LO I RUMIA w roku szkolnym 2012/2013
Witaj w Rumi! Dzisiaj jest:
» Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Dodano: 20.05.2013

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolne 2012/2013 dyrektor szkoły Pan Janusz Wolański wręczył nagrody i dyplomy najlepszym uczniom naszej szkoły, zwycięzcom konkursów oraz najlepszym sportowcom.

Najlepszy wynik w nauce uzyskała uczennica klasy IIB Monika Fiertek osiągając średnią 5,40. Na kolejnych miejscach ze średnią  5,00 i wyżej znaleźli się: G.Kolp z IB, K.Turska z IB, P.Przybylski z IIB, M.Czwartosz z IB, K.Chrabąszczewska z IIE.
Najwyższą średnią uzyskała klasa IB, wyprzedzając w tej statystyce klasy IIE i IIB.
 

Dodane przez: LO I Rumia

» Sukces w powiatowym przeglądzie piosenki
Dodano: 20.05.2013

14 czerwca 2013 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się kolejna edycja Przeglądu Talentów Wokalnych. W konkursie tym wzięła udział nie tylko młodzież ze szkół powiatu wejherowskiego, ale również z powiatu puckiego i miasta Gdyni – w tym roku wszystkich uczestników było aż 58, w tym 14 w kategorii szkoła ponadgimnazjalna.

W skład jury weszli: Beata Buczek – Żarnecka aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni (zagrała m.in.: w Klanie, Lokatorach,  M jak Miłość, Czarnym Czwartku, Układzie Zamkniętym), Joanna Kozak– absolwentka łódzkiej ASP, wokalistka zespołu „Farba”, kompozytorka, autorka tekstów, projektantka, laureatka „Szansy na Sukces”, uczestniczka „Bitwy na Głosy” i Daniel Hierasimczyk – muzyk, instrumentalista, gitarzysta basowy, były członek zespołu „Czerwone Gitary”, aktualnie członek zespołu „Monika & DeTe”
Nasze Liceum reprezentowały Joanna Grabowska i Ewelina Machalewska wykonując piękne polskie piosenki „Moje serce to jest muzyk” i „Czerwone korale”. Jury przyznało naszym uczennicom ex aequo drugie miejsce. Gratulujemy!!!
 

Dodane przez: JW

» Udana debata z udziałem radnych w I LO w Rumi
Dodano: 13.05.2013
W dniu 12 czerwca 2013 roku o godz. 12.00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi przy ul. Starowiejskiej 4 odbyło się spotkanie młodzieży licealnej z radnymi miasta Rumi - pod tytułem „Salon młodych samorządowców”.

Na spotkanie przybyli: Henryk Grinholc - przewodniczący klubu „Gospodarność”, Kazimierz Klawiter – przewodniczący klubu „Samorządność Rumia”, Florian Mosa – przewodniczący klubu PiS, Michał Pasieczny przedstawiciel PO, a równocześnie przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji.
Na spotkanie była zaproszona również Burmistrz Miasta Rumi – Elżbieta Rogala-Kończak, ale niestety ważne sprawy służbowe uniemożliwiły przybycie Pani Burmistrz na debatę.
Celem spotkania było:
- przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania jednostki administracyjnej samorządu terytorialnego.
- poznanie zasad planowania budżetu miasta i gminy.
- zrozumienie zasad i sposobów wykorzystania środków finansowych z funduszy unijnych. (realizacje przedsięwzięć z funduszy unijnych w naszym mieście).
- przybliżenie możliwości samorządu terytorialnego w wspieraniu młodych ludzi w ich aktywności na rzecz lokalnych społeczności
- poznanie strategii rozwoju miasta na najbliższe lata
W czasie debaty radni przedstawili w obszerny sposób wyżej wymienione zagadnienia.

Kluczowym punktem spotkania były pytania jakie zadawała młodzież. Problemy jakie zasygnalizowali licealiści dotyczyły między innymi: ścieżek rowerowych, niewystarczającej ilości placów zabaw dla dzieci, braku miejsc spotkań towarzyskich dla młodzieży. Młodzi ludzie zwrócili uwagę na problem dworca PKP i jego katastrofalny stan. Pytali także o tzw. „umowy śmieciowe” i decyzje dotyczące budowy Biedronki naprzeciw naszego liceum.
Do radnych padły również pytania dotyczące inwestycji miasta na następne lata. Z sali padły pytania dotyczące niewielkiego wykorzystania przez miasto środków z funduszy unijnych.
Spotkanie to było doskonałą lekcją demokracji dla młodzieży, natomiast dla samorządowców poznaniem lokalnych problemów społecznych.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której swoje możliwości wokalne zaprezentowały wokalistki chóru szkolnego: Joanna Grabowska i Ewelina Machalewska - świeżo upieczone laureatki Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”.

Dodane przez: JW

» Sukces I LO w Rumi w ogólnopolskim konkursie piosenki
Dodano: 13.05.2013
W dniach 8 i 9 czerwca 2013 roku w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, na którym artyści z całego kraju mierzą się z twórczością barda "Solidarności". Na Festiwal specjalnie przyjechał Lucjan Wesołowski - bard i emigrant obecnie mieszkający we Włoszech. Zaśpiewał na niej też laureat ostatniej edycji Artur Jabłoński. Wykonawcy Festiwalu oceniani byli w trzech kategoriach - solistów, zespołów i w kategorii „Pojedynek z Mistrzem”. Patronat nad Festiwalem objęła córka Jacka Kaczmarskiego - Patrycja Kaczmarska, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Starosta Powiatu Bydgoskiego.

Z 40 wykonawców, którzy wysłali swoje nagrania konkursowe, komisja wytypowała 17 uczestników spełniających wymagania, dotyczące zwłaszcza profesjonalizmu wykonania utworów, co stanowiło jedyną barierę poszukiwań twórczych.
I LO reprezentował zespół ENCORE w składzie: Ewelina Machalewska (śpiew), Joanna Grabowska (śpiew), Piotr Kobylis (gitara akustyczna) i Jakub Kirklewski (gitara akustyczna), prowadzony przez Joannę Klein – Szalkowską nauczycielkę języka niemieckiego. ENCORE zakwalifikował się jako jeden z sześciu w swojej kategorii. Utworami konkursowymi były: "Źródło" w wykonaniu Eweliny Machalewskiej oraz ,,Sen Katarzyny II" w wykonaniu Joanny Grabowskiej. Jury przyznało w kategorii zespół I miejsce zespołowi z Warszawy, drugiego miejsca nie przyznano, natomiast zespół ENCORE otrzymał III nagrodę. Członkowie zespołu mimo młodego wieku (byli najmłodszymi uczestnikami festiwalu), sprostali wymaganiom jury, oraz konkurencji, którą stanowili w większości doświadczeni bywalcy różnorodnych przeglądów i konkursów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dodane przez: JW

» Sukces w konkursie „Jakub Wejher i powiat wejherowski”
Dodano: 04.05.2013


W dniu 24 maja 2013 roku w ZSP nr 4 w Wejherowie odbył się XIV Turniej „Jakub Wejher i powiat wejherowski”. Do turnieju przystąpiło siedem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy – część teoretyczna - test z wiedzy na temat dziejów powiatu wejherowskiego, gdzie trzeba było odpowiedzieć na 100 pytań dotyczących wyżej wymienionego zagadnienia. Drugi etap – test sprawnościowo - kondycyjny w formie zabawy sportowej.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich w składzie: Klaudia Grubba, Paulina Milewska, Agata Kuchnowska, Mateusz Milewski i Patryk Przybylski. Nasza drużyna była najlepsza w teście z wiedzy.
W klasyfikacji końcowej zajęliśmy trzecie miejsce.
Indywidualnie pierwsze miejsce w części teoretycznej zajęła uczennica naszego licem Paulina Milewska z klasy IId. W nagrodę otrzymała wysokiej klasy aparat fotograficzny. Nagrody uczniom wręczył wicestarosta powiatu wejherowskiego Pan Jan Domański.
Uczniów do konkursu przygotowała Grażyna Górak.


Dodane przez: JW

» Udany występ w Wojewódzkim Konkursie Piosenki 
Dodano: 28.05.2013
W dniu 18 maja 2013 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.
Naszą szkołę reprezentowały Joanna Grabowska z klasy IIc, oraz Ewelina Machalewska z IId. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Jury przesłuchało 20 wykonawców i wyłoniło troje laureatów oraz przyznało cztery wyróżnienia.
Joanna Grabowska otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworu "Stop" Jamelii. Ewelina Machalewska zajęła II miejsce za wykonanie utworu "Welcome to Burlesque" Cher.

Gratulujemy!!!

Dodane przez: JW

» UWAGA - zmiana adresu e-mail szkoły
Dodano: 17.05.2013
Nowy adres e-mail naszej szkoły to:

lo1.rumia@wp.pl

Dodane przez: LO I Rumia

» Sukces w konkursie literackim 
Dodano: 17.05.2013
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku w ramach projektu „Metropolitanka” ogłosił w styczniu konkurs literacki pt. 'Dziewczyńskie historie, nieznane herstorie. Konkurs nie tylko dla dziewczyn". Celem konkursu było zachęcenie uczestniczek i uczestników do stworzenia własnych, ważnych opowieści o kobietach, zarówno opisujących ich doświadczenia osobiste, jak i odmalowujących postaci wielkich kobiet w kulturze i historii. Do tego konkursu zgłosiła się uczennica klasy III A naszego liceum – Agnieszka Rozmysłowicz. Opowiadaniem o sanitariuszkach walczących w czasie II wojny światowej zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Konkurs został objęły patronatem przez Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, Fundację Feminoteka oraz Fundację Przestrzeń Kobiet.

Dodane przez: JW

» RatMedia 2013
Dodano: 09.05.2013
W dniu 25 kwietnia 2013 r. odbyły się VI RatMedia, czyli zawody z ratownictwa medycznego w Gdańsku organizowane tradycyjnie przez VIII LO w Gdańsku. I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Data, Patrycja Nowacka, Katarzyna Chmura oraz Patryk Przybylski.

Na początku wszyscy uczestnicy zawodów, czyli 21 drużyn w składach czteroosobowych, przystąpili do indywidualnego testu składającego się z trudnych i szczegółowych pytań dotyczących wiedzy z pierwszej pomocy i pożarnictwa. Do drugiego etapu zawodów - części praktycznej dostało się zaledwie 10 drużyn, które najlepiej napisały test. W tej grupie znalazła się również drużyna z naszego liceum. Uczestnicy musieli udzielić pierwszej pomocy: zakrztuszonemu niemowlakowi, dziecku i dorosłej osobie - wykonując resuscytację krążeniowo - oddechową. Wśród osób do uratowania znalazł się również chłopiec z epilepsją, dziewczyna z poparzonymi dłońmi czy nastolatka porażona prądem.

Zmagaliśmy się też z zadaniem zbudowania linii gaśniczej od rozdzielacza, zakończonej prądownicą, oraz zalania tarczy zalewowej przy pomocy hydronetki. Zadanie to przygotowane zostało przez OSP Gdańsk - Sobieszewo. Nasza drużyna zajęła wysokie siódme miejsce w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Koordynatorem i opiekunem grupy jest Anna Chwałek nauczyciel PO, a podczas zawodów drużyną opiekowała się Barbara Pajzderska nauczyciel religii.

Dodane przez: KD

» Dzień Otwarty w I LO w Rumi
Dodano: 06.05.2013

W sobotę 27 kwietnia 2013 r. najstarsza szkoła średnia w Rumi – I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich zorganizowało Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców. W tym dniu rumską „Alma mater” odwiedziło ponad 100 gimnazjalistów. Goście zwiedzali otwarte z tej okazji pracownie i gabinety przedmiotowe, bibliotekę szkolną, siłownię, halę sportową. Na małej sali gimnastycznej uruchomiono punkt informacyjny, gdzie odbyły się spotkania z dyrektorem i gdzie można było uzyskać wyczerpujące informacje o otwieranych od września nowych kierunkach kształcenia.

Liceum odświeżyło ofertę kształcenia i uruchamia od nowego roku szkolnego klasy: humanistyczno – prawniczą, politechniczną, medyczną, lingwistyczną, ekonomiczno – turystyczną i sportową. Kształcenie w tych klasach niewątpliwie wzbogaci współpraca Liceum z uczelniami wyższymi – w ostatnich miesiącach Liceum podpisało porozumienia o współpracy z WSBiA w Gdyni i Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Gimnazjaliści zwiedzający szkołę mogli brać udział w ćwiczeniach z interaktywną mapą w gabinetach geograficznym i historycznym, grach logicznych w gabinecie matematycznym, doświadczeniach z elektrostatyki i optyki w pracowni fizycznej, eksperymentach w gabinecie chemicznym i biologicznym, warsztatach teatralnych i muzycznych.

Dodane przez: JW

» Pożegnanie absolwentów w I LO w Rumi
Dodano: 27.04.2013
26 kwietnia 2013r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Książąt Pomorskich w Rumi odbyła się najważniejsza uroczystość szkolna - pożegnanie absolwentów. Na uroczystym apelu zebrali się absolwenci, grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców oraz klasy drugie Liceum. W tym roku szkołę ukończyło 160 uczniów.

W słowach pożegnania skierowanych do kończących szkołę dyrektor podziękował im za trzyletni okres, w którym nie tylko uczyli się osiągając niejednokrotnie wybitne wyniki, ale również brali udział w konkursach wiedzy, olimpiadach przedmiotowych, konkursach artystycznych i zawodach sportowych. Absolwenci brali aktywny udział w przedsięwzięciach organizowanych przez szkołę m.in. w wielu spektaklach teatralnych, występach chóru szkolnego i wolontariacie. Ciepłe słowa pożegnania wygłosili przedstawiciele samorządu szkolnego i przedstawiciel absolwentów. W obecności pocztu sztandarowego szkoły wręczono nagrody najlepszym absolwentom za naukę, osiągnięcia sportowe i działalność artystyczną. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców. Goście zgromadzeni na hali sportowej mogli podziwiać występy chóru szkolnego przygotowane pod kierunkiem Joanny Klein– Szalkowskiej – w tym, znakomite popisy solistów: Joanny Grabowskiej, Eweliny Machalewskiej i Marty Rychert. Na zakończenie drugoklasiści pożegnali absolwentów wręczając im drobne upominki.

Dodane przez: JW

» Uczniowie klas 3 gimnazjów - Zapraszamy na Dzień Otwarty!
Dodano: 26.04.2013

PROGRAM DNIA OTWARTEGO SZKOŁY
w salach edukacyjnych

SALA 14 - GEOGRAFIA
„Poznajemy kraje Europy”
mapa interaktywna
SALA 15 - HISTORIA
„Zmagania z mapą”
historia interaktywna
SALA 27 - MATEMATYKA
„Piknik matematyczny”
gry i zabawy logiczne
SALA 28 - WARSZTATY MUZYCZNE
„Każdy może grać i śpiewać”
SALA 35 - FIZYKA
„Fizyka w praktyce”
doświadczenia z optyki, mechaniki i elektrostatyki
SALA 38 - BIOLOGIA I EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
„Biologia pod mikroskopem”
obserwacje biologiczne
„Pomoc medyczna na co dzień”
SALA 39 - WARSZTATY TEATRALNE
„I Ty możesz zostać aktorem”
SALA 40 - CHEMIA
„Z chemią na Ty”
kwasy i zasady bez tajemnic
HALA SPORTOWA
„W zdrowym cie le, zdrowy duch”
gry i zabawy sportowe

Dodane przez: LO I Rumia

» Zmiana planu lekcji od 29.04.2013
Dodano: 25.04.2013

Nowy plan lekcji obowiązujący od 29.04.2013r.
Plan 29.04.2013 [PDF]

Dodane przez: AS

» X Edycja Dnia Przedsiębiorczości
Dodano: 25.04.2013
17 kwietnia 2013 roku nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej, dziesiątej już edycji "Dnia przedsiębiorczości", której organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wydarzenie to objął swoim patronatem Prezydent RP Bronisław Komorowski.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych i drugich bardzo licznie (82 osoby) odbyli kilkugodzinne praktyki w wybranym przez siebie miejscu pracy w wielu firmach i instytucjach.
Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:
• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową,
• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Wszystkim osobom stojącym na czele instytucji i firm, które umożliwiły udział w praktyce uczniom naszej szkoły Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi oraz organizator praktyk mgr Monika Suchomska składają serdeczne podziękowania. Inicjatywa ta sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Dodane przez: MS

» Porozumienie z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UG
Dodano: 25.04.2013
18 kwietnia 2013 roku w dziekanacie Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego został podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi a Wydziałem. W imieniu Wydziału list podpisał Dziekan prof. dr hab. Piotr Bojarski, a w imieniu I LO Dyrektor Janusz Wolański. Obecny był również Dyrektor Instytutu Fizyki Doświadczalnej prof. UG, dr hab. Aleksander Kubicki, który będzie bezpośrednio nadzorował współpracę.

Wydarzenie to ma duże znaczenie dla I LO ze względu na tworzone od nowego roku szkolnego klasy politechniczną i medyczną. Uczniowie tych klas będą mieli możliwość przeprowadzania eksperymentów fizycznych w nowych pracowniach Wydziału uruchomionych w ostatnich latach przy dużym zaangażowaniu środków europejskich. 14 maja Wydział otwiera nową pracownię obrazowania cyfrowego związaną silnie z medycyną i prowadzonym kierunkiem studiów fizyka medyczna.

Dodane przez: JW

» Uczniowie klas 3 gimnazjów - Zapraszamy na Dzień Otwarty!
Dodano: 08.04.2013


*Regulamin konkursu "Poznaj naszą szkołę" [PDF] »

Dodane przez: LO I Rumia

» Warsztaty ratownictwa medycznego w I LO w Rumi
Dodano: 15.04.2013
W dniach 5-7 kwietnia 2013 r. w I LO w Rumi odbyły się weekendowe warsztaty medyczne. Przeprowadziła je Grupa Ratownictwa PCK z Wejherowa pod kierunkiem pani Moniki Sikory. W warsztatach uczestniczyli członkowie grupy i uczniowie I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Już w piątek wieczorem uczestnicy zabrali się za ćwiczenia: czekała na nich osoba dorosła, dziecko, niemowlę- wszyscy do RKO (resuscytacja krążeniowo – oddechowa). I to oczywiście nie koniec. Dalej już było tylko trudniej... osoba porażona prądem w miejscu trudno dostępnym, młoda kobieta nieprzytomna postrzelona w klatkę piersiową - w miejscu jeszcze trudniej dostępnym... Następnie w trzyosobowych zespołach młodzi ratownicy przystąpili do ćwiczeń nocnych.

W sobotni poranek goście z Wejherowa pokazali jak funkcjonuje ich grupa, jakiego sprzętu używają na co dzień oraz jakich działań się podejmują. Dzień minął pod kątem wspólnych ćwiczeń i nauki. Nie zabrakło w tym wszystkim wypadku komunikacyjnego, kobiety ciężarnej oraz babci z urazem szyjki kości udowej. Każdy znalazł coś dla siebie.
Nastała niedziela. Tu już króciutko... ewaluacja, wnioski na kolejne warsztaty, pakowanie i pożegnanie.
Serdecznie dziękujemy za aktywny udział zarówno członkom Grupy Ratownictwa PCK jak i młodzieży licealnej. Liczymy na kolejne owocne i ciekawe spotkania.

Dodane przez: JW

» Sukces I LO w Rumi w konkursie recytatorskim
Dodano: 15.04.2013
W piątek 12 kwietnia 2013 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku zorganizowało KONKURS RECYTATORSKI poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu w dziewiątą rocznicę śmierci. Była to już dziewiąta edycja tego popularnego konkursu. Cele konkursu to przybliżenie dorobku i osoby wybitnego poety, pisarza, pieśniarza, popularyzacja kultury żywego słowa oraz inspirowanie twórczości artystycznej młodzieży. Konkurs jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego i odbywa się w dwóch kategoriach: recytacje wierszy Jacka Kaczmarskiego oraz poezja śpiewana. W konkursie wzięło udział czterdziestu dwóch wykonawców. Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Biuro Prezydenta Gdańska, mgr Władysław Zawistowski i ksiądz Krzysztof Niedałtowski. Uczestników oceniało jury, w skład, którego weszli aktorzy oraz wybrane osoby z grona patronów imprezy. Członkowie jury zdecydowali o wynikach drogą głosowania.

 Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi tradycyjnie już zgłosiło się do konkursu. W tegorocznej edycji I LO reprezentowali : Joanna Grabowska z klasy IIc i Ewelina Machalewska z IId. Solistkom akompaniowali na gitarach: Piotr Kobylis i Jakub Kirklewski. Ewelina zaprezentowała utwór „Źródło”, a Joasia „Sen Katarzyny”. Wykonania obu solistek spotkały się z olbrzymim aplauzem publiczności. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury całą godzinę debatowało by ustalić wyniki. Ostatecznie Ewelinie Machalewskiej przyznano pierwsze miejsce, a Joanna Grabowskiej trzecie.
Gratulujemy solistkom oraz opiekunce Joannie Klein Szalkowskiej!!!

Dodane przez: JW

» Zwycięstwo koszykarzy I LO w Rumi w półfinale wojewódzkim
Dodano: 12.04.2013


12 kwietnia 2013 r. w hali sportowej I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi odbyły się zawody półfinałowe Licealiady Wojewódzkiej w koszykówce chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim. W półfinale wystąpiły cztery najlepsze drużyny, które zdobyły mistrzostwo powiatu: I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich z Rumi, Zespołu Szkół Mechanicznych z Lęborka, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina i I Liceum Ogólnokształcącego z Kartuz. Zwycięzcą turnieju została drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi wygrywając wszystkie mecze. II miejsce zdobył ZSM Lębork, III I LO Kartuzy, a IV ZSP Kłanino. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Zwycięzcom i trenerowi Kordianowi Zabrockiemu gratulujemy i życzymy udanego występu w finale licealiady.

Dodane przez: JW

» Zwycięstwo w konkursie piosenki obcojęzycznej
Dodano: 12.04.2013

10.04.2013 w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu jest poznanie kultury obcojęzycznej i poszerzenie znajomości języków obcych poprzez śpiew. Konkurs cieszył się dużą popularnością – wzięło w nim udział 18 wokalistów reprezentujących szkoły z woj. pomorskiego. Pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Machalewska, uczennica klasy IID naszego Liceum. W pierwszym etapie Ewelina wykonała utwór "Fever" Elvisa Presleya, co pozwoliło jej zakwalifikować się do finału. W koncercie finałowym zaśpiewała "Welcome to Burlesque" Cher. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Profesjonalne jury wywodzące się z Akademii Muzycznej w Gdańsku miało twardy orzech do zgryzienia. Jednakże umiejętności wokalne Eweliny tak wzruszyły jury, że jednogłośnie podjęło decyzję o przyznaniu naszej uczennicy pierwszego miejsca.

GRATULUJEMY Ewelinie i życzymy dalszych sukcesów.

Dodane przez: JW

» Sukces w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie
Dodano: 08.04.2013

22 marca 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIA: Sandra Hajdas, Ewelina Milewczyk i Mateusz Juzala pod opieką Mirosławy Pałubickiej. Sandra Hajdas zajęła III miejsce i tym samym będzie reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 12 kwietnia w Gdańsku. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Dodane przez: JW

» Stare i nowe w fotogalerii
Dodano: 06.04.2013

»Zdjęcia klas 2012/2013
»Historia szkoły w obiektywie 1949-1978
»Historia szkoły w obiektywie 1979-2000

Dodane przez: AS

» Sukces w konkursie "Odkrywamy talenty na Pomorzu"
Dodano: 04.04.2013

W Wielki Czwartek 28 marca 2013 r. w Gdyni odbyły się eliminacje do konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”. I miejsce na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zdobył Marek Pakieser uczeń klasy IIIB naszego Liceum. Marek wystąpił w kategorii śpiew wykonując dwa utwory: „Ring of Fire” Johnego Casha i „Rawhide” zespołu Blues Brothers.

Celem konkursu jest wyłanianie utalentowanych i kreatywnych osobowości, motywowanie młodzieży do rozwijania zainteresowań i promowanie pasji twórczych młodych talentów, a także sprawdzenie się poprzez możliwość rywalizacji w grupie rówieśników.
Młodzi uczestnicy zmagają się w następujących kategoriach: gimnastyka artystyczna, akrobatyka, fitness, żonglerka, kulturystyka, taniec, plastyka (malarstwo, rzeźba, fotografia), muzyka (śpiew, gra na instrumentach), występ aktorski, proza/poezja (utwory własne), nauka/technika (wynalazki, projekty).
IV Edycja Konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”, gościła w Gdyni, gdzie odbył się finał dla powiatów wejherowskiego i puckiego oraz Sopotu i Gdyni. Finał IV edycji konkursu „Odkrywamy Talenty Na Pomorzu” odbędzie się 26 kwietnia w Malborku. Organizatorem Konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu” są Regionalne Stowarzyszenie Naukowo Edukacyjne w Tczewie i Centrum Kultury i Sportu w Gdańsku, przy współpracy z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Starostwem Powiatowym w Malborku.

Dodane przez: LO I Rumia

» Koszykarze mistrzami powiatu
Dodano: 03.04.2013

26 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie (Elektryk) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi 12 kwietnia.

W ścisłym finale wystąpiły cztery najlepsze drużyny spośród siedmiu, które wzięły udział w eliminacjach: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi wygrywając wszystkie mecze. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami. Zwycięzcom i trenerowi Kordianowi Zabrockiemu gratulujemy i życzymy udanego występu w półfinale.

Dodane przez: JW

» Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Dodano: 30.03.2013

Dnia 22 marca 2013 roku w Gdańskim Liceum Autonomicznym odbył się II-gi etap drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Know it All". Przystąpiły do niego trzyosobowe drużyny z kilkunastu trójmiejskich szkół średnich, wyłonione w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 01 marca 2013r.. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów z różnych dziedzin, od historii i geografii, po muzykę i kulturę czasów współczesnych. Urozmaiceniem było przedstawienie pytań w formie multimedialnej. Dzięki temu uczniowie, odpowiadając na pytania, korzystali ze zdjęć na slajdach, a nawet mogli posłuchać materiału muzycznego.
W konkursie najlepsza okazała się drużyna z naszego Liceum
w składzie:
Liwia Małż - IIe
Tomasz Adamski - IIe
Michał Wasilewski - Id

opiekun drużyny - Monika Florczak (nauczyciel j.angielskiego)

Nasi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i byli bardzo usatysfakcjonowani zwycięstwem. Serdecznie gratulujemy!

Dodane przez: MF

» Wesołych Świąt
Dodano: 29.03.2013


Dodane przez: LO I Rumia

» II Powiatowy Konkursu z Języka Angielskiego i Matematyki
Dodano: 25.03.2013
Już po raz drugi I LO zorganizowało Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego i Matematyki dla Gimnazjalistów. Odbył się on na terenie I LO w Rumi dnia 22 marca 2013r. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów gimnazjów z Redy, Rumi, Wejherowa, Żelistrzewa i Pucka. W finale konkursu z języka angielskiego rywalizowało 18, a w finale matematycznym 22 gimnazjalistów.

Zwycięzcami części matematycznej zostali:
I miejsce Martyna Szymańska – Gimnazjum w Pucku,
II miejsce Mateusz Stachecki – Gimnazjum nr 1 w Redzie,
III miejsce Jacek Okruciński – Gimnazjum nr 1 w Redzie,
IV miejsce Dagmara Pieczonko – Gimnazjum w Pucku,
V miejsce Jakub Ruth – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie.

Zwycięzcy części z języka angielskiego:
I miejsce Martyna Kucharczyk – Gimnazjum nr w Redzie,
II miejsce Natalia Pietrzycka – Gimnazjum nr 1 w Redzie,
III miejsce Magdalena Ćwikła – Gimnazjum w Żelistrzewie,
IV miejsce Kamil Kirklewski – Gimnazjum nr 1 w Rumi,
V miejsce Patryk Czyżewski – Gimnazjum nr 1 w Redzie.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci bonów wartościowych do Empiku. Gratulujemy uczestnikom i opiekunom!!!

Dodane przez: JW

» Koncert Młodych Talentów
Dodano: 25.03.2013
W środę 20 marca nasze liceum witało wiosnę astronomiczną. Wprawdzie słabo ją jeszcze było widać spod świeżutkiej warstwy śniegu, temperaturze na zewnątrz też daleko do choćby przedwiosennej, ale u nas wiosna w sercach i na scenie.

Zamiast zwykłych lekcji mogliśmy podziwiać popisy utalentowanych muzyków oraz innych artystów spośród uczniów naszej szkoły w Koncercie Młodych Talentów – były występy wokalne, taneczne oraz fotograficzne i plastyczne. Publiczności najbardziej spodobał się taniec w wykonaniu Piotra Bulmana, który w breakdancowym stylu, w rytm muzyki, z imponującą ekspresją opowiedział swoją historię. Zaraz za nim uplasował się Daniel Paschke w utworze Johna Frusciante – „Carvel” oraz Sandra Hajdas, której kolekcja rysunków tajemniczych postaci ze świata magii zrobiła duże wrażenie na widzach. Wyróżnieni artyści otrzymali nagrody w postaci kart upominkowych EMPIK. Gościnnie wystąpiły również nasze ulubione wokalistki – Ewelina Machalewska i Marysia Sitek.
Ten dzień był jednocześnie szkolnym świętem teatru. Występ grupy teatralnej „W rozproszeniu” oraz aktorów z klasy III A w trzech krótkich scenkach był ukoronowaniem wielomiesięcznej pracy nad spektaklami wystawianymi w różnych konkursach teatralnych oraz przy okazji uroczystości szkolnych i miejskich. Opiekunem i reżyserem zespołu aktorskiego jest profesor Tomasz Jurkiewicz.
Samorząd Szkolny zadbał o miły poczęstunek dla wszystkich serwując kawę, herbatę i wspaniałe ciasta domowego wypieku – wszystko sprawnie i hojnie.

Dodane przez: MZ

» Koszykarki zdobyły wicemistrzostwo powiatu
Dodano: 19.03.2013

18 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Finał Powiatowy Licealiady w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Zwycięzcą turnieju została drużyna wejherowskiego „Elektryka”. Drużyna naszego Liceum wywalczyła II miejsce.

Koszykarki trenowane przez Agnieszkę Pasek wystąpiły w składzie: Wioleta Rachwał, Magda Skrzypkowswka, Klaudia Panek, Patrycja Jankowska, Agata Szwejkowska, Dominika bisewska, Aleksandra Dąbrowska, Joanna Walas, Monika Lewińska, Karolina jakubowska, Patrycja Parulska, Ewelina Wróbel. Gratulujemy!!!

Dodane przez: JW

» Siatkarki mistrzyniami powiatu
Dodano: 18.03.2013

15 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Finał Powiatowy Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego Liceum i tym samym zakwalifikowała się do Półfinału Wojewódzkiego.

Drużyna trenowana przez Grażynę Skrobecką wystąpiła w składzie: Aneta Bonk, Paulina Majkowska, Joanna Obst, Amanda Rochalska, Dominika Bisewska, Marta Grzegorzewska, Anna Listewnik, Aleksandra Presz, Zuzanna Marcewicz, Natalia Plaskota. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany. Dobra forma naszego zespołu pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w półfinale wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

Dodane przez: JW

» "KSIĄŻĘTA POMORSCY – PATRONI NASZEJ SZKOŁY"
Dodano: 18.03.2013

W dniu 13.03.2013 o godzinie 15.00 w salach 14 i 15 odbył się szkolny konkurs historyczny p.t. „Książęta pomorscy - patroni naszej szkoły”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych licealistów. Do konkursu przystąpiło 52 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie dość trudnego testu, który zawierał 22 pytania zamknięte i otwarte o różnej skali trudności. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat patronów naszej szkoły.
W konkursie zwyciężyli:
1 miejsce AGATA KUCHNOWSKA – IID
2 miejsce PATRYK PRZYBYLSKI – IIB
3 miejsce MIKOŁAJ NOWAK – IIIB

Zwycięzcom gratulujemy!!! Nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

Do pobrania:
Test konkursowy - [PDF]
Odpowiedzi to testu - [PDF]

Dodane przez: JW

» Turniej koszykówki
Dodano: 15.03.2013

12 marca 2013 na hali sportowej naszego Liceum odbył się turniej koszykówki reprezentacji dziewcząt będący końcowym etapem przygotowań do rozgrywek Powiatowych Mistrzostw. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny o wyrównanym poziomie umiejętności koszykarskich. Ostatecznie Puchar Dyrektora i Rady Rodziców wywalczył UKS Omega z IV Gimnazjum z Gdyni, drugie miejsce zajął ZSP nr 1 w Rumi, a III miejsce Absolwentki ILO w Rumi. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek od Rady Rodziców.


Skład drużyny ZSP nr 1 w Rumi: Joanna Walas, Lewińska Monika, Patrycja Parulska, Karolina Jakubowska, Klaudia Panek,Ola Dombrowska, Magda Skrzypkowska, Wiola Rachwał - kapitan. Nieobecne na zdjęciu: Agata Szwejkowska, Martyna Wróbel, Dominika Bisewska. Drużyna koszykarska jest trenowana przez Agnieszkę Pasek, która zorganizowała zawody.

Dodane przez: JW

» Sukces w Olimpiadzie Naukowej
Dodano: 14.03.2013

9 marca 2013 w siedzibie Kaszubsko–Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie odbył się VII Finał Olimpiady Matematycznej organizowanej przez uczelnię. Do finału zakwalifikowało się siedmioro naszych uczniów: z klasy IIIb: Karolina Świder, Kamil Szczypiorowski, Mariusz Mruczyk, Krzysztof Nadolski i z klasy IIIe: Wojciech Szreder, Adrian Noske oraz Tomasz Obst.

Uczniowie Tomasz Obst z kl. IIIe zajął 2 miejsce, a Krzysztof Nadolski z kl. IIIb zajął 3 miejsce. Gratulujemy!

Dodane przez: JW

» Wywiadówki we wtorek 19.03.2013r.
Dodano: 07.03.2013
IA17.0029Adriana Marasz
IB17.0025Ewa Domarus
IC17.0040Anna Grudzińska
ID17.0026Alicja Klein-Abramczyk
IS17.0014Piotr Taube
IIA17.0015Mirosława Pałubicka
IIB18.0040Sylwester Anisimowicz
IIC17.0038Anna Klebba
IID17.0028Joanna Klein-Szalkowska
IIE17.0027Joanna Partyka
IIIA18.0015Monika Młynarczykowska
IIIB18.0035Maria Meyer
IIIC18.0014Anna Chwałek
IIID18.0020Grażyna Górak
IIIE18.0025Ewa Szmytkiewicz
IIIS18.0039Tomasz Jurkiewicz

Wpłat na Radę Rodziców można dokonywać tego dnia
w godzinach 17.00-19.00 w pokoju doradcy kariery na I piętrze

Dodane przez: JW

» Nawiązaliśmy współpracę z WSAiB w Gdyni
Dodano: 07.03.201328 lutego 2013 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni podpisano Memorandum Intencyjne o współpracy pomiędzy Uczelnią a naszym Liceum. Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się przy okazji zorganizowanej przez uczelnię konferencji dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego pt. „Nowoczesne Zarządzanie Szkołą". Porozumienie podpisali Rektor prof. dr hab. Jerzy Młynarczyk, oraz Dyrektor I LO im. Książąt Pomorskich Janusz Wolański.

Współpraca z WSAiB trwa już od kilku lat, a teraz nabierze nowego wymiaru. Przy wsparciu Uczelni od września 2013 roku w I LO ruszą klasy: humanistyczno–prawnicza i ekonomiczno-turystyczna. W programie klasy humanistyczno–prawniczej przewidziano między innymi przedmiot elementy prawa, zaś w programie klasy ekonomiczno–turystycznej przedmiot ekonomia w praktyce. Uczniowie obu klas będą uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uczelni.

Dodane przez: JW

» Sukces w II Powiatowym Konkursie Piosenki Miłosnej
Dodano: 25.02.2013Dnia 8 lutego 2013 roku w I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Miłosnej ,,Miłość niejeden zna język”. Uczestnicy reprezentowali większość szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, co świadczy o dużym zainteresowaniu konkursem. Projekt został przygotowany przez nauczycieli I LO Joannę Klein-Szalkowską, Adrianę Marasz, Alicję Klein-Abramczyk oraz Annę Kulikowską.

Imprezę otworzył dyrektor naszej szkoły, pan Janusz Wolański oraz Wicestarosta Powiatu Wejherowskiego Jan Domański. Od godziny 9.00 przed jury konkursu oraz publicznością trwały przesłuchania, które zakończyły się około godziny 11.00. Komisja przyznała następującym osobom nagrody w postaci kart upominkowych EMPIK.

I Miejsce - Ewelina Machalewska - I LO w Rumi
II Miejsce - Klaudia Groth- Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
III Miejsce- Oliwia Dunst- ZSO nr 2 w Wejherowie

GRATULUJEMY!!!

Swoją nagrodę przyznała również publiczność, zdobyła ją Ewelina Machalewska. Konferansjerkę prowadził ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły - Mateusz Kriesel. Po ogłoszeniu wyników odbył się koncert laureatów.

Dodane przez: JW

» Uczestniczyliśmy w obradach Rady Miasta Rumia
Dodano: 07.02.2013

W dniu 31 stycznia 2013 r. uczniowie klasy IIa wraz z opiekunami Mirosławą Pałubicką i Grażyną Górak udali się do Urzędu Miasta w Rumi na sesję Rady Miasta.

Nasza młodzież w ramach wychowania obywatelskiego przyglądała się obradom. Wysłuchała sprawozdania z działalności władz miasta w kwestii profilaktyki uzależnień dotyczących w szczególności dzieci i młodzieży rumskiej. Razem z radnymi nasi uczniowie obejrzeli pouczające przedstawienie dotyczące problemów alkoholowych przygotowane przez młodzież gimnazjalną. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się działalności Rady Miasta, zapoznać się z procedurami i sposobem prowadzenia obrad. Tym samym poszerzyli swoją wiedzę podręcznikową o samorządzie lokalnym. Młodzież była bardzo zadowolona z obserwacji sesji. Być może w przyszłości będzie to pierwszy krok do podjęcia działalności publicznej dla niektórych z uczestników.

Dodane przez: JW

» Warsztaty AIESEC w naszym LO
Dodano: 07.02.2013
W minionych tygodniach uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi im. Książąt Pomorskich uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez AIESEC, organizację studencką, której głównym założeniem jest zwiększenie zrozumienia kulturowego i współpracy między krajami.

Nauczyciele języka angielskiego z I LO w Rumi już po raz trzeci zaprosili do szkoły młodych ludzi z różnych krajów. W trakcie 6-godzinnych warsztatów uczniowie liceum mieli możliwość poznania innych kultur. Wolontariusze (m.in. z Brazylii, Omanu, Ukrainy, Tajwanu, Egiptu i Chin) prezentowali kulturę i obyczaje swoich krajów, przekazywali informacje na temat historii danego kraju jak również ciekawostki dotyczące zamieszkiwanego przez nich obszaru. Po prezentacji następowała praca w grupach, podczas której uczniowie mieli szanse zadać pytania studentom. Młodzi ludzi dyskutowali o różnicach pomiędzy krajami, starając się przybliżyć kulturę danego miejsc, jak również obalić istniejące stereotypy. Dużo było przy tym śmiechu i dobrej zabawy. Uczniowie naszego liceum nawiązali bliższe znajomości z gośćmi – zorganizowane wiele wspólnych wyjść na terenie Trójmiasta.
Warsztaty po raz kolejny okazały się świetnym pomysłem. Uczniowie podeszli do nich z wielkim entuzjazmem i ciekawością. Spotkania tego typu uczą młodzieży tolerancji, otwartości na inne kultury, zmuszają ich do zastanowienia się nad wieloma problemami, z którymi boryka się świat. Mają szansę ćwiczyć język, pokonują bariery w mówieniu, nabierają pewności siebie.
Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkania z tego cyklu.

Dodane przez: AK

» Zapraszamy na konkurs historyczny o Patronach naszego LO
Dodano: 31.01.2013

KONKURS HISTORYCZNY pod tytułem
„KSIĄŻĘTA POMORSCY - PATRONI NASZEJ SZKOŁY”

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi oraz nauczyciele historii ogłaszają szkolny konkurs historyczny pod tytułem „Książęta pomorscy – patroni naszej szkoły”

Celem konkursu jest:

1. Rozwijanie zainteresowań tematyką historyczną
2. Pogłębienie wiadomości na temat patronów naszego liceum
3. Budzenie zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń
4. Popularyzowanie tematyki historycznej wśród młodzieży
5. Podnoszenie poziomu wiedzy historycznej
6. Wzbogacanie i doskonalenie form pracy z uczniami zdolnymi

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów I LO w Rumi.
Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie testu na temat patronów naszej szkoły, tj. książąt pomorskich, ze szczególnym uwzględnieniem książąt gdańskich (dynastia Sobiesławiców).

Test zawiera pytania otwarte i zamknięte o różnej skali trudności. Chętni uczniowie zgłaszają się do biblioteki szkolnej w celu wpisania się na listę uczestników konkursu (do 8 marca 2013 roku).
Konkurs odbędzie się 13 marca 2013 roku w sali nr 15 o godzinie 15.00.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 18.03.2013r. na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej szkoły.

REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie biorą udział uczniowie I LO w Rumi.
2. Każdy uczestnik, rozwiązuje test na temat patronów naszej szkoły. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosi 45 minut.
3. Testy konkursowe oceni powołana przez organizatorów komisja według ustalonej wcześniej punktacji.
4. Organizatorzy nabywają prawa autorskie do prezentowania publicznie najlepszych prac.
5. Zostaną przyznane 3 pierwsze miejsca. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagrodzonych miejsc.
6. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody na zakończenie roku szkolnego.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo decydowania o szczegółach nie uwzględnionych w regulaminie.
8. Ostateczny termin zgłoszenia do konkursu to 8.03.2013 roku.
BIBLIOGRAFIA
1. Bądkowski L., Samp W., Poczet książąt Pomorza Gdańskiego, Gdańsk 1974.
2. Dzieje Pomorza nadwiślańskiego od VII wieku do 1945 roku, pod red. Wacława Odyńca, Gdańsk 1978.
3. Historia Pomorza, t. 1 (do roku 1466), cz. 1, pod red. Gerarda Labudy, Poznań 1969.
4. Labuda Gerard, Słownik biograficzny Pomorza Nadwiślańskiego, t. 3, Gdańsk 1997.
5. Powierski Jan, Ludzie pomorskiego średniowiecza. Szkice biograficzne, Gdańsk 1981.
6. Rymar Edward., Rodowód książąt pomorskich, t. 1, Szczecin 1995.
7. Śliwiński Błażej, Poczet książąt gdańskich, Gdańsk 1997.

Dodane przez: GG

» Wywiadówki we wtorek 29.01.2013r.
Dodano: 24.01.2013


Przed wywiadówkami o godzinie 17.00 na hali sportowej odbędzie się wykład dla rodziców uczniów klas I i II

"Jak rozmawiać z nastolatkiem"

prowadzony przez psychologa z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie.

Zapraszamy!

IA18.0029Adriana Marasz
IB18.0025Ewa Domarus
IC18.0040Anna Grudzińska
ID18.0026Alicja Klein-Abramczyk
IS18.0014Piotr Taube
IIA18.0015Mirosława Pałubicka
IIB18.0035Sylwester Anisimowicz
IIC18.0038Anna Klebba
IID18.0028Joanna Klein-Szalkowska
IIE18.0027Joanna Partyka
IIIA17.0015Monika Młynarczykowska
IIIB17.0035Maria Meyer
IIIC17.0014Anna Chwałek
IIID17.0020Grażyna Górak
IIIE17.0025Ewa Szmytkiewicz
IIIS17.0039Tomasz Jurkiewicz


Pani skarbnik przyjmuje wpłaty na Radę Rodziców
w pokoju doradcy zawodowego w godzinach 17.00-19.00

Dodane przez: JW

» 21 FInał WOŚP w Rumi
Dodano: 24.01.2013

13 stycznia 2013 roku odbył się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale i dla seniorów. W miejskim sztabie w Rumi kwestowało 30 wolontariuszy, którymi byli przede wszystkim uczniowie z rumskich szkół.


22 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi kwestowało na ulicach miasta i w okolicznych centrach handlowych. Ponadto nasi uczniowie prowadzili kawiarenkę i sklepik z gadżetami, z których dochód także został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zaangażowanie wolontariuszy i ich opiekunów jest godne do naśladowania w kolejnych latach.
Sztab Miejski w Rumi zebrał ponad 30.000 zł, z czego wolontariusze zebrali ok. 20.000 zł.
Dodane przez: BN

» III miejsce Eweliny Machalewskiej
Dodano: 15.01.2013


15 grudnia 2012 roku uczennica naszego Liceum Ewelina Machalewska wzięła udział w IX Wojewódzkim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”. Przesłuchania konkursowe odbywały się w Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Ewelina za wykonanie utworu ”Biały śnieg i Ty” (muzyka Piotr Rubik, słowa Zbigniew Książek) zajęła III miejsce i zakwalifikowała się tym samym do finału ogólnopolskiego Konkursu.

Dodane przez: JW

» Sukces Agnieszki Rozmysłowicz w konkursie literackim
Dodano: 08.01.2013

W ostatnich miesiącach 2012 roku odbył się XIX Pomorski Konkurs " Gwiazdka tuż... tuż", którego finał miał miejsce 17 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Uczennica naszego Liceum - Agnieszka Rozmysłowicz zajęła I miejsce w kategorii literackiej oraz III miejsce w kategorii kartki świąteczne. Agnieszka zwyciężyła w kategorii literackiej za napisanie wiersza pt." Płomień życia" i opowiadania pt. " Pierwszy uśmiech". Warto dodać, iż podczas gali rozdania nagród w części artystycznej laureatka prezentowała wiersz, który zagwarantował jej zwycięstwo.

Dodane przez: JW

» Wesołych Świąt
Dodano: 24.12.2012


Gwiazdki najjaśniejszej,

Choinki najpiękniejszej,

Potraw smakowitych,

Gości znakomitych,

Prezentów wyśnionych,

Świąt fajnie spędzonych,

Sylwestra szalonego,

Roku bardzo owocnego!życzy społeczność
I LO w Rumi

Dodane przez: LO

» II Powiatowy Konkurs z Matematyki i Języka Angielskiego
Dodano: 13.12.2012

Do nauczycieli matematyki i języka angielskiego
oraz uczniów III klas
publicznych gimnazjów powiatu wejherowskiego

Pragnąc zachęcić uczniów szkół gimnazjalnych do pogłębiania zainteresowania matematyką i językiem angielskim oraz stworzyć im możliwość szlachetnej rywalizacji, zapraszamy do udziału w II Powiatowy Konkursie Matematycznym i II Konkursie z Języka Angielskiego, organizowanych przez nasze Liceum. Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie stanowił zachętę do rzetelnego przygotowania merytorycznego pod opieką nauczycieli tych przedmiotów, a także okazję do zaprzyjaźnienia się z jedną z najszacowniejszych szkół ogólnokształcących na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Miejsce i czas konkursu:
• Etap szkolny obu konkursów odbędzie się w szkołach macierzystych w dniu 23 stycznia 2013 roku.
• Na eliminacje etapu międzyszkolnego zapraszamy dnia 22 marca 2013 roku do siedziby naszego Liceum przy ulicy Starowiejskiej 4 w Rumi.

Program dnia:
• 9.00 - powitanie uczestników i ich opiekunów w małej sali gimnastycznej;
• 9.15 – część pisemna konkursów (uczeń wybiera jeden przedmiot, ponieważ konkurs matematyczny i językowy odbywają się w tym samym czasie);
• 10.30 – poczęstunek i program artystyczny w małej sali gimnastycznej;
• 11.30 – ogłoszenie listy zwycięzców II Konkursu Matematycznego;
• 11.45 – ogłoszenie listy finalistów Konkursu Języka Angielskiego, którzy zakwalifikowali się do części ustnej;
• 12.00 – część ustna konkursu językowego;
• 13.00 – ogłoszenie listy zwycięzców II Konkursu Języka Angielskiego.

Do niniejszego listu przewodniego załączamy regulaminy konkursów oraz kartę zgłoszeniową. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w zmaganiach z konkursowymi wyzwaniami. Mamy nadzieję, że pomyślne rozwiązanie zadań przyniesie im wiele satysfakcji.

Dyrekcja i nauczyciele
matematyki i języka angielskiego I LO Rumia

Załączniki:
Regulamin - matemetyka [PDF]
Regulamin - język angielski [PDF]

Dodane przez: JW

» I miejsce w Powiatowym Konkursie o Opozycji Demokratycznej
Dodano: 18.12.2012

W dniu 14 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie odbył się II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ W POLSCE W LATACH 1944-1989. W konkursie brało udział sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs składał się z dwóch etapów – I etap wypełnienie testu, II etap przeprowadzony z wykorzystaniem środków audiowizualnych.

Zmaganiom uczestników przyglądali się przedstawiciele dawnej opozycji naszego powiatu i zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIId – Justyna Okrój i Sebastian Tomczak, którzy zajęli I miejsce w konkursie. Uczniów do konkursu przygotowywała Grażyna Górak. II miejsce przypadło w udziale ZSP nr4 z Wejherowa, III miejsce zajęli uczniowie ZSP nr1 z Wejherowa.

Dodane przez: GG

» Zwycięstwo w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej
Dodano: 13.12.2012

W dniu 12 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbył się III Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej. W konkursie brało udział ośmiu wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego. Nasza uczennica Ewelina Machalewska zwyciężyła w konkursie wykonując utwór Marka Grechuty „Nie dokazuj...” Wykonanie utworu było w najwyższym stopniu profesjonalne i spotkało się z uznaniem zarówno jury, jak i publiczności. Opiekunem zwyciężczyni jest Joanna Klein – Szalkowska nauczyciel niemieckiego.

Dodane przez: JW

» Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
Dodano: 13.12.2012

Uczennice naszej szkoły Dominika Całka i Katarzyna Chmura z klasy II a, pod opieką nauczycielki historii Mirosławy Pałubickiej, wzięły udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Św. Jadwiga królowa i patronka narodu", który odbył się 4 grudnia w Liceum Katolickim w Tczewie. Po części pisemnej do etapu ustnego zakwalifikowało się 17 uczniów, z których 10 najlepszych miało wziąć udział w III etapie konkursu.

Dominika Całka uzyskując maksymalna ilość punktów w części ustnej, odpowiadając na 2 problemowe pytania dotyczące polityki zagranicznej Kazimierza Wielkiego i genezy unii realnej z Litwą w 1569 r. zajęła ostatecznie 2 miejsce. Tym samym zakwalifikowała się do ostatniego etapu konkursu. Odbędzie się on 18 grudnia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Dodane przez: JW

» Nasze szczypiornistki wygrały półfinał wojewódzkiej licealiady
Dodano: 10.12.2012

04.12.2012r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej kobiet. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły II LO z Lęborka, ZSO we Władysławowie i drużyna gospodarzy. Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego Liceum i tym samym zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiej Licealiady.

Zespół trenowany przez Piotra Taube wystąpił w składzie: Magdalena Skrzypkowska, Patrycja Jankowska, Martyna Wróbel, Joanna Walas, Aleksandra Dombrowska, Karolina Jakubowska, Karolina Roszman, Patrycja Parulska, Klaudia Brandt, Monika Lewińska, Daria Lademan, Anna Listewnik i Karolina Trochowska. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany. Liczymy na sukces w zbliżającym się Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Koszykowej, który zostanie rozegrany w Kwidzynie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

Dodane przez: JW

» III miejsce w mistrzostwach powiatu w futsalu
Dodano: 06.12.2012


W dniu 5 grudnia 2012 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej. W rywalizacji wzięły udział 3 najlepsze drużyny, spośród 9 zespołów, które wzięły udział w eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna ZSP nr 2 Wejherowo, wicemistrzostwo zdobył zespół ZSP nr 4 Wejherowo, a trzecie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi wystąpiła w składzie: Patryk Kiełb, Jakub Konkolewski, Błażej Klamecki, Piotr Morgiel, Adam Wójcik, Adrian Stenka, Radosław Krysiński, Maciej Kraiński, Kamil Kowalski i Paweł Brzostek. Opiekunem zespołu jest trener Jarosław Tomaszewski.

Dodane przez: JKS

» FINAŁ "Odkrywamy Talenty na Pomorzu"
Dodano: 06.12.2012

23 listopada w Sali Kongresowej AWFiS w Gdańsku odbył się Finał Główny III Edycji Konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu", w którym 25 Finalistów walczyło o zwycięstwo.
Konkurs w obecności Telewizji Gdańsk, Radio Plus stał na bardzo wysokim poziomie. Oceniany przez Jury w składzie: Przewodniczący Tadeusz Żmijewski, Krzysztof Skiba, Wez Kombo, Aleksandra Kobielak, Paulina Czapla, Leszek Gołąb.
Wysoki poziom Finalistów, to piękno tego konkursu, prowadzonego przez organizatora i pomysłodawcę - Romana Liebrechta.
Galę finałową zaszczyciło swoją obecnością wielu gości min. Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa, prof. Edmund Wittbrodt - Senator RP, Pomorski Wicekurator Oświaty Gabriela Albertin, Rektor GWSH prof. Zbigniew Machaliński, przedstawiciel Posła na Sejm RP Leszka Blanika pan Ireneusz Gordon, przedstawiciel posłanki na Sejm RP Iwony Guzowskiej pani Anna Wilska, Janina Bezubka - Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałowskiego Woj. Pomorskiego, Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka, Wójt Gminy Lichnowy Jan Michalski oraz wiele innych osób, w tym nauczyciele i rodzice.

Uczennica naszego liceum - Julia Bienias została wyróżniona spośród 25 Finalistów za piękne wykonanie utworu Edyty Bartosiewicz „Sen” (nadmienić trzeba, iż Julia sama sobie akompaniuje na gitarze).

Dodane przez: GG

» Zapraszamy do udziału w II Konkursie Piosenki Miłosnej
Dodano: 21.11.2012


II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ
PT. "MIŁOŚĆ NIEJEDEN ZNA JĘZYK"
8 lutego 2013r. godz. 9.00

Drodzy Nauczyciele,

Zapraszamy Państwa oraz podopiecznych do udziału w drugiej edycji konkursu piosenki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Utwory mogą być wykonywane w językach: polskim (obowiązkowo), angielskim, rosyjskim, niemieckim lub francuskim.

REGULAMIN KONKURSU

ORGANIZATORZY:
• Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Rumi

CELE KONKURSU:
1. Zainteresowanie uczniów formą piosenki lirycznej.
2. Zwrócenie uwagi na piękno tekstu piosenek.
3. Przybliżenie oraz popularyzowanie sylwetek wykonawców repertuaru o tematyce miłosnej wśród młodzieży.
5. Uwrażliwienie uczniów na dbałość i estetykę wykonania śpiewanych utworów.

PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ
Komisja oceniać będzie sposób zaprezentowania utworu według następujących kryteriów:
a) dykcja - 10 pkt
b) artyzm - 10 pkt
c) emisja głosu -10 pkt
d) aranżacja utworu - 10 pkt

STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU:
 Etap międzyszkolny odbędzie się w ZSP w Rumi w terminie 8 lutego 2013 roku, rozpoczęcie o godz. 9.00.
 Lista z nazwą i adresem szkoły, imieniem i nazwiskiem nauczyciela opiekującego się uczestnikami, oraz imionami i nazwiskami wykonawców należy przesłać do 10 stycznia 2012 roku (karta zgłoszenia do pobrania poniżej).
 Regulamin przebiegu eliminacji finałowych:
- W etapie międzyszkolnym daną szkołę może reprezentować najwyżej dwoje wykonawców;
- Uczestnicy prezentują po dwa utwory: jeden w języku polskim, a drugi w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim;
 Koncert laureatów odbędzie się w ZSP nr 1 w Rumi w dniu ogłoszenia wyników konkursu (szkoła dysponuje profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym).

KOMISJA SĘDZIOWSKA:
 Przygotowaniem, przeprowadzeniem oraz oceną poszczególnych wykonawców zajmuje się Komisja Konkursowa.

Pobierz - Regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową [PDF] [DOC]»

Dodane przez: JKS

» Wygraliśmy Olimpiadę Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu
Dodano: 19.11.2012

16 listopada nasze liceum po raz kolejny było organizatorem Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu (była to już XIII edycja). W tym roku Olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż zgłosiło się 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu wejherowskiego.
Zawody składały się z trzech części: w pierwszej uczestnicy pisali test, w drugiej publiczność i jury oglądali przygotowane przez zespoły prezentacje multimedialne na temat „Kaszuby znane i nieznane”, zaś w finałowej trzeciej części 5 najlepszych drużyn odpowiadało na pytania ustne.

Pracę uczestników oceniało czteroosobowe jury w składzie: Jerzy Hoppe – przewodniczący oraz Tomasz Fopke, Ludwik Bach i Leszek Winczewski – członkowie. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna naszego Liceum, przygotowana przez nauczyciela historii Grażynę Górak, w składzie: Paulina Czarnowska, Tomasz Milewski i Patryk Przybylski. II miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, III miejsce I Liceum Ogólnokształcącemu im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, IV miejsce Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Rumi, V miejsce II Liceum Ogólnokształcącemu im. Józefa Konrada Korzeniowskiego z Rumi.
W kategorii indywidualnej za test wiedzy I miejsce zajęła zawodniczka I LO z Wejherowa Dorota Kotłowska, a najlepszą prezentację przygotowała drużyna II LO z Rumi.

Tuż przed ogłoszeniem werdyktu i wręczeniem nagród w postaci dyplomów, bonów towarowych i gier logicznych, uczestnicy olimpiady mogli wysłuchać występu Chóru Rumianie w repertuarze kaszubskim. Z ramienia szkoły głównym organizatorem zawodów były Małgorzata Zych i Grażyna Górak.

Dodane przez: JW

» Młoda krew ratuje życie kolejny raz w Naszym Liceum
Dodano: 19.11.2012

14 listopada 2012r. uczniowie I LO w Rumi po raz kolejny oddawali honorowo krew w ramach Ogólnopolskiego Turnieju ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”. I tym razem młodzież nie zawiodła. 25 osób oddało ponad 11 litrów cennego płynu.

Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Optymizmem napawa fakt, że uczniowie naszej szkoły tak aktywnie i chętnie stają się honorowymi dawcami, a uczestnictwo w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” stało się tradycją w naszym liceum. Wizytę ambulansu z RCKiK w Gdańsku poprzedziły prelekcje nt. honorowego krwiodawstwa, przeprowadzone wzorem ubiegłych lat przez Panią mgr Bogumiłę Piernicką z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wejherowa. Kiedy oddajemy krew, która nas nie kosztuje, dajemy największy skarb tym, dla których jest ona ratunkiem. A krew jest najpiękniejszym darem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ty też możesz pomóc! Opiekunkami akcji są panie Mirosława Pałubicka i Anna Chwałek.

Dodane przez: AC

» Wywiadówki we wtorek 20.11.2012r.
Dodano: 26.09.2012
IA17.0029Adriana Marasz
IB17.0025Ewa Domarus
IC17.0040Anna Grudzińska
ID17.0026Alicja Klein-Abramczyk
IS17.0014Piotr Taube
IIA17.0015Mirosława Pałubicka
IIB18.0040Sylwester Anisimowicz
IIC17.0038Anna Klebba
IID17.0028Joanna Klein-Szalkowska
IIE17.0027Joanna Partyka
IIIA18.0015Monika Młynarczykowska
IIIB18.0035Maria Meyer
IIIC18.0014Anna Chwałek
IIID18.0020Grażyna Górak
IIIE18.0025Ewa Szmytkiewicz
IIIS18.0039Tomasz Jurkiewicz

Dodane przez: JW

» Zwycięstwo w V Powiatowym Konkursie Historycznym
Dodano: 15.11.2012
W dniu 8.11.2012 r. odbył się w V Powiatowy Konkurs "Polska, Polacy w latach 1914-1939" zorganizowany pod patronatem Starostwa Wejherowskiego przez ZSP nr 2 w Wejherowie. Nasza drużyna w składzie Sandra Hajdas, Dominika Całka i Mateusz Juzala (uczniowie klasy IIa) zajęli I miejsce drużynowo. Dodatkowo w części testowej indywidualne pierwsze miejsce zajęła Sandra Hajdas. Uczniów do konkursu przygotowała Mirosława Pałubicka – nauczyciel historii.

*Na zdjęciu od lewej: Sandra Hajdas, Mateusz Juzala, Dominika Całka

Dodane przez: JW

» Święto Odzyskania Niepodległości
Dodano: 12.11.2012

9 listopada uroczystym apelem uczciliśmy przypadające w najbliższą niedzielę Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowały wraz z młodzieżą nauczyciel języka polskiego Ewa Domarus, nauczyciel historii Monika Młynarczykowska i Joanna Klein – Szalkowska opiekun chóru szkolnego.

Uczestnicy apelu mogli prześledzić dzięki doskonale przygotowanej prezentacji multimedialnej, wykonanym utworom poetyckim i pieśniom, burzliwe dzieje walki o niepodległość Polski.

Dodane przez: JW

» Stypendia i nagrody Starosty Wejherowskiego
Dodano: 12.11.2012

Trzynasty już raz wręczono stypendia starosty wejherowskiego. Ubiegało się o nie 146 osób, a otrzymało 81. Stypendia otrzymują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci za wybitne osiągnięcia naukowe, pracę w wolontariacie, osiągnięcia w dziedzinie sportu, kultury i promocji powiatu. W obu kategoriach by ubiegać się o stypendium, należy być mieszkańcem powiatu wejherowskiego. Stypendium Starosty otrzymali następujący uczniowie naszego Liceum: Paulina Majkowska, Karolina Konkel i Agnieszka Rozmysłowicz.

Podczas spotkania nagrodzono też najbardziej usportowione szkoły powiatu. Trzecią lokatę zajął ZSP 4 Wejherowo, drugą ZSP 1 Rumia, pierwszą ZSP 2 Wejherowo. Szkoły otrzymały puchary i nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego.

Dodane przez: JW

» Odkrywamy Talenty na Pomorzu
Dodano: 30.10.2012
W dniu 29 października Sali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum w Bolszewie, odbył się finał powiatowy konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu". Organizatorem tegorocznej, trzeciej edycji było Regionalne Stowarzyszenie Naukowo Edukacyjne oraz szkoły wyższe województwa pomorskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu woj. pomorskiego.
Podczas powiatowego finału odbyła się prezentacja uczniów z powiatu wejherowskiego, puckiego, lęborskiego i Słupska. O wejście do ścisłego finału ubiegało się 25 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału powiatowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Agnieszka Rozmysłowicz z IIIa (wyróżniona w konkursie w kategorii literackiej) i Julia Bienias z klasy IIId (kategoria śpiew, muzyka).
Julia Bienias wygrała rozgrywki powiatowe w kategorii szkól średnich wykonując bezbłędnie bardzo trudny utwór muzyczny i zakwalifikowała się do ścisłego finału, który odbędzie się 23 listopada w Sali Widowiskowo- Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.


*Na zdjęciu finaliści konkursu powiatowego z jurorami: Tadeuszem Żmijewskim (pierwszy z lewej) – dyrygentem Orkiestry Symfonicznej w Poznaniu, Piotrem Myszką – mistrzem świata w żeglarstwie i Romanem Librechtem – przedstawicielem organizatorów konkursu. Julka druga z lewej.

Dodane przez: GG

» Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
Dodano: 23.10.2012
W dniu 22 października bieżącego roku w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym dniu liczna grupa licealistów odwiedziła naszą bibliotekę. W miłej, przyjaznej atmosferze uczniowie naszego liceum brali udział w przygotowanych konkursach i zabawach.
Za prawidłowe odpowiedzi młodzież została nagrodzona zakładkami do książek wykonanymi przez aktyw biblioteczny.
Zwycięzcy konkursów zostaną obdarowani nagrodami książkowymi, które wręczy Pan Dyrektor na apelu podsumowującym pierwszy semestr roku szkolnego.

ZWYCIĘZCY KONKURSÓW:
JANUSZ KORCZAK - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ
ZUZANNA TOMKIEWICZ – IIB
KONKURS Z WIEDZY OGÓLNEJ
KRZYSZTOF NADOLSKI – IIIB
KRZYŻÓWKA Z BIBLIOTEKOZNAWSTWA
ALEKSANDRA MAGULSKA - IIIA

Dodane przez: GG

» VI Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Jana Pawła II
Dodano: 23.10.2012
W dniu 17 października uczennice klasy III a reprezentowały nasze Liceum w VI Powiatowym konkursie o życiu i twórczości Jana Pawła II, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, przygotowanym z okazji obchodów 12 Dnia Papieskiego. Nasza drużyna w składzie: Malwina Gojke, Agnieszka Rozmysłowicz i Aneta Sarnowska zajęła II miejsce.

Ponadto, nasze uczennice zajęły także II miejsce w dodatkowej części konkursu, poświęconej sztuce fotograficznej z wyznaczonej tematyki. Drużynę przygotowała Monika Młynarczykowska.

Dodane przez: JW

» I LO organizatorem obchodów Powiatowego Dnia Edukacji
Dodano: 17.10.2012

12 października na hali sportowej I Liceum odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji. Na uroczystość przybyli przedstawiciele posłów na Sejm RP Jerzego Budnika i Krystyny Kłosin, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Starosta Wejherowski Józef Reszke wraz z członkami zarządu powiatu oraz radnymi powiatowymi. Gościliśmy również dyrektorów szkół i nauczycieli z terenu powiatu wejherowskiego i przewodniczącego Rady Rodziców.

Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego w obecności pocztów sztandarowych szkół powiatowych wystąpił Starosta Wejherowski, który wręczył również nagrody starosty 20 nauczycielom szkół powiatowych. Spośród nauczycieli naszego Liceum nagrody starosty otrzymały Joanna Klein–Szalkowska i Alicja Klein–Abramczyk. Nagrody wręczał również swoim nauczycielom dyrektor I LO – otrzymali je: Tomasz Jurkiewicz, Jarosław Tomaszewski, Monika Suchomska, Alicja Napiórkowska, Joanna Partyka, Grażyna Górak, Barbara Niewiedziała i Anna Kulikowska.

Goście zgromadzeni na hali sportowej mogli podziwiać występy chóru szkolnego przygotowane pod kierunkiem Joanny Klein– Szalkowskiej – w tym, znakomite popisy solistów: Joanny Grabowskiej, Eweliny Machalewskiej, Jakuba Raka i Marka Pakiesera w różnorodnym repertuarze.

Dodane przez: JW

» Dni wolne od zajęć dydaktycznych w  roku 2012/2013
Dodano: 02.10.2012

Rumia, dn. 10.09. 2012 r.

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. nr 186, poz. 1245 z 2010 roku) informuję o dniach wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2012/2013 w I LO im. Książąt Pomorskich:

1) 10 X 2012 r. – rekolekcje, udział w Dniu Skupienia na Misjach Św. z okazji KORONACJI OBRAZU RUMSKIEJ WSPOMOŻYCIELKI
2) 31 X 2012 – dzień wolny w związku z licznymi wyjazdami uczniów na Dzień Wszystkich Świętych, uzupełnianie dokumentacji
3) 02 XI 2012 r. – Dzień Zaduszny, porządkowanie dokumentacji
4) 21 III 2013 r. – rekolekcje wielkopostne, szkolenie rady pedagogicznej
5) 22 III 2013 r. – rekolekcje wielkopostne, szkolenie rady pedagogicznej
6) 2 V 2013 r. – prace organizacyjne związane z przeprowadzeniem egzaminu maturalnego, uzupełnianie dokumentacji
7) 7 V 2013 r. – matura pisemna z j.polskiego na poziomie podstawowym
8) 8 V 2013 r. – matura pisemna z matematyki na poziomie podstawowym
9) 9 V 2013 r. – matura pisemna z j.angielskiego na poziomie podstawowym
10) 31 V 2013 r. – uzupełnianie dokumentacji szkolnej, porządkowanie magazynów

Dyrektor
mgr Janusz Wolański

Dodane przez: JW

» Wywiadówki
Dodano: 26.09.2012

Ogólne zebranie rodziców klas I, II i III i wywiadówki
odbędą się we wtorek 2 października 2012r.

  • 17.00–17.30 Spotkanie rodziców z dyrekcją na hali sportowej – klasy I i II

  • 17.00 – 17.30 Spotkanie rodziców klas III z wychowawcami klas, wybór trójek klasowych

  • 17.40 – 18.10 Spotkanie rodziców z dyrekcją na hali sportowej - klasy III

  • 17.40 – 18.10 Spotkanie rodziców klasy I i II z wychowawcami klas, wybór trójek klasowych

  • 18.30 – zebranie trójek klasowych – uzupełnienie składu Rady Rodziców (na sali konferencyjnej)

IA17.4029Adriana Marasz
IB17.4025Ewa Domarus
IC17.4040Anna Grudzińska
ID17.4026Alicja Klein-Abramczyk
IS17.4014Piotr Taube
IIA17.4015Mirosława Pałubicka
IIB17.4035Sylwester Anisimowicz
IIC17.4038Anna Klebba
IID17.4028Joanna Klein-Szalkowska
IIE17.4027Joanna Partyka
IIIA17.0015Monika Młynarczykowska
IIIB17.0035Maria Meyer
IIIC17.0014Anna Chwałek
IIID17.0020Grażyna Górak
IIIE17.0025Ewa Szmytkiewicz
IIIS17.0039Tomasz Jurkiewicz

Zebranie trójek rodziców klas III w sprawie studniówki (sala 15 godz. 19.15). Termin studniówki 04.01.2013r. (piątek) hotel „Faltom”. Rada Rodziców dokonała już przedpłaty w wysokości 500zł.

Dodane przez: JW

» Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych
Dodano: 20.09.2012
We wtorek 18 września pierwsze klasy uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, które w tym roku odbyły się w plenerze, na terenie Wild West Ranch (Wybudowania Dębogórze). Przy wspaniałej pogodzie, na świeżym powietrzu, grupa 120 świeżo upieczonych licealistów bawiła się, uczyła, poznawała bliżej nowych kolegów, wychowawców, nauczycieli, ale także siebie samych, uczestnicząc w zawodach łuczniczych, musztrze wojskowej w stylu US Army, przejażdżce konnej, wizycie na farmie zwierząt, biesiadując przy ognisku.

Rywalizację łuczniczą wygrała klasa IS, dobry humor i relaks – wszyscy! Organizatorzy - pan Adam Mazurek ze swoją drużyną oraz dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy naszego liceum, dostarczyli wszystkim uczestnikom wiele emocjonujących wrażeń i pozytywnej energii.

Dodane przez: MZ

» Oczyszczanie Zagórskiej Strugi - II edycja
Dodano: 20.09.2012
Uczniowie naszej szkoły w ramach społecznej akcji "Oczyszczanie Zagórskiej Strugi" przygotowanej przez m.in. Rumskie Ugrupowanie Młodych i Aktywnych, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku (Terenowy Oddział w Redzie) współuczestniczyli w sprzątaniu koryta i brzegów rzeki - symbolu naszego miasta. W niedzielę 16 września kilkunastoosobowa grupa pierwszoklasistów pod opieką nauczycielki historii Mirosławy Pałubickiej przez kilka godzin z zapałem porządkowała kilkukilometrowy odcinek Zagórskiej Strugi.

Młodzież natrafiła w rzece na ciekawe znaleziska takie jak komputer, stół, opona, okno oraz stosy puszek i butelek. Wydobycie tych "skarbów" najlepiej świadczy o celowości tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w jeszcze szerszym gronie spotkamy się ponownie, aby zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej.

Dodane przez: MP

» Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Dodano: 20.09.2012
3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Na placu apelowym przed budynkiem szkoły odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli uczniowie 16 klas wraz z nauczycielami.
Po wprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy I LO odśpiewano hymn państwowy, po czym dyrektor szkoły przywitał zebranych uczniów i nauczycieli. Dyrektor przedstawił najważniejsze zamierzenia w nadchodzącym roku szkolnym i przekazał uczniom i gronu pedagogicznemu w imieniu swoim i Starosty Wejherowskiego życzenia sukcesów i pomyślności. Po apelu klasy udały się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Dodane przez: JW

» Inauguracja roku szkolnego 2012/2013
Dodano: 31.08.2012

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
3 września 2012r. o godz. 9.00
na placu przed szkołą.

Zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych z dyrekcją, wychowawcami i pedagogiem odbędzie się 3 września 2012r. o godz. 17.00 na hali sportowej.

Nowy plan lekcji od 03.09.2012r.
Plan 03.09.2012 [PDF]
Plan z korektami na 17.09.2012 [PDF]

Dodane przez: EG

» Pierwsza płyta chóru szkolnego nagrana!!!
Dodano: 11.07.2012
W miesiącach maju i czerwcu 2012 roku chór szkolny pod kierunkiem Joanny Klein–Szalkowskiej dokonał nagrania płyty. Na krążku znalazło się dziesięć utworów dobrze znanych społeczności szkolnej, dzięki częstym wykonaniom na uroczystościach szkolnych i konkursach piosenki.


Słuchając płyty możemy podziwiać solowych popisów Marty Rączki, Joanny Grabowskiej, Eweliny Machalewskiej, Marka Pakiesera i Maksymiliana Kubisia. Uczniowie i opiekun chóru również grają na instrumentach. To wyjątkowe w historii szkoły przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki hojności Rady Rodziców działającej przy I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi.Dodane przez: JW

© 2005-2008 Copyright by LO I Rumia         All rights reserved