medycznej serdecznie gratulujemy sukcesu!

Dodane przez: LO I Rumia

» Dni Otwarte Naszego LO
Data: 23.04.2016-25.04.2016
W dniach 23 i 25 kwietnia gościliśmy w naszych murach prawie absolwentów gimnazjów z Rumi, Redy, Gdyni, Wejherowa, Kosakowa, Mostów, Mrzezina, Żelistrzewa, Pucka, Władysławowa, Bolszewa i Luzina. Mieli oni okazję osobiście zapoznać się z naszą bazą dydaktyczną, pedagogami i uczniami naszego LO.

Dodane przez: LO I Rumia

» Finał akcji POLA NADZIEI NA POMORZU
Data: 24.04.2016

Jak już pewnie zauważyliście przy bramie szkolnej zakwitły nasze cebulki żonkili. W tym tygodniu obchodzimy finał akcji POLA NADZIEI NA POMORZU. W niedzielę 24 kwietnia, jak co roku, pod wszystkimi kościołami i na ulicach miast, spotkacie kwestujących wolontariuszy hospicjów. Zbiórka na hospicja połączona jest z rozdawaniem właśnie żonkili. Życzymy wam aby nasze żółte kwiatki przypominały wszystkim o nadziei na godne odchodzenie. Tę prawdę głosił, między innymi, św.p. ks.Kaczkowski, założyciel puckiej placówki, wyjątkowy kapłan, który swoim życiem i śmiercią dał całej Polsce wspaniałą lekcję tanatopedagogiki. Jeżeli spotkacie w niedzielę młodzież z puszkami, lub usłyszycie roztańczoną, żółtą paradę w Gdyni na bulwarze czy w Pucku, to wesprzyjcie hojnie ideę PÓL NADZIEI.

Dodane przez: LO I Rumia

» Warsztaty pierwszej pomocy pt."Zawody przed Zawodami"
Data: 16.04.2016

W dniu 16 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Redzie odbyły się warsztaty pierwszej pomocy pt."Zawody przed Zawodami" organizowane przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK z Wejherowa. W zajęciach udział wzięli członkowie koła PCK naszej szkoły: Faustyna Kowalkowska, Aleksandra Kołyszko, Agnieszka Tomczak i Agnieszka Lademann z klasy IC oraz Adrian Jaroniec z klasy IIC . Przez cały dzień grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK wraz z 34 uczestnikami zajęć wspólnie powtarzali wiadomości z zakresu Pierwszej Pomocy. Po zapoznaniu się z regulaminem oraz planem dnia, młodzież podzieliła się na grupy. Członkowie zespołów mogli między innymi wczuć się w rolę sędziego, zmierzyć się z licznymi scenkami, podczas których udzielali pierwszej pomocy pozorantom oraz zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w wypadku komunikacyjnym. Wszyscy zżyli się ze sobą, dzięki zabawom integracyjnym i świetnej atmosferze. Dzień zakończony został podsumowaniem wyników drużyn i ogłoszeniem zwycięzców! Nasze liceum otrzymało najwyższą ilość zdobytych punktów, zapewniając sobie zwycięstwo.

Dodane przez: LO I Rumia

» Lekcja muzealna w wejherowskim muzeum
Data: 16.04.2016

W sobotę 16 kwietnia uczniowie koła regionalnego wybrali się na lekcję muzealną do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Tematem lekcji była postać i dorobek naukowy profesora Gerarda Labudy. Na Pomorzu rok 2016 jest poświęcony temu wybitnemu historykowi. W trakcie wykładu uczniowie poznawali postać profesora Gerarda Labudy poprzez dokumenty, fotografie, odznaczenia, listy gratulacyjne, dyplomy honorowe wielu uczelni i fotografie rodzinne. Taki sposób zdobywania wiedzy spotkał się z wielkim uznaniem uczniów. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Grażyna Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkanie z misjonarzem
Data: 14.04.2016
14 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Książąt Pomorskich w Rumi odbyło się spotkanie z misjonarzem z Madagaskaru, salezjaninem, ks. Tomaszem Łukaszukiem.

Ks. Tomasz żył i pracował na Madagaskarze przez prawie 10 lat. W tym czasie służył Malgaszom, głosił Ewangelię i wspierał ich rozwój ludzki. Przyjechał do Rumi, aby ubogacić naszych uczniów tym cennym doświadczeniem. Opowiadał ludziach oraz zwyczajach panujących na wyspie. Ksiądz misjonarz zwrócił uwagę na podobieństwa i różnice w stylu życia młodych Malgaszy i ich polskich rówieśników. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu chętnie słuchali historii o ich afrykańskich rówieśnikach. Swoją opowieść ks. Tomasz ubogacił licznymi zdjęciami oraz wieloma przedmiotami codziennego użytku mieszkańców Madagaskaru. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się piłka do gier zespołowych wykonana z liści bananowca oraz zabawki – samochody, wykonane z puszek po napojach. Malgasze są ludźmi praktycznymi, dlatego wiele sprzętów, które prezentował nasz gość mają wiele zastosowań. Np. chusta, lamba, która służy jako ubranie, jako „nosidełko” do dzieci i może służyć także jako ręcznik. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali misjonarza i zadawali pytania o codzienne życie Malgaszy. W naszym liceum staramy się wychowywać młodzież na dobrych i mądrych obywateli i tego typu spotkania formacyjne służą temu celowi.

Dodane przez: LO I Rumia

» Klasa I biologiczno-chemiczna na Gdańskim UM
Data: 14.04.2016
Przy okazji Dni Otwartych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego uczniowie klasy I c wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych i studentów w katedrach : genetyki, fizyki medycznej, embriologii, chemii medycznej oraz anatomii i neurobiologii. Próbowali swoich sił w wielu typowych czynnościach medycznych i zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni.

Dodane przez: LO I Rumia

» XII edycja Konkursu Papieskiego 2016: "Moje Westerplatte"
Data: 13.04.2016
Uczennica klasy III a Lidia Mikulska została finalistką XII edycji Konkursu Papieskiego, którego organizatorem jest Fundacja Instytutu Tertio Millenio. Konkurs składa się z czterech etapów, z których dwa pierwsze dotyczyły rozwiązania testów on-line. Bardzo ważnym ogniwem konkursu był etap trzeci, który polegał na napisaniu eseju pt. "Moje Westerplatte". Opiekunem merytorycznym pracy był nauczyciel historii Monika Młynarczykowska. 14 maja 2016 roku odbędzie się ustna obrona prac konkursowych. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalszy występ.

Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkanie z członkinią Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych
Data: 13.04.2016
Dnia 13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Panią Danutę Wielbińską, ktora jest członkinią Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych. Młodzież wysłuchała historii naszego gościa, która wraz z rodziną została wysiedlona w 1939 roku. Warto wspomnieć, iż uczennice klasy IIa: Marta Grochala oraz Maria Jabłońska w ramach uczestnictwa w projekcie edukacyjnym XXII Sesji Dzieci i Młodzieży, przeprowadziły wywiad z Panią Danutą Wielbińską - naocznym świadkiem opisanych wydarzeń. Głównym celem wspomnianego konkursu jest propagowanie miejsc pamięci lokalnej i narodowej. Uczennice naszego liceum wybrały pomnik, poświęcony pamięci Wysiedlonych Gdynian, których cennym przykładem jest także Pani Danuta Wielbińska. Opiekunem konkursu jest nauczyciel historii Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» IIa w Wejherowskim Sądzie Rejonowym
Data: 12.04.2016
12 kwietnia klasa II a udała się do Wejherowskiego Sądu Rejonowego, by móc uczestniczyć w rozprawach sądowych, jak i również poznać realia świata prawniczego. Uczniowie mieli możliwość obserwowania trzech rozpraw, których przebieg śledzili z dużym zainteresowaniem. Dotyczyły one kolejno: błędu w sztuce lekarskiej, kolizji drogowej oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeżwym. Młodzież miała także możliwość zadawania pytań, dotyczących przepisów prawa karnego. Towarzyszami młodzieży w tej żywej lekcji prawa był Profesor Wojciech Lamentowicz oraz Pani Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» Klasa IIe we Wrocławiu
Data: 6-8.04.2016
Niezapomniane spotkanie z historią i przyrodą Stare Miasto, Uniwersytet Wrocławski, Panorama Racławicka i nie tylko... wrocławskie zoo z afrykarium, ogród botanicznym i japoński

Dodane przez: LO I Rumia

» Targi Pracy i Edukacji "Zaplanuj swoją karierę"
Data: 12.04.2016
Targi Pracy i Edukacji "Zaplanuj swoją karierę" organizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Rumi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, aby umożliwić im bezpośredni kontakt z instytucjami z rynku pracy.
Zaproszeni wystawcy: pracodawcy, agencje pracy, szkoły policealne, uczelnie, inne instytucje takie jak WKU, Inspekcja Pracy, Urzędy Pracy z Gdyni i Wejherowa. Miejsce targów - ZSP nr 1 w Rumi.

Dodane przez: LO I Rumia

» Finalistki Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Data: 07.04.2016
W tym roku do walki o darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej i inne cenne nagrody stanęło ponad 700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. W ramach I etapu uczestnicy konkursu w grudniu pisali test w swoich szkołach. Następna odsłona zmagań odbyła się na początku lutego, wówczas uczniowie rozwiązali test składający się z pytań wielokrotnego wyboru i pytań otwartych. Z całego województwa do drugiego etapu konkursu przystąpiło 494 uczniów. Spośród nich wyłoniono 23 finalistów, którzy w czwartek 7 kwietnia rywalizowali ze sobą podczas uroczystego finału w sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Najlepsi z najlepszych stawili czoła problemom porządkowym w swoich gminach i przedstawili pomysły na ich rozwiązanie. Ich zadaniem było stworzenie własnej straży miejskiej na miarę tych wyzwań i wyznaczenie jej konkretnych zadań. Poza zmaganiami konkursowymi uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Wycieczkę przyjęto z entuzjazmem, gdyż pozwoliła rozładować emocje przed ogłoszeniem werdyktu jury. Rumię reprezentowały uczennice z naszego liceum: Agnieszka Lademann z kl.Ic i Zuzanna Orłowska z IIb. Dziewczynom serdecznie gratulujemy wysokich lokat i udanego występu w finale.

Dodane przez: LO I Rumia

» Oficjalne otwarcie pracowni chemicznej i fizycznej!
Data: 06.04.2016
6 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie pracowni chemicznej i fizycznej, których doposażenie dofinansowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Obie sale mają wspomóc proces dydaktyczny uczniów w części praktycznej i wprowadzić pewien element innowacyjności w dzisiejsze nauczanie. Przygotowane przez uczniów pokazy udowodniły, że praca metodą projektu, doświadczenia czy eksperymentu w znaczący sposób podnosi atrakcyjność lekcji i stanowi alternatywę dla standardowego toku lekcji.

Serdecznie dziękujemy nauczycielkom, p. Annie Grudzińskiej i p. Marii Meyer, które przygotowały pokazy w salach laboratoryjnych i uczniom, którzy pokazali (oczywiście metodą eksperymentu), że chemia i fizyka nie mogą być nudne!

Podczas wizyty w naszym liceum zaproszonych gości, uczennice koła regionalnego zaprezentowały wykonany przez siebie strój kaszubski. Strój ten został uszyty w ramach zajęć warsztatów regionalnych. Strój powstał dzięki współpracy naszego koła regionalnego z Panią Krystyną Wolf – artystką ludową z Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, która służyła nam radami w wykonaniu tego zadania. Nad całością prac czuwała prowadząca zajęcia regionalne Grażyna Górak.]

Dodane przez: LO I Rumia

» Występy grupy poetycko–wokalnej PRO BONO
Data: 24.03.2016 31.03.2016
Z okazji obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, grupa PRO BONO, w skład której wchodzą również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, zaprezentowała 24 marca osadzonym w areszcie śledczym w Wejherowie program zatytułowany „Wierni wiernym do końca”. Koncert stanowił element projektu historycznego realizowanego w tym zakładzie penitencjarnym. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć w wiadomościach lokalnej telewizji TTM: http://www.telewizjattm.pl

Drugi występ miał na celu u świetnienie obchodów 71 rocznicy działań wojennych II wojny światowej na terenie Rumi i odbył się w Stacji Kultura w Rumi dnia 31 marca. Spotkał się również z ciepłym przyjęciem ze strony widzów i słuchaczy. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z przepiękną, autorską aranżacją piosenek, które zostały opracowane przez kierownika artystycznego grupy, panią Joannę Klein-Szalkowską.

Dodane przez: LO I Rumia

» Konkurs Kaczmarskiego
Data: 09.03.2016
9 marca w Gdańsku odbył się konkurs poetycko-muzyczny poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. Naszą szkołę reprezentowały Ada Czuryńska z Ic, Marysia Jabłońska z IIa i Asia Klein z IIIa, która zajęła w tym konkursie III miejsce. Uczestniczki zaprezentowały nieprzeciętne umiejętności wokalne i w oryginalny sposób ujęły poetyckość twórczości Kaczmarskiego. Serdecznie gratulujemy całej trójce!


 

Dodane przez: LO I Rumia

» Mamy podium w Licealiadzie w Piłce Koszykowej
Data: 04.04.2016
W dniu 4 kwietnia na terenie naszej szkoły odbyła się Licealiada w Piłce Koszykowej dziewcząt. Miło jest nam poinformować, że nasza drużyna zdobyła III miejsce w Powiecie Wejherowskim. Gratulujemy!

Dodane przez: LO I Rumia

» Zebrania z rodzicami - 6 kwietnia 2016 - środa
Data: 06.04.2016
6 kwietnia 2016 o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.

Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy na dużą salę gimnastyczną na prelekcję nt. dopalaczy, którą poprowadzi p. Jagoda Naumczyk z Ośrodka Psychologiczno–Pedagogicznego RAZEM.

Natomiast rodziców uczniów klas trzecich – na małą salę gimnastyczną, gdzie dyrekcja szkoły przybliży procedury maturalne.

Po zakończeniu powyższych spotkań zapraszamy na spotkania z wychowawcami wg poniższego planu:

KLASA WYCHOWAWCA SALA
1a p. M. Pałubicka 15
1b p. M. Młynarczykowska 26
1c p. A. Grudzińska 40
1d p. E. Rębiś 28
1s p. E. Domarus 29
2a p. A. Napiórkowska 25
2b p. M. Meyer 35
2c p. G. Górak 37
2d p. A. Grabowska 14
2e p. S. Anisimowicz 32
2s p. A. Prudzienica-Piotrowicz 20
3a p. T. Jurkiewicz 39
3b p. A. Chwałek k
3c p. H. Supernat-Meltzer 38
3s p. S. Przybylski n

Wszyscy nauczyciele są obecni w pokoju nauczycielskim do godziny 19:45

Dodane przez: LO I Rumia

» XVIII Powiatowy Mini-Festiwal Poezji w Języku Angielskim
Data: 01.04.2016
Dnia 01.04.2016 r. w Wejherowie w ZSP nr 1 odbył się XVIII Powiatowy Mini-Festiwal Poezji w Języku Angielskim. Naszą szkolę w kategorii "Piosenka" reprezentowało pięć uczennic: 1. Adriana CZURYŃSKA 2. Joanna KLEIN 3. Anna JAŁOCHA 4. Marta PLICHTA 5. Zuzanna DZIENISZ

W kategorii "Scenka" pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica, Maria JABŁOŃSKA za występ pt.: "Hands" Sary Kay.

Dodane przez: LO I Rumia

» Życzenia wielkanocne
Data: 25.03.2016
Aby mazurki na Waszym świątecznym stole słodko koncertowały, aby poniedziałkowe tradycje się dokonały, aby zajączki wielkanocne nie skąpiły Wam podarków, a dobry Bóg - swojej łaski.

Dodane przez: LO I Rumia

» Wicemistrzowie ortografii!
Data: 23.03.2016

23 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Wejherowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzno-Językowy, w którym nasza drużyna uplasowała się na II miejscu. Znajomość zasad ortograficznych sprawdzało klasyczne dyktando, a uzyskane indywidualnie punkty zostały zsumowane i przydzielone drużynie. Druga część konkursu sprawdzała wiedzę o języku oraz umiejętność prezentacji wybranego zagadnienia. Oceniano treść, kompozycję, dykcję oraz atrakcyjność przekazu. Drużyna I LO w składzie: Kamila Borkowska Ic, Ula Bara Ic, Krystian Andrzejewski Ic oraz Weronika Lasota IIs analizowała błędy frazeologiczne w wypowiedziach polityków i dziennikarzy, zaskakując jury umiejętnie dobranymi przykładami oraz nienaganną prezencją. Gratulujemy uczniom oraz opiekunom, paniom: Monice Pranczke i Aleksandrze Prudzienicy-Piotrowicz.

Dodane przez: LO I Rumia

» Żywa lekcja Historii
Data: 22.03.2016
W dniu 22 marca 2016 roku na lekcji historii klasy II a mieliśmy możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii. Lekcja została przygotowana i poprowadzona przez praktykantkę i zarazem studentkę ostatniego roku historii na Uniwersytecie Gdańskim- Justynę Kieczmer. Tematem przewodnim była "Moda kobieca w XV i XVIII wieku". Uczennice klasy IIa miały możliwość wczucia się w ówczesną modę, przymierzając stroje mieszczańskie, dzięki którym odkryły piękno kobiecego stroju minionych epok. Lekcja wzbudziła wielkie zainteresowanie młodzieży. Prezentacja pogłębiła wiedzę historyczną uczniów na temat mody na przestrzeni wieków, jak i również przybliżyła zwyczaje życia codziennego w XV i XVIII wieku. Koordynatorem tej nietypowej lekcji był nauczyciel historii Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej
Data: 22.03.2016
W dniu 22 marca 2016 roku klasa IIc z wychowawcą pojechała na Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej. Uczniowie klasy IIc szczególną uwagę poświęcili zapoznaniu się z ofertą edukacyjną Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej. W trakcie wizyty studenci PG oprowadzili uczniów po wydziale chemii organicznej i nieorganicznej. Natomiast o godzinie 12:15 w Audytorium Chemicznym z 1901 roku odbył się Wielki Pokaz Reakcji Chemicznych, który wzbudził wśród oglądających wielkie emocje. Zwiedzających wydział przywitał Pan Prodziekan ds. Studiów PG dr hab. inż. Wojciech Chrzanowski. Nadmienić trzeba, iż nasza szkoła zawiązała współpracę z Wydziałem Chemii PG.

Dodane przez: LO I Rumia

» III Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny
Data: 21.03.2016
21 marca w Gimnazjum w Bolszewie odbył się III Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny. Uczestniczyły w nim uczennice Ola Wróblewska z IIc, Karolina Strongowska i Marysia Kaciuba z IIIc pod opieką Hanny Supernat- Melzer. Sejmik rozpoczęło krótkie przedstawienie, potem miał miejsce konkurs wiedzy ekologicznej. Następnym punktem była ciekawa prezentacja o nietoperzach, po której uczestnicy brali udział w warsztatach poświęconych Bałtykowi i jego ochronie. Na zakończenie odbyło się nagrodzenie zwycięzców konkursu. Udział w sejmiku był udany, gdyż stanowił okazję do poszerzenia wiedzy przyrodniczej.

Dodane przez: LO I Rumia

» Pierwszy dzień wiosny w szkole
Data: 21.03.2016

21 marca powitaliśmy wiosnę! Nasze wiosenne obchody rozpoczeły się spotkaniem z najstarszym istniejsącym zespołem bluesowym: "Mietek Blues Band". Przy dźwiękach bluesa założyciele zespołu opowiadali o historii wykonywanej przez nich muzyki. Druga część spotkania należała do uczniów, którzy przygotowali "Wiosenny pokaz mody". Klasy: Ib, Ic, Is, IIb, IId, IIs i IIIa pokazały się na "zielonym" dywanie. Było niebanalnie, wiosennie i radośnie. Gratulujemy pomysłowości, odwagi i dystansu do siebie wszystkim, którzy wystąpili.

Dodane przez: LO I Rumia

» Nasi uczniowie w IV edycji Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich
Data: 20.03.2016
W dniu 20.03 nasi uczniowie: Michał Niemc IIb, Szymon Zahajkiewicz IIb, Mateusz Bury IIb i Mikołaj Fabisiak IIe wraz z opiekunem M.Pałubicką wzięli udział w IV edycji Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W mistrzostwach brało udział 75 drużyn z całej Polski. Niestety dzień przed debatami rozchorował się mówca I z naszej drużyny - Daniel Sułkowski, którego dzielnie próbował zastąpić M.Bury.

Wielkie dzięki dla niego, bo gdyby nie zdecydował się na wyjazd to zespół musiałby się wycofać z zawodów. Drużyna mimo wielkich starań i ambicji przegrała swoje debaty i nie zakwalifikowała się do kwietniowego finału. Pomimo tego wyjazd pozwolił zdobyć cenne doświadczenie, które na pewno przyda się w przyszłości.

Dodane przez: LO I Rumia

» Wolantariat na półmaratonie w Gdyni
Data: 20.03.2016
Jak spośród prawie 5000 białych worków znaleźć ten jeden właściwy? Wiedzą nasi wolontariusze, którzy zaangażowali się w pomoc przy obsłudze niedzielnego półmaratonu. To historyczna impreza- pierwszy bieg na dystansie 21,097km w Gdyni. W tym ogromnym przedsięwzięciu organizacyjnym mieliśmy swój udział pracując w depozycie - miejscu gdzie uczestnicy składają "cywilne rzeczy" przed startem. Potem, gdy dobiegają na metę zgłaszają się po ich odbiór do nas. Nasza grupa, pod przewodnictwem Barbary Pajzderskiej i Joanny Rutkowskiej starała się jak najszybciej obsłużyć zmęczonych, zgrzanych i oczekujących w wietrznej pogodzie zawodników. Bez wątpienia wszyscy zrobili swoją życiówkę z asertywności, dowcipu, predyspozycji tropicielsko-detektywistycznych:).

Oprócz tysięcy bezimiennych amatorów w gdyńskim biegu wzięła udział sportowa elita z Abelem Kirui (dwa tytuły mistrza świata, wicemistrzostwo olimpijskie w maratonie) na czele. Wśród pań startowały zawodniczki, z którymi pani Joanna mogłaby z powodzeniem konkurować. Tym razem jednak zdecydowała się wspierać innych :)))

Dodane przez:ref="mailto:lo1.rumia@wp.pl"> LO I Rumia

» Finał V Powiatowego Konkursu z Matematyki i Angielskiego
Data: 18.03.2016
W dniu 18 marca w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi odbył się kolejny piąty już finał cieszącego się ogromną popularnością Powiatowego Konkursu Matematycznego i Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych.

Po eliminacjach szkolnych gościliśmy w naszym LO najlepszych uczniów z 12 gimnazjów:
Ekologiczne Gimnazjum Społeczne Rumia
Gimnazjum nr 1 Reda
Gimnazjum nr 1 Rumia
Gimnazjum nr 2 Rumia
Gimnazjum nr 2 Wejherowo
Gimnazjum nr 3 Wejherowo
Gimnazjum nr 4 Rumia
Gimnazjum nr 4 Wejherowo
Gimnazjum Publiczne Luzino
Publiczne Gimnazjum Puck
Publiczne Gimnazjum Żelistrzewo
Salezjańskie Gimnazjum RumiaMieli oni możliwość sprawdzenia swo jej wiedzy i umiejętności rozwiązując zadania matematyczne i test z języka angielskiego. W trakcie oczekiwania na wyniki gimnazjaliści wysłuchali występów artystycznych utytułowanych solistów chóru szkolnego oraz zapoznali się z nową ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2016/17.

W części matematycznej najwyższe lokaty zajęli:
1. Dawid Ptach z Publicznego Gimnazjum w Luzinie
2. Błażej Bojka z Publicznego Gimnazjum w Luzinie
3. Dominika Zymni z Gimnazjum nr 1 w Redzie

Do części ustnej z języka angielskiego przeszło pięciu gimnazjalistów z najwyższym wynikiem po części pisemnej. Uczniowie swobodnie wypowiadali się na wylosowane pytania, wykazali się wysokimi umiejętnościami językowymi i bogatym zasobem słownictwa. Po finale kolejność była następująca:
1. Katarzyna Wyrwa z Gimnazjum nr 1 w Redzie
2. Jan Ossowski z Gimnazjum Publicznego w Luzinie
3. Hanna Drewek z Gimnazjum nr 1 w Redzie
4. Robert Rutkowski z Gimnazjum nr 4 w Wejherowie
5. Daria Pranga z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Dodane przez: LO I Rumia

» Otwarte lekcje fizyki i chemii dla gimnazjalistów
Data: 17.03.2016

Dnia 17 marca uczniowie Rumskich szkół gimnazjalnych uczestniczyli w otwartych lekcjach fizyki i chemii przeprowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły: Marię Meyer i Annę Grudzińską. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia doświadczalnie wiedzy zdobytej na lekcjach w szkole. Podczas lekcji fizyki wykonywali różne doświadczenia z elektromagnetyzmu. Na lekcji chemii mieli okazje przeprowadzenia reakcji chemicznych w dygestorium: samodzielnie otrzymywali acetylen, badali jego właściwości, przeprowadzali próby na węglowodorach oraz alkoholach. Podczas zajęć wszystkim dopisywały dobre nastroje… poprzez zabawę do nauki.

Dodane przez: LO I Rumia

» Profilaktyka zaburzeń lękowych u młodzieży
Data: 17.03.2016
17 marca odbyło się spotkanie ze znanym psychoterapeutą Michałem Pozdałem, który na co dzień pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Często jest też zapraszany do mediów, gdzie służy swoją wiedzą i autorytetem wypowiadając się w różnych sprawach dotykających sfery psychiczno-emocjonalnej człowieka, w szczególności młodzieży.
Nasza prelekcja dotyczyła wszystkiego co jest związane z zaburzeniami lękowymi u młodych osób, a więc lęku uogólnionego, fobii społecznej i szkolnej, czy bardziej „wyspecjalizowanych” jak np. arachnofobia.

Mamy nadzieję, że spotkanie było pożyteczne, pozwoliło zrozumieć niektóre dziwne, nietypowe reakcje i zachowania swoje lub innych, a także dało wskazówki jak sobie z tym radzić.

Dodane przez: LO I Rumia

» Kariera zawodowa – spotkanie z uczelnią wyższą KPSW
Data: 16.03.2016

W środę 16 marca odbyły się spotkania informacyjne klas III z przedstawicielami Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie., Przedstawili oni ciekawą ofertę swojej uczelni, podkreślając jej liczne walory wyróżniające ją spośród innych szkół wyższych naszego regionu, w tym naprawdę atrakcyjne warunki finansowe studiowania. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej uczelni: www.kpsw.pl

Dodane przez: LO I Rumia

»III miejsce w Odysei Umysłu
Data: 13.03.2016
W tym roku nasi Uczniowie brali udział w 25-tej edycji ogólnopolskiego konkursu Odysei Umysłu. Ich zadanie polegało na stworzeniu i odegraniu przedstawienia podczas którego Postać Poławiacza, pracując z Rejonu Nabrzeża, stara się złowić z dystansu trzy różne zdobycze – każdą na innym Łowisku i przy użyciu odmiennej, technicznej Metody Połowu. W skład drużyny weszli: Irmina Majchrzak, Mateusz Bury, Paweł Szwec, Łukasz Zahajkiewicz, Michał Niemc, Daniel Sułowski, Konrad Uściński. Asystent trenera: Klaudia Tiszbein. Trener: Maria Meyer. Uczniowie zajęli w swej kategorii III miejsce - gratulujemy!!!

Dodane przez: LO I Rumia

» Nasza utalentowana piosenkarka
Data: 10-12.03.2016
Adriana Czuryńska z klasy Ic wzięła w marcu udział w dwóch konkursach wokalnych, w których zajęła czołowe miejsca. 10.03 w Festiwalu Piosenki Romantycznej w Domu Kultury w Kosakowie I miejsce. Dnia 12 marca 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej "English For Fun". Celem konkursu jest rokrocznie propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz prezentacja umiejętności językowych i wokalnych wykonawców. Komisja konkursowa wysłuchała ponad 40 wykonawców z całego województwa pomorskiego. Najbardziej profesjonalnie wykonane utwory zostały nagrodzone. Adriana Czuryńska zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Dodane przez: LO I Rumia

» W naszych ekach kolejne Mistrzostwo Powiatu Wejherowskiego
Data: 14-15.03.2016
W dniach 14-15.03.2016 roku na obiektach sportowych I LO w Rumi odbył się finałowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Powiatu Wejherowskiego. Najlepsza w tym roku okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. Zawodniczki niesione dopingiem kolegów i koleżanek wygrały po zaciętej walce z drużyną z II LO w Rumi.

Skład I LO w Rumi : Barbarewicz Karolina, Bolin Patrycja, Cichoń Aleksandra, Kaciuba Maria, Kołyszko Aleksandra, Kubińska Izabela, Kurzyk Michelle, Lenarczyk Klaudia, Myszkowiak Aurelia, Okoń Dominika, Pranczka Patrycja, Romanow Anna, Szczypior Weronika. Gratulacje !!!

Dodane przez: LO I Rumia

» Wygrana w etapie rejonowym Konkursu Biblijnego
Data: 10.03.2016
10 marca 2016 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. sługi Bożego kard. Augusta Hlonda "Ewangelia wg św.Łukasza"organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej. Najlepszą punktację uzyskał M.Sipajło, kilka pozycji za nim byli S.Gierszewska, K.Walkusch i E.Wyszyński. Dokładne wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursu za 2 tygodnie. Gratulujemy znajomości Biblii!

Dodane przez: LO I Rumia

» Bokserka Viktoria Dombrowska mistrzynią Polski!
Data: 10.03.2016
10 marca w Grudziądzu rozpoczęły się V Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet. O tytuł walczyła zawodniczka wejherowskiego klubu Viktoria Dombrowska, uczennica klasy sportowej w I LO w Rumi. Serdecznie gratulujemy Viktorii zwycięstwa oraz tytułu Najmłodszej Zawodniczki i Odkrycia Mistrzostw Polski! Relacja ze strony www. Nasza pięściarka bardzo dobrze rozpoczęła marsz po Mistrzostwo. W czwartek przeciwniczką Viktorii była Dominika Chłopecka z Pomorzanina Toruń. Tę walkę Dombrowska wygrała przez poddanie i tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału - informuje klub. W piątek Viktoria wygrała 3-0 z Patrycją Myszko. Sobotnie popołudnie przyniosło bardzo dobre wiadomości. Viktoria Dombrowska pokonała w drugiej rundzie przez TKO Dominikę Podeszwiak i tym samym zapewniła sobie start w finale Mistrzostw Polski Kobiet. Czytaj więcej na: www.nadmorski24.pl

Nasza zawodniczka dokonała czegoś nieprawdopodobnego. Jest pierwszą zawodniczką wejherowskiego klubu, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Boksie. Dodatkowo przypadł jej jeszcze tytuł Najmłodszej Zawodniczki i Odkrycia Mistrzostw Polski - informuje klub WKB Gryf Wejherowo.

Dodane przez: LO I Rumia

» Druga runda konkursu "Debate"
Data: 08.03.2016

W dniu 8 marca 2016 roku w Domu Kultury w Rumi odbyła się kolejna, druga runda konkursu "Debate". Drużyny I LO i II LO współzawodniczyły w argumentowaniu w języku angielskim za i przeciw tezie "The greatest gift to spouses and children is love". Po drugiej rundzie zmagań szala zwycięstwa przechyliła się na stronę naszych oponentów. Nie wszystko jednak stracone, ponieważ 6 kwietnia będzie miała miejsce ostatnia publiczna debata. Tym razem zespoły obu szkół przygotowują temat: "A pangea Earth would be the best habitat for man". Wszystkim uczestnikom finalnych zmagań życzymy szczególnego daru wymowy, a za nasz szkolny zespół mocno trzymamy kciuki! Oto link do zdjęć i krótkich filmów z Debaty nr 2.

Dodane przez: LO I Rumia

» Rozpoczynamy współpracę z Wydziałem Chemicznym PG
Data: 10.03.2016

10 marca 2016 roku na Politechnice Gdańskiej miała miejsce uroczystość podpisania współpracy między I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi, a Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Dzięki tej umowie uczniowie m.in. będą brali udział w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na Uczelni oraz na morskiej jednostce badawczej "Photon" w ramach obozów letnich. Porozumienie zostało podpisane przez Dziekana Wydziału Chemicznego PG prof. dr hab. inż Sławomira Milewskiego i Panią Dyrektor ZSP nr 1 w Rumi - mgr Lucynę Penkowską.

Dodane przez: LO I Rumia

» Studiuj w Holandii!
Data: 07.03.2016
7 marca gościliśmy przedstawiciela Fontys University of Applied Sciences, prof. Leo Maessen, który opowiadał o studiowaniu w Holandii. W trakcie godzinnego wykładu w j. angielskim uczniowie mieli okazję zapoznać się z możliwościami, jakie mają obcokrajowcy w Fontys University, m.in. mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach stypendium podstawowego, stypendium za wyniki w nauce oraz stypendium uzupełniającego. „Dla studentów w szkolnictwie wyższym istnieje również możliwość, by oprócz zwyczajnej pożyczki wziąć pożyczkę w DUO, by współfinansować swoje studia. Taka pożyczka nazywana jest kredytem studenckim…” – odpowiadał na pytania młodzieży Leo Maessen.

Dodane przez: MP

» Wicemistrzostwo Województwa Pomorskiego w futsalu dziewcząt
Data: 07.03.2016
Nasza drużyna wicemistrzem Województwa Pomorskiego w futsalu dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. 1 miejsce zajęła drużyna z Gdyńskiego Liceum Autorskiego w Gdyni. Gratulacje! Brawo! Tak trzymać dalej.

W dniu 07.03.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Finał XVI Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Dziewcząt. Był to pierwszy finał wojewódzki w tym roku szkolnym w naszym powiecie. Bardzo dobrze na tym turnieju spisały się dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, zdobywając u siebie na hali tytuł Wicemistrza Województwa Pomorskiego. Jest to historyczny sukces, ponieważ jest to pierwszy medal w tej dyscyplinie sportu w powiecie wejherowskim. W grudniu 2015 roku w Człuchowie piłkarze z tej samej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w województwie pomorskim w futsalu chłopców. W ślad za nimi poszły ich koleżanki. Drużynie z Rumi należą się za to ogromne brawa.
W wyniku losowania dziewczęta z ZSP nr 1 w Rumi trafiły do grupy z Zespołem Szkół Ekonomiczno – Usługowych z Bytowa, Powiatowym Centrum Edukacyjnym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Lęborka oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Kwidzyna. W pierwszym spotkaniu ekipa z Rumi spotkała się z drużyną z Lęborka, pokonując rywalki po wyrównanym meczu 1:0. W drugiej potyczce dziewczyny z Rumi pewnie wygrały z koleżankami z Bytowa 5:1. W decydującym meczu o wyjście do finału rumskie piłkarki wygrały z zespołem z Kwidzyna 2:0 i finał stał się faktem. To był już duży sukces. W finale rywalkami rumianek był faworyt całej imprezy, czyli Gdyńskie Autorskie Liceum z Gdyni, które miało w swoim składzie zawodniczki na co dzień trenujące w Sztormie Gdynia. Gdynianki potwierdziły swoją klasę wygrywając gładko 6:0. Patrząc obiektywnie sam awans do Finału Wojewódzkiego i gra w finale tej imprezy to olbrzymi sukces. Ogromne podziękowania należą się po raz kolejny ich trenerowi Sobiesławowi Przybylskiemu, który potrafił odpowiednio przygotować zespół do tych rozgrywek. Dyplomy, medale oraz puchary wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi - Lucyna Penkowska oraz Referent ds. sportu w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie - Bartłomiej Woźniak.
Drużyna z Rumi grała w następującym składzie: Aleksandra Czacharowska, Viktoria Dombrowska, Karolina Hewelt, Michelle Kurzyk, Weronika Lasota, Klaudia Lenarczyk, Aurelia Myszkowiak, Marta Skowronek, Paulina Żyła. Podsumowując był to rewelacyjny występ zawodniczek z powiatu wejherowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w tej dyscyplinie sportu, za co ekipie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi należą się brawa.

Opracował : Bartłomiej Woźniak
 

Dodane przez: LO I Rumia

» Szkolny konkurs historyczny
Data: 03.03.2016
W dniu 3.03. 2016 roku o godzinie 14.30 w sali K odbył się szkolny konkurs historyczny „Książęta pomorscy – patroni naszej szkoły”. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań tematyką historyczną, bliższe poznawanie regionalnych zagadnień historycznych oraz pogłębienie wiadomości na temat patronów naszego liceum. W konkursie wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły z klas I i II. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy na temat książąt gdańskich (dynastii Sobiesławiców).

Zadania testowe były trudne, różnorodne, otwarte i zamknięte. Prace konkursowe zostały sprawdzone przez nauczycieli historii naszej placówki. Spośród uczestników wyłoniono zwycięzców, którzy uzyskali największą ilość punktów za napisany test.

LAUREACI KONKURSU
I MIEJSCE – BARTŁOMIEJ HENNIG – IIB
II MIEJSCE – ANNA BAŁTOWSKA – IIA
III MIEJSCE – DOMINIKA FILIP – IIA

Dodane przez: LO I Rumia

» Nietypowa lekcja historii
Data: 02.03.2016

W dniu 2 marca 2016 roku na lekcji historii i społeczeństwa klasy II b mieliśmy możliwość spotkać się i uczestniczyć w lekcji żywej historii. Lekcję tę przeprowadził Pan Bartłomiej Bławat z grupy rekonstrukcyjnej „Gloria Viktoria”. Pan Bartłomiej w pasjonujący sposób opowiadał o działalności grupy, o przedsięwzięciach, w których bierze udział. Prelegentowi asystowała uczennica naszej szkoły Ola Frymark. Grupa rekonstrukcyjna „Gloria Viktoria” uczestniczy w najważniejszych imprezach rekonstrukcyjnych w Polsce. Angażuje się w lokalne inicjatywy mające na celu podnoszenie wiedzy historycznej. Podejmuje działania edukacyjne wśród młodzieży organizując żywe lekcje historii. Grupa przeprowadza rekonstrukcje historyczne między innymi bitwy pod Tannenbergiem z1914 roku. Organizuje imprezy patriotyczne. Bierze udział w produkcjach filmowych min. „Dzwony wojny” produkcji BBC. Lekcja podobała się młodzieży, padało wiele pytań do prelegenta. Spotkanie pogłębiło wiedzę historyczną uczniów w interesujący, nietypowy sposób. Organizacją spotkania zajęła się pani Grażyna Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» Pomagamy siostrom
Data: 20.02.2016
W sobotę (20 lutego) spotkaliśmy się na hali MOSiR, by uczestniczyć w akcji "Pomóżmy siostrom". Tego dnia zjednoczył nas wspólny cel - zebrać jak najwięcej funduszy na leczenie i rehabilitację Naszej uczennicy Natalii i jej siostry Julii. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami prowadzili kawiarenkę, w której stoły aż uginały się od tego, co można było spieniężyć, inni niestrudzenie kwestowali podczas trwania turnieju siatkarskiego i licytacji, również chór szkolny pojawił się tego dnia na hali MOSiR, by swoim występem uświetnić ten dzień i zachęcić gości do jeszcze hojniejszych datków.

Dodane przez: LO I Rumia

» Nagroda na VII Rumskiej Gali Sportu
Data: 12.02.2016
VII Rumska Gala Sportu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi otrzymał wyróżnienie specjalne dla najlepszej szkoły w Rumi we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015. Wyróżnienie odebrała Pani Dyrektor Lucyna Penkowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» Pomagajmy siostrom
Data: 20.02.2016
20 lutego o godz. 11.00, w hali MOSiR odbył się turniej siatkówki oraz licytacja przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i dalsze leczenie Naszej uczennicy Natalii i jej siostry Julii.

Dodatkowo można wspomóc dziewczyny indywidualnymi wpłatami na konto: Millenium SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 z dopiskiem „Rehabilitacja Julii Konopka” lub „Rehabilitacja Natalii Konopka”.

Można również przekazać 1% podatku na konto Fundacji Dzieciom Niepełnosprawnych „Podaruj uśmiech” KRS 0000 245 254 z siedzibą w Gdyni przy ulicy Płockiej 5a na nr: ING BANK ŚLĄSKI NR 49 1050 1764 1000 0023 0058 3966 z dopiskiem „Rehabilitacjatd>

Dodane przez: LO I Rumia

» Noc kina w LO
Data: 12-13.02.2016
Nocą Nocą z piątku na sobotę, nocą przełomu zwaną, bo poprzedzającą cudowne ferie!!!, w naszym liceum z 12 na 13 lutego raczyliśmy się kinem! Młodzież zaproponowała filmy, których projekcje odbywały się w 2 salach lekcyjnych. Męskie kino zajęła młodzież w sali 15- „Parszywa Ósemka”, „Mechaniczna Pomarańcza” i bajki... to mogliśmy obejrzeć. Dziewczęta zaproponowały „Obecność”, „Poradnik pozytywnego myślenia” i „Marsjanina”. Zajadaliśmy popkorn, pizzę... i było nad wyraz przyjemnie! W przyszłości warto powtórzyć tę noc.

Dodane przez:a href="mailto:lo1.rumia@wp.pl"> LO I Rumia

» V edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Miłosnej
Data: 12.02.2016
Dnia 12 lutego 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Miłosnej "Miłość niejeden zna język". Celem konkursu jest propagowanie piosenki lirycznej o tematyce miłosnej zarówno w języku polskim jak i w dowolnym języku obcym.

Komisja konkursowa wysłuchała 16 utworów. Najbardziej profesjonalnie wykonane utwory zostały nagrodzone: 1 miejsce exequo: Joanna Klein - ZSP nr 1 w Rumi i Oliwia Drawc - ZSP w Redzie; 2 miejsce Adriana Czuryńska i Dominika Abramczyk z ZSP nr 1 w Rumi; 3 miejsce Weronika Klebba - ZSP w Redzie. Wyróżnienie otrzymała Aneta Westfall - ZSP nr 3 w Wejherowie. Na koncercie laureatów obecni byli przedstawiciele władz powiatowych m.in. Wojciech Rybakowski i Ludwik Zegzuła. Gratulujemy laureatom i wszystkim wykonawcom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę.

Dodane przez: LO I Rumia

» Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Dziewcząt
Data: 10.02.2016
10 lutego 2016 roku w ZSP nr 1 Rumi rozegrany został Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Dziewcząt. Wygrała drużyna z Pucka, a zespół I LO z Rumi zajął 2 miejsce.

Dziewczęta grały w składzie: Skowronek Marta, Myszkowiak Aurelia, Kurzyk Michelle, Dombrowska Wiktoria, Hewelt Karolina, Lenarczyk Klaudia, Żyła Paulina, Czacharowska Aleksandra, Lasota Weronika Opiekun : Sobiesław Przybylski

Dodane przez: LO I Rumia

» Studniówka 2016 w naszej szkole
Data: 05.02.2016
„Bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu”...

5 lutego 2016r. uczniowie czterech klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi spędzili noc na swoim pierwszym, dorosłym balu. Za sto dni czeka ich egzamin maturalny. To jednak dopiero przed nimi. W piątek bawili się do białego rana w myśl słów Sztaudyngera: „Jeśli któregoś dnia mamy być szczęśliwi,... to dlaczego nie zacząć od dzisiejszego wieczoru”? O godzinie 19. 00. Dyrektor I LO, Pani Lucyna Penkowska, w swoim wystąpieniu życzyła młodzieży wspaniałej zabawy dokonując tym samym uroczystego otwarcia Studniówki i zapraszając wszystkich do tradycyjnego poloneza. W części oficjalnej przedstawiciele społeczności uczniowskiej Lidia Mikulska i Paweł Banaszek z klasy IIIa powitali przybyłych na bal gości. Z ramienia Starostwa Powiatowego życzenia złożył Pan Wojciech Rybakowski, który przypomniał o nadchodzącym egzaminie maturalnym i zadaniach oczekujących na młodych maturzystów. Udanej zabawy i powodzenia na maturze życzył uczniom Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Kirklewski. Następnie przyszli maturzyści podziękowali bukietami kwiatów dyrekcji szkoły, a także nauczycielom i wychowawcom za opiekę i przekazywaną wiedzę. Uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego z nostalgią wspominając początki nauki w tej szkole, uświadomili sobie, że są już na ostatnim etapie drogi w dorosłość. Prowadzący uroczystość przypomnieli, że już tylko 100 dni dzieli uczniów od egzaminu dojrzałości. Jednak na czas studniówki radzili zapomnieć o wszelkich trudnościach, by móc w pełni poddać się radosnej atmosferze balu. Zabawa przy dźwiękach klasycznych i najnowszych przebojów tanecznych trwała do godziny czwartej nad ranem, a wrażenia ze Studniówki pozostaną zapewne na długo w pamięci wszystkich uczestników. Studniówkowe szaleństwo w towarzystwie grona pedagogicznego sprawiło, że ten wieczór był wyjątkowy. Teraz już tylko trzeba elegancko zdać maturę i nasi maturzyści ruszą podbijać świat!

Dodane przez: LO I Rumia

» Wewnątrzszkolny etap IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Data: 04.02.2016
4 lutego odbył się w naszej szkole kolejny, wewnątrzszkolny etap IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Moje Miasto, Moja Straż”. Do ścisłego finału wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Lademann z klasy I c oraz Zuzanna Orłowska z klasy II b. Przed dziewczętami stoi teraz nie lada wyzwanie, ponieważ muszą przygotować autorski projekt na temat Straży Miejskiej, a następnie zaprezentować go podczas rozgrywek finałowych. Koordynatorem konkursu jest pani Anna Chwałek, której serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za Agę i Zuzię.

Dodane przez: LO I Rumia

» Nasze LO w anglojęzycznym konkursie “Debate”
Data: 02.02.2016 
W dniu 2 lutego br. reprezentanci naszego Liceum w składzie: Agata Pałasz, Piotr Szajerka i Jakub Grubba wzięli udział w anglojęzycznym konkursie “Debate”, zorganizowanym przez Certyfikowany Ośrodek Egzaminacyjny Marlins w Rumi. Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego poprzez stworzenie forum, na którym młodzież wypowiada się na tematy bieżące dotyczące kwestii ekologicznych, społecznych lub politycznych.

I runda debaty związana była z tzw. Protokołem z Kyoto, dokumentem, który precyzuje normy emisji gazów cieplarnianych na obu półkulach naszego globu. Temat debaty był niełatwy, wymagał bowiem zapoznania się z informacjami nt. wspomnianego dokumentu oraz przygotowania listy argumentów za lub przeciw jego sygnowaniu przez polskie władze. I runda konkursu zakończyła się remisem pomiędzy współzawodniczącymi drużynami obu państwowych liceów: I i II LO w Rumi. II runda konkursu odbędzie się 8 marca, a jej temat brzmi “Miłość – największym darem dla dzieci i współmałżonków”. Trudno będzie sformułować przekonywującą argumentację przeciw tak postawionej tezie, jednak regulamin konkursu przewiduje, że jedna z drużyn staje w opozycji wobec tematu. Życząc powodzenia naszym oratorom pamiętajmy, że tego rodzaju konkursy nie tylko rozwijają zainteresowania przedmiotem, ale także przygotowują uczestników do pełnienia ról społecznych oraz przełamywania barier podczas publicznych wystąpień – uczą więc istotnych umiejętności życiowych, które mogą zaprocentować w przyszłości.”

Dodane przez: LO I Rumia

» Występ szkolnego chóru w Mrzezinie
Data: 31.01.2016
31.01.2016r w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie, chór naszej szkoły wraz z solistami i instrumentalistami zaprezentował repertuar bożonarodzeniowy. Występ spotkał się z ciepłym i entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, natomiast młodym artystom sprawiło to niekłamaną przyjemność . Jednocześnie zostaliśmy zapewnieni przez proboszcza tamtejszej parafii o tym, że nasza współpraca będzie kontynuowana. Opiekun chóru: Joanna Klein-Szalkowska

Dodane przez: LO I Rumia

» Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Futsalu Dziewcząt
Data: 27.01.2016

W dniu 27.01.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu Dziewcząt. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 zawodniczek. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która będzie organizatorem Półfinału Wojewódzkiego w dniu 10.02.2016 roku. I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi. Dziewczęta grały w składzie: Aleksandra Czacharowska, Viktoria Dombrowska, Karolina Hewelt, Michelle Kurzyk, Weronika Lasota, Klaudia Lenarczyk, Aurelia Myszkowiak, Marta Skowronek, Paulina Żyła. Opiekun drużyny – Sobiesław Przybylski

Dodane przez: LO I Rumia

» Zwycięstwo w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju
Data: 22.01.2016
Dnia 22.01.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która w finale pokonała popularną „Samochodówkę”.

Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące, stojące na wysokim poziomie. Zwycięski zespól grał w składzie: Aurelia Myszkowiak, Marta Skowronek, Viktoria Dombrowska, Paulina Żyła, Aleksandra Czacharowska, Klaudia Kościelna, Klaudia Lenarczyk, Michelle Kurzyk, Weronika Lasota, Sylwia Gierszewska. Opiekun drużyny – Piotr Taube

Dodane przez: LO I Rumia

» Mistrzostwa Powiatu w Halowej Lekkoatletyce
Data: 18.01.2016
Dnia 22.01.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która w finale pokonała popularną „Samochodówkę”. W dniu 18.01.2016 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Lekkoatletyce.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali szkołę. Wyniki: Karolina Hewelt IIs - II miejsce w skoku wzwyż Viktoria Dombrowska IIIs - I miejsce w pchnięciu kulą Konrad Piotrowski IIs - III miejsce w biegu na 30 metrów Jakub Grubba IIs - III miejsce w skoku wzwyż Jakub Mański IIe- II miejsce w skoku w dal z miejsca Rafał Rendaszka IIs - I miejsce w pchnięciu kulą Maciej Cackowski IIIs - II miejsce w pchnięciu kulą Michał Hajduk Is - I miejsce w biegu na 1000 metrów Nasza szkoła zdobyła najwięcej medali w powiecie wejherowskim, bo aż 9! Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkaniu z dziennikarzem Jackiem Hugo-Baderem
Data: 20.01.2016

 
20 stycznia uczniowie klasy I a wraz z paniami: B. Niewiedziałą i E. Domarus uczestniczyli w spotkaniu z cenionym polskim reporterem i dziennikarzem Jackiem Hugo-Baderem.

Zarówno miejsce (Filia Gdańska Wojewódzkiej Miejskiej Biblioteki Publicznej) jak i gość (autor między innymi "Białej gorączki", "Dzienników kołymskich", "W rajskiej dolinie wśród zielska") okazali się niezwykli a 1,5 godzinne spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. "Korespondent z Polszy" z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy i pasji, o tym czym według niego jest rzetelne dziennikarstwo. Sens swojej pracy określił krótko: "Jestem reporterem, szukam prawdy". Zaznaczył również, że nie prosi o wywiad a zawsze o rozmowę, bo dzięki niej otrzymuje informację zwrotną. Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się, jak ciekawa i żywiołowa jest rozmowa z Panem Jackiem, nikt z uczestników spotkania nie ma też wątpliwości, że nie tylko kapitalnie opisuje On rzeczywistość ale równie interesująco potrafi o niej opowiadać. Dodatkową atrakcją był spacer po Gdańskiej Starówce w zimowej scenerii.

Dodane przez: LO I Rumia

» Krwawe żniwa w naszym LO
Data: 14.01.2016


 
14 stycznia do I LO w Rumi przyjechał ambulans do pobierania krwi. Pełnoletni uczniowie naszego liceum mogli oddać krew. Chętnych nie brakowało. Nie tylko uczniowie oddawali krew, ale także nauczyciele.
Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Optymizmem napawa fakt, że uczniowie naszej szkoły tak aktywnie i chętnie stają się honorowymi dawcami. Wizytę ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku poprzedziły prelekcje nt. honorowego krwiodawstwa, przeprowadzone wzorem ubiegłych lat przez Panią mgr Bogumiłę Piernicką z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa z Wejherowa. Kiedy oddajemy krew, która nas nie kosztuje, dajemy największy skarb tym, dla których jest ona ratunkiem. A krew jest najpiękniejszym darem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w czwartkowej zbiórce krwi. Ty też możesz pomóc!
Opiekunkami akcji są: p. Mirosława Pałubicka i p. Anna Chwałek.

Dodane przez: LO I Rumia

» Zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu w Unihokeju
Data: 13.01.2016


 
W dniach 12-13.01.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Chłopców. W zawodach wystąpiło 8 zespołów, co świadczy o stałym bardzo dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy zawodów, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która drugi raz z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące, stojące na wysokim poziomie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: Dyrektor ZSP nr 1 w Rumi – Lucyna Penkowska, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (Kacper Kiełb, Damian Talaśka, Przemysław Ronkowski, Kamil Kiełb, Bartosz Półchłopek, Dominik Klas, Patryk Stencel, Antoni Rożek, Jakub Mański – opiekun drużyny – Piotr Taube)

Dodane przez: LO I Rumia

» LO nr 1 z Rumi dało koncert
Data: 09.01.2016

 

W sobotnie popołudnie, 9-tego stycznia w holu Auchan w Rumi uczniowie Jedynki zagrali i zaśpiewali kilka świątecznych kolęd. Takie wydarzenie zdarza się raz do roku i jest świetną promocją tej szkoły. Ta zdolna młodzież zapraszała do liceum w którym prowadzone są klasy min. o profilu matematycznym, humanistycznym, medycznym ,lingwistycznym i sportowym. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem osób robiących zakupy w tym super-markecie.

Źródło: http://www.super-polska.com.pl/index.php?id=9037

Dodane przez: LO I Rumia

» Graliśmy w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Data: 08.01.2016

Dodane przez: LO I Rumia

» V edycji Powiatowego Konkursu z Angielskiego i Matematyki
Data: 08.01.2016

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w V edycji Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego i Matematyki. Szczegóły znajdują się w zakładce Konkursy

Dodane przez: EG

» Zebrania z rodzicami - 12 stycznia 2016 - wtorek
Data: 08.01.2016
W dniu 12 stycznia 2016 o godzinie 18:00 odbędą się zebrania z rodzicami wg poniższego planu:

KLASA WYCHOWAWCA SALA
1a p. M. Pałubicka 15
1b p. M. Młynarczykowska 26
1c p. A. Grudzińska 40
1d p. E. Rębiś 28
1s p. E. Domarus 29
2a p. A. Napiórkowska 25
2b p. M. Meyer 35
2c p. G. Górak 37
2d p. A. Grabowska 14
2e p. S. Anisimowicz 32
2s p. A. Prudzienica-Piotrowicz 20
3a p. T. Jurkiewicz 39
3b p. A. Chwałek k
3c p. H. Supernat-Meltzer 38
3s p. S. Przybylski n

Wszyscy nauczyciele są obecni w pokoju nauczycielskim do godziny 19:45

11 stycznia 2016 o godzinie 17:00 w sali 15 odbędzie się zebranie Rady Rodziców - obecność obowiązkowa.

Dodane przez: JP

» Jak zawsze aktywni w WOŚP - już XXIV raz!
Data: 08.01.2016

Liczna grupa uczniów I LO w Rumi będzie aktywnie brała udział w 24 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa 30 osób będzie kwestowała z puszkami, a ponadto nasi uczniowie zapraszają w niedzielę do kawiarenki na hali MOSiR w Rumi oraz występy artystyczne na scenie. Wszyscy gramy w jednej orkiestrze i zbieramy na jeden cel. Powodzenia !!!

Dodane przez: BN

» I miejsce na XVI Gdyńskim Przeglądzie Jasełek!
Data: 07.01.2016

7 stycznia w Kinoteatrze „GROM” Gdynia odbył się przegląd jasełek, na który zjechały zespoły z całego powiatu. Okazało się, że nasza monochromatyczna etiuda z muzyką L.Możdżera, oparta o grafiki Jana Pieńkowskiego, była tak inna, że zachwyciła jednomyślnie całe jury konkursu. Zbudowana od początku na tekstach Biblii narracja, opowiadała cieniem i grafiką o wielkiej tajemnicy Zbawienia, o obecności Żywego Boga w naszej codzienności. Innowacyjność wyrazu i środki ekspresji, wykraczające poza schemat typowego kostiumowego spektaklu, genialna muzyka, zaangażowanie młodzieży i niepowtarzalność każdej animacji multimedialnej, uczyniły z tego projektu wyjątkowe wydarzenie. Serdecznie gratulujemy Marcinowi, który został nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym, całej ekipie zaangażowanej w projekt oraz opiekunowi, pani Basi Pajzderskiej.

W niedzielę 10 stycznia w Gdyni w Teatrze Miejskim nasz spektakl otworzył galę Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.

Dodane przez: BP

» Wyjazd do Muzeum KL Stutthof
Data: 05.12.2016


 
W dniu 5 stycznia 2016 roku, w mroźny zimowy poranek, uczniowie wszystkich klas pierwszych naszego liceum wyjechali trzema autokarami do Muzeum KL Stutthof. Wyjazd zorganizowano w ramach edukacji historycznej w miejscu pamięci narodowej, aby w ten sposób kształtować wśród młodzieży postawy refleksji nad martyrologią narodu polskiego.

Zwiedzanie obozu odbyło się w trzech grupach z przewodnikami. W trakcie zwiedzania uczniowie poznali historię KL Stutthof. Cykl zwiedzania obejmował kolejno: część SS-mańską z kantyną obozową i bunkrami, Bramę Śmierci, blok kwarantanny, blok kobiecy, gdzie młodzież zapoznana została z tragicznymi warunkami życia więźniów.Następnie udaliśmy się do komory gazowej i krematorium, gdzie uczniowie złożyli hołd pomordowanym i zapalili symboliczne znicze. W dalszej kolejności obejrzeliśmy filmy dokumentalne w kinie muzealnym:"Konzentrationslager Stutthof beiDanzig" i "Stutthof w kilka dni później". Poznanie przez uczniów tragicznej rzeczywistości więźniów hitlerowskiego obozu zagłady na długo pozostanie w ich pamięci. Tę specyficzną lekcję historii zorganizowały panie Mirosława Pałubicka i Grażyna Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» Ankieta dla ucznia na temat zagrożeń
Data: 04.01.2016

 
Bardzo proszę wszystkich uczniów o wypełnienie internetowej ankiety dotyczącej różnych form zagrożeń. Wystarczy kliknąć poniższy link i odpowiedzieć na 16 pytań. Ankieta będzie dostępna przez dwa tygodnie.

Ilona Karnicka

kliknij tutaj i przejdź do ankiety online »

Dodane przez: IK

» Życzenia świąteczno-noworoczne
Data: 22.12.2015

 

Dodane przez: Społeczność LO I Rumia

» Kolędy w różnych stylach muzycznych
Data: 22.12.2015
Kolędy w różnych stylach w wykonaniu klas LO I Rumia.
Występują kolejno: 1d, 2a, 3a, 2c, 2d, 2b

Kolędy w różnych stylach

Kolędy w wykonaniu klas LO I Rumia. Występują kolejno: 1d, 2a, 3a, 2c, 2d, 2b

Posted by I Liceum Ogólnokształcące w Rumi on 22 grudnia 2015

Dodane przez: LO I Rumia

» Jasełka - Etiuda betlejemska
Data: 22.12.2015
Jasełka - Etiuda betlejemska - przedstawienie wykonane przez uczniów Naszego LO pod kierunkiem prof. Barbary Pajzderskiej

Jasełka - Etiuda betlejemska

Jasełka - Etiuda betlejemska w LO I Rumia dnia 22 grudnia 2015 pod kierunkiem prof. Barbary Pajzderskiej

Posted by I Liceum Ogólnokształcące w Rumi on 22 grudnia 2015

Dodane przez:ez: LO I Rumia

» „Gwiazdka tuż…tuż…”
Data: 21.12.2015


 
21 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa w Wejherowie odbył finał Powiatowego Konkursu „Gwiazdka tuż…tuż…”, której organizatorem było PZPOW oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Ponad 1000 kartek pocztowych, około 300 szopek z całego powiatu i niezliczona ilość wierszy i opowiadań nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia, a wśród nich … piękny wiersz o tradycjach związanych ze świętami, autorstwa Agi Lademann, uczennicy z klasy I c, który zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatce oraz opiekunowi, pani Monice Pranczke.

Dodane przez: MP

» Koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru
Data: 21.12.2015Koncert kolęd chóru szkolnego pod dyrekcją prof. Joanny Klein-Szalkowskiej z 21 grudnia 2015r.

Koncert kolęd w LO I Rumia

Koncert kolęd chóru szkolnego pod dyrekcją prof. Joanny Klein-Szalkowskiej z 21 grudnia 2015r. ver.3

Posted by I Liceum Ogólnokształcące w Rumi on 21 grudnia 2015

Dodane przez: SA

» Konkurs Wiedzy o Opozycji Antykomunistycznej
Data: 17.12.2015

 
W dniu 17 grudnia 2015 roku w 45-tącznicę krwawych wydarzeń grudniowych w Gdyni, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie odbył się V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O OPOZYCJI ANTYKOMUNISTYCZNEJ W POLSCE W LATACH 1944-1989. W konkursie brało udział osiem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs składał się z dwóch etapów – I etap - teoretyczny test z wiedzy, II etap został przeprowadzony z wykorzystaniem środków audiowizualnych. Zmaganiom uczestników przyglądali się przedstawiciele dawnej opozycji antykomunistycznej naszego powiatu, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu wejherowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Ic – Faustyna Kowalkowska i Eryk Wyszyński, którzy zajęli III miejsce w konkursie. Faustyna napisała najlepiej ze wszystkich uczniów test z wiedzy dotyczący w/w okresu historycznego. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Grażyna Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» Mozaika dla Klaudii - podsumowanie akcji
Data: 16.12.2015

Dnia 16.12.2015 r. odbyło się zakończenie akcji Szkolnego Koła Caritas pt. „Mozaika dla Klaudii”. Zebrano ponad dziesięć 200-litrowych worków pełnych zakrętek. Na dużej sali gimnastycznej zostały ułożone różnokolorowe świąteczne motywy oraz napis Klaudia. W akcji wzięli udział uczniowie z wszystkich klas oraz wolontariusze SKC z Gimnazjum nr 1 w Rumi i naszej szkoły. Wolontariusze SKC I LO w Rumi dziękują za zaangażowanie przede wszystkim uczniom z klas: 1s, 1b, 1d , którzy zebrali najwięcej korków. Dziękujmy także pozostałym, którzy mieli swój wkład w dzisiejsze działania.

Dodane przez: LO I Rumia

» XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Data: 12.12.2015
Agnieszka Barecka z klasy Ic zajęła III miejsce w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia w etapie powiatowym. Olimpiada organizowana jest przez PCK. Gratulacje!

Dodane przez: LO I Rumia

» IX Olimpiada Wiedzy O Bezpieczeństwie
Data: 10.12.2015

10 grudnia miały miejsce eliminacje wewnątrzszkolne IX Olimpiady Wiedzy O Bezpieczeństwie „Moje Miasto, Moja Straż”, której organizatorami są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Do I Etapu Olimpiady przystąpiło 23 uczniów naszej szkoły, którzy przez 45 minut rozwiązywali test wyboru związany z zagadnieniami zawartymi w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz z podstawowymi ustawami prawnymi. Do kolejnego etapu zostaną zakwalifikowani uczestnicy, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów. Koordynatorem szkolnym olimpiady jest p. Anna Chwałek. Trzymamy kciuki!

Dodane przez: LO I Rumia

» Powiatowa Licealiada Piłki Ręcznej z udziałem naszej drużyny
Data: 30.11-08.12.2015
Reprezentacja chłopców naszej szkoły w piłce ręcznej wzięła udział w Powiatowej Licealiadzie Piłki Ręcznej. Zawody odbyły się podczas trzech spotkań 30.11, 2.12 i 8.12.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. W składzie reprezentacji szkoły znaleźli się Maciej Cackowski, Kamil Kiełb, Kacper Kiełb, Jakub Grubba, Michał Meńko, Rafał Rendaszka, Przemysław Rronkowski, Daniel Sułkowski, Michał Niemc, Antoni Rożek, Patryk Stencel. Po zaciętej rywalizacji chłopcy uplasowali się na V miejscu w powiecie wśród siedmiu zespołów biorących udział w zawodach. Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe emocje.

Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkanie z psychologiem na Uniwersytecie SWPS
Data: 08.12.2015

Wczoraj (08.12.2015r.) część uczniów klasy Is i IIs wspólnie z panią psycholog Iloną Karnicką uczestniczyło w spotkaniu z psychologiem sportu. Spotkanie było zorganizowane w ramach "Dni z psychologią" i prowadzone na terenie Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Pani Aleksadra Zienowicz (psycholog sportu opowiedziała o swojej pracy oraz odpowiedziała na wszystkie pytania, które zadawali uczniowie.

Dodane przez: IK

» Zbiórka dla hospicjum "Bursztynowa przystań"
Data: 07.12.2015
Kochani, dzięki Waszej dobroci, życzliwości i hojności, na hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, jak na razie zebraliśmy 55 deserków, 33 obiadki, 44 soki, 7 kaszek, 6 paczek pieluch oraz zakupiliśmy 20 puszek specjalistycznego mleka Peptamen Junior. Jesteście WIELCY i NIEZASTĄPIENI. 6 grudnia zawiozłam wszystkie prezenty od naszych Mikołajów. Wzruszenie było ogromne, wypełnione łzami wdzięczności. Akcja cały czas trwa, także jeśli macie ochotę pomagać, to szczerze zapraszam do współpracy. WARTO BYĆ DOBRYM! Wszystkim Uczniom i Nauczycielom, w imieniu tych najmniejszych, którzy są już u kresu swojego życia, składam serdeczne DZIĘKUJĘ.

Z wdzięcznością i wesołym uśmiechem Ela Dziecielska

Dodane przez: LO I Rumia

» Mikołajki w szkole
Data: 07.12.2015

Dodane przez: LO I Rumia

» Zebrania z rodzicami - 9 grudnia 2015 - środa
Data: 03.12.2015
W dniu 9 grudnia 2015 o godzinie 18:00 odbędą się zebrania z rodzicami wg poniższego planu:

KLASA WYCHOWAWCA SALA
1a p. M. Pałubicka 15
1b p. M. Młynarczykowska 26
1c p. A. Grudzińska 40
1d p. E. Rębiś 28
1s p. E. Domarus 29
2a p. A. Napiórkowska 25
2b p. M. Meyer 35
2c p. G. Górak 37
2d p. A. Grabowska 14
2e p. S. Anisimowicz 32
2s p. A. Prudzienica-Piotrowicz 20
3a p. T. Jurkiewicz 39
3b p. A. Chwałek k
3c p. H. Supernat-Meltzer 38
3s p. S. Przybylski n

Wszyscy nauczyciele są obecni w pokoju nauczycielskim do godziny 19:45

8 grudnia 2015 o godzinie 18:00 w sali 15 odbędzie się zebranie Rady Rodziców obecność obowiązkowa.

Dodane przez: JP

» Wygrana grupy teatralnej "W rozproszeniu"
Data: 03.12.2015

Dnia 3 grudnia 2015r. w Domu Kultury „Janowo” odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”. Celem konkursu było między innymi promowanie zachowań zapobiegających zakażeniom HIV. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna „W rozproszeniu” pod opieką Tomasza Jurkiewicza ze spektaklem „Teraz już ona otoczona murem”. Grupa poprzez tańce, ekspresję ciała, liczne metafory i symbolikę przedstawiła skutki zarażenia się wirusem HIV. Uczniowie I LO wywalczyli pierwsze miejsce i tym samym uzyskali promocję na finał wojewódzki w Gdańsku, w którym weźmie udział 16 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Grupie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodane przez: LO I Rumia

» Jesteśmy Mistrzami Województwa w Futsalu
Data: 02.12.2015

Mistrzostwa Województwa w Futsalu W finale Licealiady Mistrzostw Województwa w Futsalu drużyna I LO wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce! Brawo Panowie!

„Historyczny sukces piłkarzy z Rumi”

W dniu 02.12.2015 roku w Człuchowie odbył się Finał XVI Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Chłopców. Rewelacyjnie na tym turnieju spisali się chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, zdobywając bezapelacyjnie tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego. Jest to historyczny sukces, ponieważ jest to pierwszy złoty medal w tej dyscyplinie sportu w powiecie wejherowskim. Drużynie z Rumi należą się za to ogromne brawa.
W wyniku losowania chłopcy z ZSP nr 1 w Rumi trafili do grupy z Zespołem Szkół Energetycznych z Gdańska oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Miastka. W pierwszym spotkaniu ekipa z Rumi spotkała się z tą pierwszą drużyną, pewnie pokonując rywali z Gdańska 4:0. W decydującym meczu o wyjście do finału rumscy piłkarze musieli wygrać z zespołem z Miastka i zrobili to, wygrywając 4:1. Finał stał się faktem i to był już duży sukces. Drużyna z Rumi przyjechała jednak na turniej po złoto, o czym świadczą wyniki osiągnięte w eliminacjach powiatowych jak również w Półfinale Wojewódzkim. Do ostatniego meczu w Finale Wojewódzkim w Człuchowie, chłopacy z Rumi wygrali wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny tego turnieju. Górą był zespół z Rumi wygrywając 3:1 z Zespołem Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Patrząc obiektywnie byliśmy najlepszą drużyną z w tych zawodach. Chłopacy zagrali bardzo skutecznie i dojrzale. Ogromny podziękowania należą się ich trenerowi Sobiesławowi Przybylskiemu, który doskonale przygotował zespół do tych rozgrywek.
Drużyna z Rumi grała w następującym składzie: Maciej Cackowski, Rafał Bruzda, Kamil Kiełb, Dawid Nowak, Sebastian Grzenkowicz, Przemysław Ronkowski, Damian Talaśka, Kacper Kiełb, Aleksander Bochentyn, Patryk Stencel oraz Michał Gajos. Podsumowując był to najlepszy występ zawodników z powiatu wejherowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w tej dyscyplinie sportu, za co ekipie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi należą się duże brawa.

Opracował : Bartłomiej Woźniak

Dodane przez: LO I Rumia

» XVI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu
Data: 27.11.2015W piątek 27 listopada odbyła się w naszej szkole XVI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu, w której licealiści z naszego powiatu mierzyli się w trzech konkurencjach wiedzowych dotyczących kultury, historii i geografii Kaszub. Poprzeczkę umieszczono wysoko, trzeba było się wykazać nie tylko bardzo szczegółową wiedzą ale też kreatywnością i umiejętnością wykorzystania technologii informacyjnej. A wszystko po to, aby pogłębić więź z naszą Małą Ojczyzną, lepiej ją poznać i propagować jej piękno i siłę.

W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół ponadgimnazjalnych, a laury zwycięstwa przypadły w udziale następującym uczestnikom: I miejsce w klasyfikacji generalnej – ZSP nr 1 w Rumi w składzie: Anna Kosidowska, Bartłomiej Głodkowski, Bartłomiej Hennig.
I miejsce indywidualnie (najlepszy wynik w teście) – Wojciech Skierka, ZSP nr 2 w Wejherowie.
Wyróżnienie za najlepszą prezentację multimedialną (Życie i twórczość Leona Heykego) – ZSP nr 2 w Wejherowie.

Wśród Jury mieliśmy zaszczyt gościć poetę, prozaika, twórcę literatury kaszubskiej Pana Stanisława Janke (przewodniczący), aktywnego działacza kaszubskiego, ale też literata Jerzego Hoppe oraz miłośnika Kaszub Romana Drzeżdżona, który wspiera Olimpiadę z ramienia Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej. Nie obyło się bez „mocnych” akcentów kaszubskich – przerwy organizacyjne umilał uczestnikom i gościom kaszubskojęzyczny kabaret „Kunda”, a uczennice klasy IC Adriana Czuryńska i Dominika Abramczyk wykonały po kaszubsku dwie nastrojowe pieśni. Prowadzących konkurs wspomagały dziewczęta w tradycyjnych strojach regionalnych.

Relacja telewizyjna z olimpiady tutaj»

Dodane przez: LO I Rumia

» My w finale Pomorskiej Ligi Debat na UG
Data: 27.11.2015

W dniu 27 listopada na Uniwersytecie Gdańskim odbył się finał Pomorskiej Ligi Debat. Wzięło w nim udział 8 drużyn z Pucka, Wejherowa, Rumi , Kartuz i Redy. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Niemc, Daniel Sułkowski, Szymon Zahajkiewicz i Mikołaj Fabisiak. W ćwierćfinale nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną z Wejherowa i tezą "Zajęcia z religii nie powinny odbywać się w szkole". W tej debacie oksfordzkiej reprezentowali "opozycję" więc musieli argumentami przekonać jury, że lekcje religii powinny mieć miejsce w szkole. Merytoryczność wypowiedzi, sprawne kontrowanie drużyny "propozycji" i trzymanie się reguł debaty oksfordzkiej dało naszym reprezentantom awans do półfinału. W nim zmierzyli się z żeńskim zespołem z Pucka i tezą ,że "Historia jest nauczycielką życia".

Tym razem nasi uczniowie byli stroną "propozycji". Daniel jako premier przedstawił stanowisko drużyny, Michał i Mikołaj przekonywali do swojej tezy, że "Historia magistra vitae est". Zadaniem Szymona było podsumowanie wystąpienia kolegów. I tym razem odnieśliśmy sukces, awansując do finału. W finale spotkali się z drużyną z Kartuz w obecności posłów, pracowników naukowych UG i pozostałych drużyn . Teza finałowa brzmiała: Rozporządzenia unijne nie powinny mieć pierwszeństwa przed prawem krajowym". Nasz team był stroną "propozycji" i musiał bronić nadrzędności prawa krajowego nad wspólnotowym. Wystąpienie przed dużym gronem widzów w obecności kamer telewizyjnych było na pewno wielkim przeżyciem dla finalistów. Nasi uczniowie zajęli ostatecznie II miejsce co należy uznać za wielki sukces. Wielkie gratulacje dla Szymona, Michała, Daniela z kl. IIb oraz Mikołaja z kl. IIe. Uczniów przygotowały Mirosława Pałubicka i Adriana Marasz.

Dodane przez: MP

» Matematyka jako ważny składnik kultury i cywilizacji na UG
Data: 26.11.2015
Dnia 26 listopada 2015 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego miało miejsce wydarzenie popularnonaukowe pt "Matematyka jako ważny składnik kultury i cywilizacji".

Uczniowie klasy Ib pod opieką nauczyciela matematyki Joanny Rutkowskiej i wychowawcy Moniki Młynarczykowskiej uczestniczyli w warsztatach dotyczących ważnych i ciekawych problemów matematycznych z zakresu szkoły średniej: "Czy 1=2?", "Co mają ze sobą wspólnego telewizja cyfrowa, robienie zakupów w Internecie oraz Juliusz Cezar?". Ponadto, uczniowie także mieli możliwość wysłuchania wykładów o tematyce popularnonaukowej, jak i również sposobność uczestniczenia w konkursie sprawdzającym predyspozycje matematyczne, w którym wygrywali atrakcyjne nagrody.  

Dodane przez: MM

» Wyróżnienie na Festiwalu Krótkich Filmów o Uzależnieniach
Data: 25.11.2015
W czwartek 25 listopada uczennice z klasy 1d zostały nagrodzone na II Festiwalu Krótkich Filmów o Uzależnieniach wyróżnieniem za produkcję filmu "Sięgnąć dna", o tematyce uzależnień. Nicole Kahlau, Patrycja Bolin i Agnieszka Jastrzemska stworzyły film, który przedstawia dramatyczną historię trzech nastolatek, które w pogoni za marzeniami odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Doceniony został montaż, muzyka oraz "rozedrgane, oniryczne ujęcia " oddające stan osoby znajdującej się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Pozostałe 12 konkursowych filmów w przeróżny sposób zwracało uwagę na niebezpieczeństwo stosowania dopalaczy i narkotyków, na uzależnienia od Internetu i telefonu, a także na konsekwencje naszych wyborów. Gospodarzem festiwalu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie.

Dodane przez: MP

» Matura Próbna z Operonem już za nami!
Data: 24.11.2015
24 listopada uczniowie naszego liceum zmierzyli się z pierwszym (próbnym) egzaminem maturalnym z języka polskiego. W kolejnych dniach pisali matematykę, języki obce oraz w piątek przedmioty dodatkowe zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami. Co roku do matury próbnej z Operonem przystępuje ok. osiemdziesiąt procent szkół. W tym roku szkolnym wszelkie próby są bardzo ważne, bo w maju maturzyści zmierzą się z egzaminem w nowej formule. Teoretycznie uczniowie wiedzą, czego mogą się spodziewać, ale jak ta teoria zostanie przełożona na konkretne pytania, po raz pierwszy przekonają się właśnie na próbnej maturze z Operonem.

Dodane przez: BP

» Widzieć inaczej
Data: 24.11.2015
We wtorek 24 listopadapo korytarzach naszej szkoły poruszał się niewysoki mężczyzna w ciemnych okularach, który w ręku trzymał białą laskę (jak mówi :"mój miecz Jedi"). To pan Henryk Merchel -człowiek wielu pasji i zainteresowań, który przyszedł podzielić się z nami swoim doświadczeniem niewidzenia. Jego historia utraty wzroku to pasmo zwątpień i nadziei, powstawania dla innych i służenia, kłótni z Bogiem i umocnienia w wierze.

Klasy mogły skonfrontować swoje wyobrażenia o życiu bez zmysłu wzroku. Poprzez pytania, ćwiczenie z "szalikiem" czy dotknięcie kilku gadżetów, które ułatwiają funkcjonowanie niewidomym uczniowie dowiadywali się " jak to jest". Być może dla niektórych to spotkanie będzie krokiem na drodze pokonywania barier w relacjach z drugim. A może znajdą się i tacy, którzy docenią to co mają, możliwość uczenia się, samodzielnego poruszania, zapatrzenia na piękny świat, który nas otacza. 

Dodane przez: BP

» Lekcja hospicyjna
Data: 20.11.2015
W Piątek 20 listopada 2015 uczniowie wybranych klas I i II mieli okazję spotkać się z dwiema paniami: koordynatorem Hospicjum w Sopocie - Elżbietą Bęben oraz wolontariuszką Barbarą. Panie przyjechały do nas aby przybliżyć uczniom specyfikę domu hospicyjnego. Zakres tematów dotyczących tanatopedagogiki koreluje wyśmienicie z programem katechezy w liceum. Prelegentki opowiadały zatem o opiece paliatywnej i jej wielu wymiarach, a także o sposobach pozyskiwania środków na utrzymanie placówki. Wykład ten był ukoronowaniem październikowego happeningu sadzenia żonkili w ramach akcji Pola "Nadziei" (ten zagon na trawniku przed szkołą:). Miejmy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje nie tylko refleksją nad wartością życia ludzkiego, ale także konkretnym działaniem i kwestami na rzecz osób chorych terminalnie.

Dodane przez: LO I Rumia

» Prawa Człowieka - Oczami Tolerancji i Uzależnienia XXI wieku
Data: 20.11.2015

20 listopada 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastyczno-fotograficzno-filmowych „Uzależnienia XXI wieku” i „Prawa Człowieka - Oczami Tolerancji”. Nagrody i wyróżnienia laureaci odbierali z rąk Etatowego Członka Zarządu Powiatowego w Wejherowie, pana Wojciecha Rybakowskiego oraz Dyrektora PZPOW, pana Andrzeja Byczkowskiego. Praca plastyczna na temat praw człowieka w wykonaniu naszej uczennicy, Agaty Szlagowskiej z IIe, otrzymała wyróżnienie w tym jakże prestiżowym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Dodane przez: LO I Rumia

» Wieczór poetycki z Wisławą Szymborską
Data: 19.11.2015
19 listopada 2015 w kawiarni „Pod Pikadorem” odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów naszej szkoły, który stanowił eliminacje do VIII EDYCJI POMORSKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO „SZYMBORSKA W OCZACH MŁODYCH POMORZAN”. Wiersze autorstwa Wisławy Szymborskiej cieszyły się dużym zainteresowaniem, bowiem aż 16 uczniów przystąpiło do rywalizacji, prezentując nienaganną dykcję, wykorzystując mimikę twarzy oraz gestykulację ciała w interpretacji utworów nieżyjącej już poetki. Kameralność wieczoru poetyckiego w znaczący sposób podkreśliły również świeczki palące się przy każdym stoliku, zapach kawy z cykorią czy też herbaty podawanej do słodkiego poczęstunku. O tę, jakże przyjemną, oprawę kulinarną zadbała p. Ewa Domarus i p. Ola Prudzienica-Piotrowicz – opiekunki samorządu szkolnego wraz ze swymi podopiecznymi, za co serdecznie dziękujemy!

Laureatkami Wewnątrzszkolnego Konkursu Recytatorskiego zostały:
I miejsce Anna Kosidowska IIc
II miejsce ex aequo Lidia Mikulska, klasa IIIa Monika Baranowska, klasa IIIa
Serdecznie gratulujemy laureatkom wygranej, natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na udział w przyszłych konkursach.

Dodane przez: MP

» SUKCES NASZEJ DRUŻYNY FUTSALOWEJ!
Data: 19.11.2015

W czwartek 19 listopada br. w naszej szkole odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu chłopców. W turnieju udział wzięli zwycięscy z powiatów: kartuskiego, puckiego, lęborskiego i wejherowskiego. Nasz Powiat reprezentowała oczywiście reprezentacja naszej szkoły, która pokonała wszystkie trzy zespoły i po raz drugi z rzędu a trzeci raz w historii szkoły wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiego. Sukces ten to rownież wspaniałe podsumowanie trzyletniej nauki chłopców z klasy 3 "S", którzy stanowią trzon reprezentacji ZSP 1 RUMIA.

Gorny rząd od lewej: Sobiesław Przybylski (trener), Michał Gajos, Rafał Bruzda, Dawid Nowak, Kamil Kiełb, Przemysław Ronkowski, Lucyna Penkowska (dyrektor ZSP 1 Rumia) Dolny rząd od lewej: Aleksander Bochentyn, Kacper Kiełb, Maciej Cackowski, Damian Talaśka, Sebastian Grzenkowicz

Dodane przez: SP

» Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt
Data: 17-18.11.2015
W dniach 17 - 18.11.2015 roku na hali sportowej Naszego Liceum, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 23.11.2015 roku w Wejherowie. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została, po raz trzeci z rzędu, drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie. Poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie, a mecze były emocjonujące. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi – Pani Lucyna Penkowska oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski.
Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

Dodane przez: AB

» Eliminacje debat oksfordzkich
Data: 17.10.2015

17 listopada 2015 odbyły się szkolne eliminacje debat oksfordzkich. Zwycięska drużyna w składzie: M.Bury, M.Niemc, D.Sułkowski i Sz.Zahajkiewicz z kl. II b lepiej argumentowała tezy "Przechodzenia na czerwonym świetle powinno być karane" oraz "Należy zaostrzyć sankcje karne za prowadzenie pojazdów bez uprawnień". Ta właśnie drużyna będzie reprezentować naszą szkołę w finale na Uniwersytecie Gdańskim. Wyrazy uznania należą się też pokonanej drużynie w składzie: K.Skelnik, I.Majchrzak, M.Fabisiak, Ł.Zahajkiewicz. Wszystkim uczniom gratulujemy!

Dodane przez: LO I Rumia

» IIIC na wycieczce turystyczno-integracyjnej w Gdańsku
Data: 16.11.2015
16 listopada klasa IIIC zwiedzała Gdańsk podczas wycieczki turystyczno-integracyjnej. Była okazja, aby spojrzeć z Góry Gradowej na panoramę miasta, odwiedzić Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy, przyjrzeć się fragmentom najstarszej świątyni w Gdańsku oraz zobaczyć wiele, innych ciekawych miejsc Starego i Głównego Miasta.

Dodane przez: LO I Rumia

» Nasi uczniowie maszerują na orientację
Data: 14.11.2015
W sobotę 14 listopada grupa 12 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Hanny Supernat-Melzer uczestniczyła w Marszach na Orientację organizowanych przez klub Włóczykij przy Gimnazjum nr 4 w Rumi. W grupach odbywało się poszukiwanie z mapą punktów w terenie w centrum Rumi. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli do mety.

Dodane przez: LO I Rumia

» Mistrzostwa Powiatu w Futsalu Chłopców
Data: 12-13.11.2015

W dniach 12-13.11.2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 19.11.2015 roku, również w Rumi. W rywalizacji wzięło udział ponad 120 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. W ścisłym finale wystąpiło sześć najlepszych drużyn, wyłonionych po wcześniej rozegranych eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. Mecze były bardzo emocjonujące, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Forma zwycięskiego zespołu pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w Półfinale Wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Starosta Powiatu Wejherowskiego – Pani Gabriela Lisius, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Pan Wojciech Rybakowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Pan Jacek Thiel, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi – Pani Lucyna Penkowska oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (Maciej Cackowski, Rafał Bruzda, Kamil Kiełb, Dawid Nowak, Sebastian Grzenkowicz, Przemysław Ronkowski, Damian Talaśka, Kacper Kiełb, Aleksander Bochentyn, Patryk Stencel, opiekun drużyny – Sobiesław Przybylski)
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
VII miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
VIII miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie
IX miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
X miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi

Dodane przez: SP

» Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Data: 11.11.2015
Grono Pedagogiczne i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi aktywnie włączyli się w obchody Święta Niepodległości.

Dodane przez: LO I Rumia

» Dzień Wąsa
Data: 10.11.2015

W przededniu Święta Niepodległości,10 listopada w naszej szkole można było zaobserwować ciekawe zjawisko. Naszym uczniom wyrosły wąsy! Młodzież wykazała się pomysłowością i inwencją i w całej szkole widać było wąsy i sumiaste wąsiska, wykonane z tektury, materiału, futerka, wpięte we włosy i ubranie, noszone na czole, policzkach i w tradycyjnym miejscu. Gdyby tak Józef Piłsudski mógł to zobaczyć... W ten oryginalny i dowcipny sposób szkolna społeczność uczciła pamięć Marszałka i Dzień Niepodległości. Szkolna komisja odwiedziła wszystkie klasy i policzyła wąsy. Rzeczywistość, przerosła nasze oczekiwanie, w 7 klasach wszyscy uczniowie posiadali wąsy. Tymi klasami były: Ib, Id, Is, IIa, IIa, IIIa i IIIb. Brawo! Nagrodą dla tych klas będzie dzień bez pytania, który klasy same sobie wybiorą. Część uczniów weźmie też udział w obchodach Święta Niepodległości. Na ulicach Rumi i Wejherowa widać będzie naszą młodzież z wąsami w marszach niepodległości. Dziękujemy wszystkim Wąsaczom za wspólną zabawę! Dzień Wąsa zorganizowała nauczycielka historii Mirosława Pałubicka.

Dodane przez: LO I Rumia

» Wojewódzkim Konkursie - "Żołnierze wyklęci"
Data: 10.11.2015
10 listopada 2015 roku w sali parafialnej przy kościele św. Judy Tadeusza w Rumi odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym - "Żołnierze wyklęci". Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Burmistrza Miasta Rumia i Proboszcza Parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Rumi.

Dwie uczennice z naszej szkoły zostały nagrodzone w w/w konkursie. Martyna Wszeborowska z klasy Ia, która zajęła III miejsce oraz Agata Szlagowska z IIe - I wyróżnienie.

Dodane przez: LO I Rumia

» Reaktywacja kawiarenki "Pod Pikadorem"
Data: 10.11.2015
10 listopada Samorząd Uczniowski reaktywował kawiarnię "Pod Pikadorem" (pierwszą wolna kawiarnię poetów). Były występy, ciasto, kawa z cykorią, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat XX-lecia międzywojennego. Dziękujemy wszystkim, którzy występowali i dostarczyli pyszne dania.

Dodane przez: LO I Rumia

» Akademia z okazji święta niepodległości
Data: 10.11.2015
W ramach wychowania patriotycznego i kształtowania odpowiednich postaw wobec historii Polski w dniu 9 listopada 2015 roku została zorganizowana w naszym liceum uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości.

W naszym liceum młodzi, szkolni artyści przygotowali montaż słowno – muzyczny, który wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Chór szkolny zaprezentował piękne pieśni patriotyczne, które wzruszały publiczność i skłaniały do refleksji. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii, którą przygotowali uczniowie przy udziale pani Joanny Klein–Szalkowskiej, Moniki Młynarczykowskiej i Grażyny Górak.

Dodane przez: LO I Rumia

» Konkurs Historyczy "Polacy i Polska w latach 1914-1939"
Data: 09.11.2015

W poniedziałek 9 listopada w ZSP nr 2 w Wejherowie odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Historycznego "Polacy i Polska w latach 1914-1939". Uczestniczyło w niej 7 drużyn ze szkół powiatu wejherowskiego. Nasza drużyna w składzie: Weronika Holka Ia, Sandra Prena Ia, Bartłomiej Szott Ia zajęła III miejsce .W konkursie indywidualnym Weronika Holka zajęła I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała M.Pałubicka. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Dodane przez: LO I Rumia

» VII Powiatowy Konkurs Multimedialny
Data: 06.11.2015
Dnia 6 listopada 2015 roku odbył się VII Powiatowy Konkurs Multimedialny, którego myślą przewodnią była "Polska niepodległość". Prace konkursowe były oceniane pod względem wartości merytorycznej, poziomu technicznego oraz walorów artystycznych. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, zaś patronat nad konkursem sprawował Starosta Wejherowski. Nadrzędnym celem konkursu było utrwalenie wśród młodzieży zainteresowania historią ojczystą, jak i również kształtowanie postaw patriotycznych. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczennicę klasy IIa Marię Jabłońską oraz Klaudię Łazińską z klasy IIIa. Ostatecznie praca Marii Jabłońskiej uzyskała IV miejsce. Opiekunem konkursu był nauczyciel historii mgr Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: LO I Rumia

» NAJWSPANIALSZE WĄSY MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO
Data: 05.11.2015
W związku ze zbliżającym się ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na "NAJWSPANIALSZE WĄSY MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO"!!!

Dzień 10 listopada w naszej szkole ogłoszony został Dniem Wąsa. W przeddzień Święta Niepodległości szkolna społeczność na wesoło chce uczcić pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziadek - bo w ten ciepły sposób wyrażali się o nim jego podkomendni, słynął z sumiastych wąsów, które były jego znakiem rozpoznawczym. W najbliższy wtorek wszyscy uczniowie, którzy na sobie będą posiadać wąsa (obojętnie w jakiej formie) będą przez niego chronieni. Wąsatego ucznia nie będą mogli pytać nauczyciele. Wąsy muszą być sumiaste i dobrze umocowane, materiał z którego zostaną wykonane dowolny, natomiast wąsy namalowane na twarzy uznaje się za pójście "na łatwiznę" i ich autorzy nie będą brali udziału w konkursowym liczeniu. Tego samego dnia uczniowska komisja sprawdzi, w której klasie jest najwięcej wąsatych uczniów. Zwycięska klasa otrzyma nagrodę-niespodziankę. Zachęcamy do udziału w konkursie i wspólnej zabawy. W razie pytań prosimy o kontakt z nauczycielką historii Panią M. Pałubicką.

Dodane przez: MP

» R o d a c y !!!
Data: 05.11.2015
Nauczyciele, uczniowie, dzieci, starcy, kobiety, inteligenci, profesorowie i poeci dramatyczni! Dnia 10 listopada o godzinie 8.45 reaktywuje się Pierwsza Wolna Warszawska Kawiarnia Poetów Pod Pikadorem w kawiarence w "podziemiach" I LO! Na każdej przerwie wielki turniej poetów, muzyków, satyryków! Kawa z cykorią, herbata i smakołyki. Młodzi licealiści łączcie się! WOLNA ESTRADA!!! Niech żyje wejście za 1zł "Pod Pikadora"! Niech żyje Samorząd Uczniowski! Niech żyją artyści I LO w Rumi!

Dodane przez: ED

» Zmagania w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II
Data: 05.11.2015
05.10 trzyosobowa drużyna I LO w składzie: Lidia Mikulska, Marcin Sipajło i Łukasz Zabrocki podjęła zmagania w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Tegoroczna edycja dotyczyła tematyki Międzynarodowych Dni Młodzieży- idei którą zapoczątkował polski papież. Po trzech rundach, w których szczegółowo sprawdzano wiedzę, a także zdolności recytatorskie, zajęliśmy trzecie miejsce. Cały konkurs był wzbogacony oprawą muzyczną przygotowaną przez chór, którym dyrygowała Joanna Klein-Szalkowska. Opiekun Barbara Pajzderska

Dodane przez: BP

» Eliminacje Powiatowej Licealiady w Futsalu Chłopców
Data: 05.11.2015
Dnia 05.11.2015, w naszej szkole odbyły się Eliminacje Powiatowej Licealiady w Futsalu Chłopców. W turnieju udział wzięły 4 reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Nasza reprezentacja okazała się mało gościnna, wygrywając wszystkie 3 spotkania. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi oraz życzymy zwycięstwa w Finale Powiatowym, który odbędzie się 12 i 13 listopada również w naszej szkole.

Dodane przez: LO I Rumia

» I Konkurs Kulinarny: Licealiści do garów
Data: 27.10.2015

27 października odbył się w naszej szkole I Konkurs Kulinarny: Licealiści do garów. Dziewięć uczennic przygotowało pyszne i zdrowe dania, które były degustowane i oceniane przez uczniów na wszystkich przerwach. Rewelacyjne były ciasteczka przygotowane przez Alicję Świątek Brzezińską z klasy I b i ona zajęła I miejsce (25 głosów), II miejsce przypadło Adriannie Bronowickiej z klasy II a (20 głosów) a III Aleksandrze Cichoń i Juliannie Mielnickiej z II a (15 głosów). Wszystkim osobom dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowanie i udział w tej smacznej akcji. Samorząd Uczniowski

Dodane przez: ED

» Warsztaty dla młodzieży dotyczące Debat Oksfordzkich
Data: 27.10.2015
W dniu 27 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dla młodzieży dotyczące Debat Oksfordzkich. Szkolenie prowadził pan Andrzej Skiba z Pomorskiej Ligi Debat, a uczestniczyli uczniowie z klas: IA, IC, IB, IIA, IIB, IIE.

W ciągu czterech godzin młodzież doskonaliła się z autoprezentacji, mowy ciała, sztuki argumentacji. Udało się również przeprowadzić mini debatę na temat śmieciowego jedzenia w szkołach. Zajęcia w dużej mierze wymagały aktywności młodzieży wykonującej zadania grupowe. Następne warsztaty odbędą się 9 listopada i dotyczyć będą zasad debaty oksfordzkiej i parlamentarnej. 17 listopada zaś będą miały miejsce szkolne eliminacje, z których co najmniej jeden zespół będzie reprezentował naszą szkołę w wojewódzkim turnieju finałowym na Uniwersytecie Gdańskim. Młodzieży towarzyszyły panie A.Marasz i M.Pałubicka.

Dodane przez: LO I Rumia

» Stypendium Premiera RP dla Karoliny Strongowskiej z IIIC
Data: 21.10.2015
21 października 2015 roku w Gdańsku w auli Technikum Łączności odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Premiera RP za bardzo dobre wyniki w nauce. Wśród ponad 200 stypendystów znalazła się uczennica z naszej szkoły Karolina Strongowska z klasy IIIC

Dodane przez: HSM

» Wycieczka religijno-ekumeniczna
Data: 21.10.2015

W środę 21.10.2015 mieliśmy okazję skonfrontowania swoich wyobrażeń i wiedzy religijnej z przedstawicielami innych wyznań. Na początku wycieczki religijno-ekumenicznej dotarliśmy do synagogi, gdzie przewodniczący gminy żydowskiej przygotował prelekcję na temat judaizmu. Następnie, w sali modlitwy, zobaczyliśmy żydowskie przedmioty związane z kultem religijnym. Kolejnym etapem wyjazdu była cerkiew prawosławna św. Mikołaja w Gdańsku. Batiuszka Dariusz zaprezentował główne założenia Kościoła Wschodniego i przybliżył symbolikę architektury świątyni prawosławnej. Wspólnie modliliśmy się przed ukrytym za Carskimi Wrotami Najświętszym Sakramentem. W Oliwie była możliwość wejścia do meczetu muzułmańskiego, gdzie obserwowaliśmy recytację Koranu przez imama, który aktualnie przewodniczy Związkowi Polskich Tatarów w Gdańsku. Każde z tych miejsc i tradycji zaskakiwało różnorodnością- bogactwem formy i treści. Inność nie budziła jednak ksenofobii, ale ciekawość i otwartość na odmienną kulturę. Uczyliśmy się szacunku dla ludzi o różnych światopoglądach, jednocześnie doceniając własne korzenie i tożsamość. Uniwersalne, odwieczne pytanie o relację z Absolutem, z pewnością zainspiruje wielu do dalszych poszukiwań i spotkań z drugim człowiekiem.

Dodane przez: BP

» Młodzieżowe prawybory parlamentarne
Data: 19.10.2015

W poniedziałek 19.10.2015r. odbyły się młodzieżowe prawybory parlamentarne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli oddać swój głos na konkretną partię polityczną. Lokal wyborczy znajdował się na małej sali gimnastycznej, a nie jak pierwotnie planowano w norce. Głosować można było w godzinach od 8.00 do 14.00. Wybory przeprowadzone zostały w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W wyborach głos oddało 199 uczniów (frekwencja przekroczyła 57%). Pochwalić należy uczniów z klasy IIa, w której frekwencja wyniosła 100%! Wyniki wyborów, zwłaszcza świetny wynik komitetów: KORWiN i KUKIZ15 generalnie wpisują się w oryginalne poglądy młodzieży. Wyniki szkolnych prawyborów zostaną przesłane do Centrum Edukacji Obywatelskiej, które przygotuje zbiorcze wyniki z ponad 1500 szkół z całej Polski. Na stronie CEO zostaną podane 26 października. Ciekawe czy będą one podobne do naszych! Mamy też nadzieję, że pełnoletni uczniowie wezmą udział w wyborach 25 października. Szkolne prawybory przygotowała Mirosława Pałubicka z uczniami: J.Jędraszek (IId), S.Klimańską (Ia), M. Jabłońską (IIa), P.Banaszkiem (IIIa), R.Rendaszką (III S).


Dodane przez: LO I Rumia

» Sadzimy żonkile w ramach "Pól nadziei na Pomorzu"
Data: 16.10.2015
Dnia 16 października 2015 roku miała miejsce akcja Caritasu, w której wolontariusze oraz uczniowie sadzili żonkile na dziedzińcu przed szkołą. Żonkile w czasach starożytnych były oznaką nadziei na nowe życie, teraz są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Co roku w okolicach 4 października, tysiące ludzi na całym świecie sadzi te kwiaty – w tym roku nasza szkoła dołączyła do akcji. Pod przewodnictwem pani Barbary Pajzderskiej, uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z Panią dyrektor oraz wicedyrektor zasadzili około 50 żonkili. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, będziemy propagować idee opieki hospicyjnej.


Dodane przez: 2a

» 61 setów na 61-lecie Miasta Rumi
Data: 10.10.2015
W dniu 10 października 2015r. w hali widowiskowo-sportowej w Rumi, z okazji urodzin naszego miasta, odbył się mecz piłki siatkowej "61 setów na 61-lecie Miasta Rumi". To był 11 turniej siatkówki w Rumi w którym reprezentacja dziewcząt naszego liceum brała udział. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna kadetek z APS Rumia. Bardzo dobra gra Marii Kaciuby oraz Oli Cichoń pozwoliła nam wygrać ten mecz 3:1. Nasza drużyna zagrała bardzo dobrze w obronie, konsekwentnie realizowała zadania taktyczne w ataku i popełniała bardzo mało błędów własnych. Te elementy zadecydowały o zwycięstwie.


Skład zespołu: Karolina Barbarewicz. Patrycja Bolin, Alekszandra Cichoń, Maria Kaciuba, Aleksandra Kołyszko, Michalle Kurzyk, Aurelia Myszkowiak, Dominika Okoń, Patrycja Pranczke, Anna Romanow, Weronika Szczypior.
Trener zespołu - Grażyna Skrobecka

Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkanie w ramach warsztatów regionalnych
Data: 08.10.2015
W dniu 8 października 2015 roku odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie w ramach warsztatów regionalnych. Gościem naszych zajęć była znana i zasłużona dla regionu artystka ludowa, hafciarka Pani Krystyna Wolf - członkini Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W ciekawy sposób opowiadała legendy i anegdoty o Kaszubach. Zainteresowani uczniowie poznali niektóre tajniki haftu kaszubskiego. Na kolejnych zajęciach będą te umiejętności doskonalić. Warsztaty odbyły się w sympatycznej, ciepłej atmosferze, nie zabrakło tradycyjnej pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Organizatorem cyklu jest Pani Grażyna Górak – nauczycielka historii.

Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkanie z poetą Jakobe Mansztajn
Data: 07.10.2015
W środę, 7 października, klasy 1a i 2a uczestniczyły w spotkaniu z poetą Jakobe Mansztajn. Pisarz jest nominowany do nagrody Wisławy Szymborskiej, z nami przyjechał podzielić się swoją poezją i odpowiedzieć na zadawane przez nas pytania. Autor przeczytał kilka wierszy, w których inspirował się poezją Wisławy Szymborskiej, ale także własnymi przeżyciami, między innymi śmiercią jego przyjaciela, który popełnił samobójstwo w wieku 12 lat. Co ciekawe, sam o swojej poezji nie mówi w pozytywach, twierdzi, że wiersze pisze „do szuflady”, nie pokazuje ich nikomu przed wydaniem i nie lubi do nich wracać. Sądzi też, że idealnym odbiorcą jego poezji, jest on sam. Pisarz chętnie odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania, nawet jeśli nie dotyczyły one poezji. Opowiadając o swoim życiu zdradził także, że zarabia na prowadzeniu bloga, na którym obraża popularne osobowości (make life harder).

Dodane przez: GG

» Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych
Data: 07.10.2015
7 października 2015 roku na stadionie w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły zdobyli srebrny medal w przełajowych biegach sztafetowych w rywalizacji chłopców w składzie: Patryk Stencel, Damian Talaśka, Aleksander Bochentyn, Patryk Niemiec, Maciej Karczmarczyk, Bartosz Półchłopek, Dawid Wałdowski, Konrad Piotrowski, Michał Jerliński, Michał Hajduk. Trener Piotr Taube.

Dodane przez: LO I Rumia

» Warsztaty pierwszej pomocy w Naszym LO
Data: 02-04.10.2015
W dniach 2-4 października w naszym liceum odbyły się warsztaty pierwszej pomocy organizowane przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK z Wejherowa. W zajęciach udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, jak i szkół gimnazjalnych oraz liceum z Rumi i Redy.

W piątek, zaraz po zakwaterowaniu i integracji grupy, odbyły się zajęcia powtórzeniowe z I pomocy połączone z ćwiczeniami z prowadzenia zajęć . W nocy z piątku na sobotę miał miejsce nocny alarm, w czasie którego przeprowadzono scenki z I pomocy. Najpracowitszym dniem dla uczestników była sobota. Znalazł się tu czas na naukę i integrację; potem odbyły się zajęcia warsztatowe i ćwiczenia z wypadków masowych. Wykorzystując piękną pogodę przystąpiliśmy do doskonaleniu naszych umiejętności ratowniczych na świeżym powietrzu. Przećwiczyliśmy również postępowanie podczas wypadku komunikacyjnego. W międzyczasie uczestnicy tańczyli, śpiewali piosenki oraz grali w piłkę nożną i siatkówkę. Wieczorem odbyły się zajęcia z kursu rozszerzonego, masowych wypadków, gdzie sprawdziliśmy i doskonaliliśmy swoje umiejętności. W niedzielę, nieco zmęczeni i niewyspani, podsumowaliśmy całe warsztaty. Odbyły się ostatnie zajęcia na wesoło, takie jak "ratowanie na ślepo". Po pożegnaniu rozeszliśmy się do domów, z nadzieją na kolejne atrakcyjne spotkania warsztatowe. Nad przebiegiem warsztatów czuwała pani Anna Chwałek oraz członkowie grupy SIM PCK - Szymon Piotrowski, nasza tegoroczna absolwentka Karolina Data oraz Paulina Kohnke z kl. IIIc i Adrian Jaroniec z kl.IIc.

Dodane przez: AC

» Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMat
Data: 02-04.10.2015
Włączając się w obchody Roku Matematyki na Pomorzu uczniowie klasy IIb wzięli udział w I Młodzieżowej Konferencji Matematycznej TriMat. Organizowana w dniach 2-4.10 przez młodzież licealną Trójmiasta konferencja, była pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem dydaktycznym w Polsce.

Najważniejszym jej celem było jak najbardziej wszechstronne przedstawienie niezwykle inspirującej roli matematyki w nauce, dydaktyce, kulturze, a także sztuce. Młodzież z naszego liceum wysłuchała wykładów, referatów, wzięła udział w warsztatach z wykorzystaniem kalkulatorów graficznych oraz miała okazję obserwować mecz matematyczny. Wybitni naukowcy, nauczyciele matematyki oraz uczniowie podczas swoich wystąpień starali się odpowiedzieć m.in. na pytania: Czy istnieje matematyka bez matematyka?, Gdzie przecinają się równoległe?, Ilu strażników potrzeba do pilnowania muzeum? czy tez Jak zyskać na wymianie pieniędzy w kantorach? Z pewnością po tej konferencji powiększyło się grono osób, które uległy czarowi matematyki.

Dodane przez: LO I Rumia

» 3b na wycieczce w Toruniu
Data: 30.09-02.10.2015
"Toruńskie pierniki", Mikołaj Kopernik i nie tylko .... W dniach 30.09-02.10 odbyła się ostatnia klasowa wycieczka 3B. Pod opieką wychowawczyni Anny Chwałek i p. Alicji Napiórkowskiej wybraliśmy się tym razem do grodu Kopernika-Torunia.

"Piernikowy gród" przywitał nas piękną słoneczna pogodą, więc po zakwaterowaniu w XIX-wiecznych koszarach Fortu IV Twierdzy Toruń, udaliśmy się marszowym krokiem do kompleksu leśnego Barbarka. Popołudnie i wieczór spędziliśmy na przepięknym toruńskim Rynku. Następnego dnia czekało nas wiele atrakcji: zwiedzaliśmy z przewodnikiem Rynek Staromiejski – XIII-wieczny Ratusz, Dwór Artusa, Kamienicę pod Gwiazdą, budynek zabytkowej XIX-wiecznej poczty, Kościół Najświętszej Marii Panny – przykład gotyckiego, halowego kościoła oo. franciszkanów,Krzywą Wieżę – drugą, obok wieży z Pizy, najsłynniejszą Krzywą Wieżę w Europie, Gotycką Starówkę – wpisaną na listę "UNESCO", Ruiny Zamku Krzyżackiego –pozostałości po założycielach Torunia - Zakonie Krzyżackim i Mury Obronne; Mikołaj Kopernik w Toruniu – odwiedziliśmy miejsca związane z Wielkim Astronomem - Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, budynki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Potem z zainteresowaniem uczestniczyliśmy w seansie w Planetarium. Po południu czekało nas nie lada wyzwanie-wizyta w Muzeum Piernika i lekcja własnoręcznego wyrobu pierników. Zajęcia w średniowiecznym klimacie okazały się bardzo zabawne i inspirujące. Wieczorem czekało nas zwiedzanie Fortu IV z przewodnikiem i z pochodniami. Przeszliśmy trasą zwiedzania od placu broni, przez część koszarową, poterny, z wejściem do Prochowni, wyjściem na Majdan, przejście podziemnym tunelem do kaponiery barkowej w świetle pochodni, a także weszliśmy na koronę Fortu. Spędzony intensywnie dzień zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Trzeciego dnia spędziliśmy miło czas w Ogrodzie ZOObotanicznym, a następnie podziwialiśmy panoramę miasta z wieży Ratusza. Zadowoleni i pełni wrażeń wracaliśmy do domów i szkolnej rzeczywistości...Jesteśmy przekonani, że dla wielu z nas nie była to ostatnia wizyta w grodzie Kopernika.

Dodane przez: LO I Rumia

» Nasi uczniowie na "Nocy Naukowców"
Data: 25.09.2015
25 września grupa uczniów wraz z panią Anną Grudzińska i Hanną Supernat-Melzer udała się do Gdańska, aby uczestniczyć w "Nocy Naukowców". Dla uczestników przygotowano ciekawe pokazy i warsztaty: m.in. można było zobaczyć jak wygląda skanowanie 3D, obserwować "wybuchowe i widowiskowe - science show", czy też dowiedzieć się jak wygląda "świat według pszczoły". Uczniowie wzięli udział w "Geograficznym Quizie".


Dodane przez: LO I Rumia

» Wycieczka przedmiotowa klasy 2e do odziału NBP
Data: 25.09.2015
Dzień 25 września 2015 klasa 2e spędziła na wycieczce przedmiotowej po świecie pieniądza. Po dwóch godzinach matematyki, stanowiących rozgrzewkę dla czekających zadań udaliśmy się do mieszczących się na Targu Węglowym zabytkowych budynków Śródmieścia Gdańska: Przedbramia mieszczącego najmłodsze gdańskie muzeum - Muzeum Bursztynu oraz pomorskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, gdzie mogliśmy się zapoznać z historią pieniądza oraz rolą banku centralnego w gospodarce rynkowej.


Dodane przez: SA

» Wymiana polsko-niemiecka w Naszym LO
Dodano: 24.09.2015
Młodzież z ChJTGymnasium w Lauf k. Norynbergii gościła w naszym mieście od 16 do 23.09.2015 roku w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego. Młodzież niemiecka uczestniczyła w zajęciach z młodzieżą z I i II LO w Rumi. Program wymiany obejmował m.in.: zwiedzanie Gdańska, wycieczkę rowerową brzegiem morza we Władysławowie, zajęcia edukacyjne w Błękitnej Szkole, rejs po Zatoce Puckiej, zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie oraz zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku. Wycieczka do Łeby to przede wszystkim zajęcia rekreacyjno-sportowe nad morzem. Pobyt na zamku w Malborku to spotkanie z historią i „średniowiecznym rycerzem”. W wolnym czasie młodzież niemiecka spędzała czas w polskich rodzinach, poznając nasze tradycje, obyczaje i mentalność. Na przełomie maja i czerwca zaplanowana jest rewizyta u naszych niemieckich przyjaciół. Młodzież zaprzyjaźnionych szkół wraz z nauczycielami i rodzicami spotkała się na podsumowaniu projektu w I LO w Rumi. Spotkanie uprzyjemnił szkolny chór. Uczniowie oraz opiekunowie zintegrowali się i spędzili wspólnie czas, który mamy nadzieję, będzie owocował w przyszłości dalszymi kontaktami. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel organu prowadzącego Pan Wojciech Rybakowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatowego w Wejherowie.


Dodane przez: LO I Rumia

» Spotkania integracyjne klas pierwszych
Dodano: 24.09.2015
We wrześniu i w październiku odbędą się integracje dla klas pierwszych.
Harmonogram spotkań z klasami:
Czwartek 24 września 8.00-9.40 klasa I S
Czwartek 01 października 10.45-12.35 klasa I C
Czwartek 08 października 11.50-13.30 klasa I D
Czwartek 15 października 11.50-13.30 klasa I A
Czwartek 22 października 12.45-14.25 klasa I B
Zajęcia będą się odbywały w małej Sali gimnastycznej. Uczestniczą obowiązkowo całe klasy (w miarę możliwości z wychowawcą).
Pozostałe lekcje odbywają się w danym dniu według planu. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie jednej małej koperty i czegoś do pisania oraz o swobodny strój. Spotkania poprowadzą pedagog szkolny Małgorzata Zych i psycholog Ilona Karnicka.

Do zobaczenia!

Dodane przez: IK

» Zapraszamy do udziału w  konkursach NBP
Dodano: 20.09.2015
Kliknij na obrazku aby poznać szczegóły.
Zgłoszenia przyjmuje p. S.Anisimowicz (wiadomość w Librusie lub sala 32)


Dodane przez: LO I Rumia

» Drobne zmiany w planie od 21.09.2015
Dodano: 18.09.2015
Proszę się zapoznać z korektami w planie przed poniedziałkiem.
Plan 21.09.2015 [link]

Dodane przez: LO I Rumia

» Wycieczka przedmiotowa 3c
Dodano: 14.09.2015

14.09.2015 uczniowie klasy IIIc z opiekunami Hanną Supernat-Melzer i Grażyną Górak uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej z przyrody i biologii dotyczącej bioróżnorodności. Uczniowie także odwiedzili Park Oliwski oraz Katedrę.

Dodane przez: AK

» Wymiana z Liceo Linguistico Domenico Cotugno we Włoszech
Dodano: 11.09.2015

W dniach 7-11 września miała miejsce rewizyta w ramach wymiany między naszym liceum a Liceo Linguistico Domenico Cotugno. Tym razem my pojechaliśmy do Włoch. 14-osobowa paczka pozytywnie zakręconych (z opiekunkami adekwatnie zakręconymi) ruszyła w podróż lotniczą do Rzymu i miejsca docelowego, którym była L’aquilla, 60-tysięczne miasto położone w górskiej okolicy ok. 100 km na płn-wsch. od Rzymu. Miejsce to szczególne, bo ugodzone boleśnie silnym trzęsieniem ziemi w 2009 roku, kiedy to życie straciło ponad 300 osób, a wiele tysięcy zostało na zawsze pozbawionych swoich domów, reszta niech będzie milczeniem… Program naszej wizyty był bardzo bogaty. 1-szy dzień – zwiedzanie L’aquilli, 2-gi dzień – całodniowa wędrówka po Rzymie (m.in. Coloseum, Forum Romanum, Capitol, Pantheon, Plac Hiszpański, Plac Navona, Bazylika Św. Piotra), 3-ci dzień – wyprawa w wysokie góry, wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2000 m. n. p. m, a potem wspinaczka na jeden ze szczytów masywu Gran Sasso d’Italia. 4-ty dzień – przed południem wizyta w partnerskiej szkole (tam jeszcze były wakacje!), wspólne malowanie pamiątkowego grafitti i baaaardzo czułe pożegnania, bo po południu już tylko długi powrót do szarej rzeczywistości. Zakwaterowanie było w rodzinach włoskich partnerów, gdzie wszyscy mieli okazję spróbować przepysznej włoskiej kuchni od kuchni, zasmakować typowo południowego podejścia do życia – luz, no hurry, włoska maniana… i bardzo, bardzo otwarte serca…

Dodane przez: AK

» Wywiadówki 16 września 2015
Dodano: 14.09.2015
17.00 - mała sala gimnastyczna - Zebranie ogólne rodziców uczniów klas I z dyrekcją szkoły i nauczycielami uczącymi te klasy, psychologiem oraz pedagogiem. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

18.00 - mała sala gimnastyczna - Zebranie ogólne rodziców uczniów klas III z dyrekcją szkoły. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

18.00 - spotkania w klasach z rodzicami uczniów klas II

Tematyka zebrań z rodzicami:
1. Organizacja roku szkolnego 2015/2016: plan lekcji, podział na grupy, zajęcia realizowane na poziomie rozszerzonym – kl. II, III, nauczyciele uczący w klasach, zajęcia dodatkowe, harmonogram spotkań z rodzicami.
2. Zapoznanie z dokumentami stanowiącymi o działalności szkoły: statut szkoły, program wychowawczy szkoły, program profilaktyki uzależnień.
3. Struktura egzaminu maturalnego 2016.
4. Dziennik elektroniczny.
5. Wybór trójek klasowych.
6. Informacje przewodniczącego Prezydium Rady Rodziców.
7. Udział uczniów w zajęciach religii i wdż.
8. Informacje ze spotkania z Dyrekcją szkoły.

KLASA

WYCHOWAWCA

NR SALI

UWAGI

1a

mgr MirosławaPałubicka

15

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

1b

mgr Monika Młynarczykowska

K

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

1c

mgr Anna Grudzińska

40

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

1d

mgr Elżbieta Rębiś

28

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

1s

mgr Ewa Domarus

29

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

2a

mgr Alicja Napiórkowska

25

Godz 1800

2b

mgr Maria Meyer

35

Godz 1800

2c

mgr Grażyna Górak

37

Godz 1800

2d

mgr Anna Grabowska

14

Godz 1800

2e

mgr Sylwester Anisimowicz

27

Godz 1800

2s

mgr Aleksandra Prudzienica-Piotrowicz

20

Godz 1800

3a

mgr Tomasz Jurkiewicz

39

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

3b

mgr Anna Chwałek

28

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

3c

mgr Hanna Supernat-Meltzer

38

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

3s

mgr Sobiesław Przybylski

N

Po spotkaniu ogólnym na małej sali

Dodane przez: LO I Rumia

» Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego w Naszym LO
Dodano: 01.09.2015

W naszej szkole 1 września 2015 roku o godz. 13.00 odbyła się uroczysta powiatowa inauguracja roku szkolnego 2015/2016 z udziałem władz powiatu, przedstawicieli władz samorządowych powiatu wejherowskiego, Sejmu i Senatu RP, Kuratorium Oświaty, dyrektorów placówek oświatowych oraz przedstawicieli nauczycieli i młodzieży szkół powiatowych. W rozpoczęciu roku wzięli udział m.in. Gabriela Lisius - Starosta Powiatu Wejherowskiego, senator RP - Edmund Wittbrodt, posłowie RP – Krystyna Kłosin i Janusz Śniadek, Witold Reclaf - wicestarosta, Ryszard Czarnecki – przewodniczący Rady Powiatu, członkowie zarządu starostwa powiatowego oraz radni powiatu wejherowskiego i miasta Rumia, Marcin Kurkowski – zastępca Burmistrza Miasta Rumi, Piotr Bochiński - wiceprezydent Wejherowa, Ariel Sinicki – przewodniczący Rady Miejskiej Rumi, Bogdan Tokłowicz - przewodniczący Rady Miasta Wejherowa, oraz wielu innych zaproszonych gości.
Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius zainaugurowała rok szkolny 2015/2016 w placówkach powiatu wejherowskiego. W czasie uroczystości podziękowała dotychczasowemu dyrektorowi Januszowi Wolańskiemu za 15 lat kierowania placówką i powierzyła stanowisko dyrektora ZSP nr 1 w Rumi Pani Lucynie Penkowskiej. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania 9 nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego.
Na koniec uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Joanny Klein-Szalkowskiej i zespół muzyczny absolwentów I LO. Młodzież naszej szkoły rozwija talenty muzyczne przy współpracy z Powiatowym Zespołem Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Dodane przez: SA

» Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w szkole
Dodano: 01.09.2015

Jak co roku 1 września odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Lucyna Penkowska przywitała zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu nakreśliła najbliższe zadania, jakie czekają społeczność szkolną oraz przedstawiła uczniom Grono Pedagogiczne.

Dodane przez: SA

» Plan lekcji ważny od 2 września 2015
Dodano: 31.08.2015

Plan lekcji obowiązujący od 02.09.2015r.
Plan 02.09.2015 [link]

Dodane przez: LO I Rumia

» Kiermasz podręczników
Dodano: 31.08.2015

Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się
w
środę 2 września na 8 i 9 godzinie lekcyjnej (14.30-16.00)
na małej sali gimnastycznej.

Z A P R A S Z A M Y po lekcjach!

Dodane przez: LO I Rumia

» Nowa dyrekcja Naszego Liceum
Dodano: 30.08.2015

Dyrektor Lucyna Penkowska

Dotychczasowa wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcacych w Rumi, magister filologii germańskiej z 23-letnim stażem pracy na stanowisku nauczyciela języka niemieckiego. Pani dyrektor Penkowska ukończyła studia podyplomowe na kierunku: „Zarządzanie oświatą” oraz „Przedsiębiorczość i edukacja ekonomiczna” na Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie swojej pracy zawodowej systematycznie podnosiła swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach oraz biorąc udział w różnych projektach edukacyjnych. Była szkolnym koordynatorem m.in.: Tygodnia Edukacji Europejskiej w II LO w Rumi, Tu się wszystko zaczęło, oraz projektu Patrz i zmieniaj. W latach 2000-2007 założyła i prowadziła Szkolny Klub Europejski w II LO w Rumi, od 2000 roku współpracuje z Unią Europejskich Federalistów w Łodzi, a od 2001 prowadzi wymianę młodzieży II LO w Rumi z Polską Szkołą w Wilnie oraz z Gimnazjum w Lauf. Pani Penkowska dbała o merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursów międzyszkolnych i wojewódzkich oraz olimpiad z języka niemieckiego i wiedzy o Unii Europejskiej, organizowała wycieczki edukacyjne do Niemiec i do Sejmu RP oraz współpracowała ze strukturami samorządowymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz edukacji. Za wzorową pracę dydaktyczną, Pani Penkowska otrzymała w 2009 roku Medal Komisji Edukacji Narodowej, w 2005 Nagrodę Burmistrza Miasta Rumia oraz 11 Nagród Dyrektora Szkoły.

- W swojej pracy pedagogicznej zawsze miałam na uwadze dobro uczniów, traktując ich jako podmiot kształcenia i wychowania. Starałam się być nauczycielem poszukującym, inspirującym i wiarygodnym. Pragnę w dalszym ciągu podejmować działania zmierzające w kierunku poprawy jakości pracy własnej, a przez to poprawę jakości pracy szkoły. Toteż w swojej koncepcji pracy na stanowisku dyrektora wytyczyłam sobie zadania, które jak myślę, przyczynią się do tworzenia dobrego wizerunku i promocji mojej nowej szkoły. Jestem otwarta na wszelkie innowacje w nauczaniu oraz nietuzinkowe podejście do młodzieży, służące wszechstronnemu rozwojowi osobowego każdego ucznia.

Wicedyrektor Monika Pranczke

Nauczyciel języka polskiego z 8-letnim stażem pracy pedagogicznej. Pani Pranczke ukończyła studia wyższe na kierunku Filologia Polska oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu Terapii Zaburzeń Czytania i Pisania. Była szkolnym koordynatorem Programu Edukacyjnego CEO „Włącz się! Młodzi i media”, w ramach którego prowadziła bloga szkolnego oraz uczestniczyła w wideo-konferencji z redaktor naczelną gazety Neesweek, panią Anną Karasińską. Pani Pranczke była również szkolnym koordynatorem Programu Edukacyjnego CEO „20 lat wspólnie”, który skupiał się na samorządności lokalnej. Prowadziła dodatkowe zajęcia dla uczniów o wyjątkowych wymaganiach edukacyjnych, uwzględniając ich potrzeby rozwojowe oraz indywidualne predyspozycje. Założyła i koordynowała działalność koła teatralnego „Mała Improwizacja”, w ramach którego przygotowała oprawę artystyczną wielu imprez i uroczystości szkolnych, również tych o szerszym zasięgu. Aktywnie promowała szkołę poprzez występy artystyczne młodzieży.

- I Liceum Ogólnokształcące to szkoła z tradycją, do której sama również uczęszczałam. Wiem, że mogę tu kontynuować swoje projekty artystyczne, licząc zarówno na młodzież jak i pomoc wykwalifikowanego grona pedagogicznego.

Wicedyrektor Joanna Partyka

Od 12 lat nauczyciel matematyki w I LO w Rumi. Pani Partyka ukończyła studia magisterskie na Wydziale Matematyki i Fizyki – kierunek matematyka, a także studia podyplomowe INFORMATYKA DLA NAUCZYCIELI oraz ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ w WSZ w Gdańsku. Brała udział w organizacji pracy szkoły poprzez tworzenie szkolnego planu zajęć dydaktycznych. Aktywnie uczestniczyła w akcjach promujących szkołę. Prowadziła dodatkowe zajęcia dla uczniów z problemami w nauce, przygotowywała uczniów uzdolnionych matematycznie do konkursów przedmiotowych. Organizowała zagraniczne wycieczki ogólnoszkolne . Była bardzo zaangażowana w pracę wychowawczą. Klasy, których była wychowawczynią, uczestniczyły w wielu wydarzeniach kulturalnych – m.in. w wyjściach do teatru, na wystawy. Jako miłośniczka podróży, zabierała wychowanków na liczne wycieczki po miastach Polski.

- W swojej pracy zawsze pamiętam o tym, że dobrego nauczyciela charakteryzują przymiotniki: ŻYCZLIWY – EMPATYCZNY – WYMAGAJĄCY – STYMULUJĄCY. Cały czas staram się dążyć do tego modelu. Chcę dołożyć wszelkich starań, aby każdy uczeń znalazł w naszej szkole podatny grunt do pełnego i wszechstronnego rozwoju .

Dodane przez: LO I Rumia

» Powiatowa Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2015/2016
Dodano: 24.08.20151 września 2015 o godz. 13.00 odbędzie się w Naszej Szkole POWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Naszą społeczność reprezentować będą
uczniowie wszystkich klas pierwszych
oraz samorządy klas drugich i trzecich.

Dodane przez: LO I Rumia

» Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2015/2016
Dodano: 14.08.2015Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016
odbędzie się we wtorek
1 września 2015 o godzinie 10.00.
na placu apelowym przed Szkołą (w razie deszczu na hali sportowej). Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców!

Dodane przez: LO I Rumia

Powrót do góry

© 2005-2008 Copyright by LO I Rumia         All rights reserved