LO I RUMIA w roku szkolnym 2011/2012
Witaj w Rumi! Dzisiaj jest:
» Pierwsza płyta chóru szkolnego nagrana!!!
Dodano: 11.07.2012
W miesiącach maju i czerwcu 2012 roku chór szkolny pod kierunkiem Joanny Klein–Szalkowskiej dokonał nagrania płyty. Na krążku znalazło się dziesięć utworów dobrze znanych społeczności szkolnej, dzięki częstym wykonaniom na uroczystościach szkolnych i konkursach piosenki.


Słuchając płyty możemy podziwiać solowych popisów Marty Rączki, Joanny Grabowskiej, Eweliny Machalewskiej, Marka Pakiesera i Maksymiliana Kubisia. Uczniowie i opiekun chóru również grają na instrumentach. To wyjątkowe w historii szkoły przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki hojności Rady Rodziców działającej przy I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi. 

Dodane przez: JW

» Kolejne spotkanie "po latach"
Dodano: 27.06.2012
W sobotę 16 czerwca 2012 r. w siedzibie I LO odbyło się kolejne spotkanie „po latach”. Osiemnaście lat po maturze spotkali się absolwenci klasy IV C, której wychowawczynią była ś.p. Gabriela Bruchmann–Mamrot.

Organizatorzy zaprosili również swoich nauczycieli, z których przybyli Danuta Kin – nauczyciel biologii i Janusz Wolański nauczyciel fizyki, a obecnie dyrektor szkoły. Absolwenci w większości mieszkają i pracują w Trójmieście i okolicach, a kilku za granicą. Najdłuższą drogę do Rumi pokonała Iwona Hill (Cholewa), która przyleciała aż z Teksasu. Spotkanie rozpoczął Janusz Wolański, który przywitał absolwentów, następnie Profesor Kin sprawdziła obecność, po czym każdy z absolwentów opowiedział o sobie. Wspomnieniom nie było końca. Uczestnicy zjazdu zwiedzili również szkołę i z uznaniem wyrażali się na temat zmian, które nastąpiły w Liceum.


 

Dodane przez: JW

» Festyn Zdrowia 2012
Dodano: 26.06.2012
W sobotę 2 czerwca 2012r. odbył się na terenie szkoły planowany wcześniej Festyn Zdrowia. Pogoda dość dramatycznie pokrzyżowała plany organizatorom, tzn. zespołowi Zdrowomocnych, częstując ich od rana na przemian słońcem, wiatrem, deszczem, a nawet gradem. Zrezygnowano z wcześniejszego zamiaru umiejscowienia festynu na placu przed szkołą i przeniesiono go na salę gimnastyczną i halę sportową. Mimo brzydkiej pogody frekwencja dopisała, przybyło sporo gości.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się serwowany zdrowy poczęstunek, bazujący na chlebie pełnoziarnistym własnego wypieku z dodatkami w postaci różnych past – twarogowych, rybnej, jajecznej. Można było spróbować pasztet z pestek słonecznika, muffinki z fetą i oliwkami, ciasto marchewkowe i makaroniki owsiane. Do dyspozycji odwiedzających były ulotki z przepisami na podawane przekąski. Dodatkowo goście mogli obejrzeć filmy edukacyjne na temat zdrowego stylu życia oraz wziąć udział w grach i zabawach ruchowych zaproponowanych przez młodzież i nauczycieli wf. Z przyjemnością odnotowaliśmy obecność kilkorga z zaproszonych gości specjalnych, zaszczycił nas pan Reclaf i dyrektorki oraz nauczyciele rumskich szkół.
 

Dodane przez: MZ

» Drużyna I LO odniosła sukces w XL finale centralnym OMTTK
Dodano: 20.06.2012
W dniach 31.05.12 - 03.06.12 w Świeradowie Zdrój odbył się XL finał centralny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego. Reprezentacja województwa pomorskiego i naszej szkoły w składzie: Jan Zych, Mateusz Milewski, Dawid Kałęka stanęła do walki z 17 drużynami, które zjechały na Dolny Śląsk z najdalszych zakątków naszego kraju. Chodź po części testowej (testy krajoznawcze, topograficzne) nasza drużyna zajmowała odległe XIII miejsce to ostatecznie dzięki innym konkurencjom (Marsz na Orientację, samarytanka, kolarski tor przeszkód, turystyczne ABC) zdołała nadrobić 80pkt straty i awansować na znakomitą V lokatę. Nasz reprezentant Jan Zych uzyskał wyróżnienie za praktycznie bezbłędnie pokonanie Kolarskiego Toru Przeszkód. Prawdziwą wolę walki i hart ducha drużyna pokazała w Marszu na Orientację, który ukończyła idealnie równo z czasem, który był przeznaczony na tę konkurencję - bez dodatkowych kar punktowych (105 minut).
 

Dodane przez: JW

» Sukces w X Konkursie Literackim
Dodano: 04.06.2012
W piątek 1 czerwca 2012r. odbyła się gala finałowa X Konkursu Literackiego im. Jakuba Wejhera w ZSP nr 4 w Wejherowie, na którą zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu. Inspiracją tegorocznej edycji konkursu były słowa Paulo Coelho: „Wprowadzając zmianę w rutynę życia, pozwalasz, by narodził się w Tobie nowy człowiek”, które miały pobudzić młodych pisarzy i poetów ze szkół ponadgimnazjalnych do rozważań na temat przeznaczenia.

Odzew był spory – do Komisji Konkursowej wpłynęło wiele prac z całego województwa. W jury zasiadał m. in. Pan Mirosław Odyniecki – radny, dziennikarz i poeta-satyryk z Wejherowa, wielokrotny członek komisji konkursów organizowanych na terenie miasta. Nasza uczennica, Agnieszka Rozmysłowicz, ze swoją pracą pt. „Przebudzenie” zdobyła II miejsce w kategorii proza.
 

Dodane przez: JW

» Nasi piłkarze mistrzami powiatu
Dodano: 01.06.2012
W dniu 31.05.2012 roku na boisku Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf” na Wzgórzu Wolności, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej 11 - osobowej. W rywalizacji wzięły udział 3 najlepsze drużyny, spośród 9 zespołów, które wzięły udział w eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi, która w turnieju finałowym pokonała ZSP nr 4 Wejherowo oraz ZSP nr 2 Wejherowo. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Wejherowski Klub Sportowy „Gryf” Wejherowo.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi wystąpiła w składzie: Konrad Czeszewski, Patryk Kiełb, Jakub Konkolewski, Mateusz Krajnik, Michał Morgiel, Piotr Morgiel, Andrzej Sadura, Adrian Stenka, Marcin Stenka, Radosław Krysiński, Maciej Kraiński, Kamil Kowalski, Bogumił Baranowski, Paweł Brzostek. Opiekunem zespołu jest trener Sobiesław Przybylski.
 

Dodane przez: JW

» Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
Dodano: 30.05.2012
W dniach 24 – 26 maja bieżącego roku odbył się w Warszawie finał Konkursu i Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864". Z naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu finałowego uczennica z klasy Ia Dominika Całka, którą przygotowywała pani mgr Mirosława Pałubicka. Na rozgrywki finałowe z uczennicą do Warszawy pojechała mgr Grażyna Górak.
W trakcie rywalizacji finałowej licealiści byli egzaminowani z następujących tematów:
* w Muzeum Wojska Polskiego – broń i barwa, eksponat, malarstwo
* w Centralnej Bibliotece Wojskowej – film, geografia historyczna, literatura i pieśń, Artur Grottger (cykl grafik: Polonia, Lituania, Wojna)
* oprowadzanie po wybranym obiekcie historycznym znajdującym się na terenie Warszawy, a dotyczącym wyżej wskazanego przedziału czasowego historii Polski.


* Dominika w Sali Rady Zamku Królewskiego w Warszawie

Nasza uczennica opowiadała o Słupie Żelaznym z 1825 roku, pamiątką budowy Trasy Brzeskiej, w okolicach którego, 25 lutego 1831 roku rozegrała się jedna z najkrwawszych bitew Powstania Listopadowego – Olszynka Grochowska.
Nauczyciele w czasie, kiedy uczniowie rywalizowali między sobą, zwiedzali Warszawę. W Belwederze odbyło się spotkanie z organizatorami olimpiady, między innymi z profesorem Grzegorzem Nowikiem oraz z wnukiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, dyrektorem Muzeum w Sulejówku Krzysztofem Jaraczewskim. Po Belwederze oprowadzał nas pan Krzysztof Jabłonka. Tam również zostały wręczone nauczycielom podziękowania i nagrody książkowe.
Finał konkursu rozpoczął się złożeniem wiązanek kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie uroczystości zakończenia olimpiady odbyły się na Zamku Królewskim w Sali Wielkiej. Honorowymi gośćmi byli między innymi ministrowie, przedstawiciele MON, kuratorzy oświaty (między innymi pani Elżbieta Wasilenko z Pomorza), kawalerowie orderu Virtuti Militari. Uroczystość uświetnił swoim występem Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego.
Poziom olimpiady był bardzo wysoki. Wszyscy finaliści odpowiedzieli poprawnie na ponad 80% zadań konkursowych. Laureaci zostali nagrodzeni medalami, upominkami książkowymi oraz gadżetami elektronicznymi. Nasza uczennica zajęła I miejsce w kategorii eksponat.
 

Dodane przez: GG

» Zwycięstwo w konkursie "Jakub Wejher i powiat wejherowski"
Dodano: 30.05.2012
25 maja nasze I LO wzięło udział w XIII powiatowym turnieju "Jakub Wejher i powiat wejherowski", który rokrocznie organizuje ZSP nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Joanna Grubba IID, Agnieszka Rozmysłowicz IIA, Paulina Czarnowska IE, Mateusz Milewski IC, Patryk Przybylski IB.


* od lewej: Mateusz Milewski, Paulina Czarnowska, Joanna Grubba, Agnieszka Rozmysłowicz, Patryk Przybylski

Uczniowie zajęli I miejsce w ogólnym podsumowaniu, pokonując tym samym pięć innych szkół z powiatu wejherowskiego. Konkurs podzielony był na dwa etapy – część pisemną w formie testu składającego się z trudnych i szczegółowych pytań dotyczących historii, topografii i zabytków naszego powiatu, w której nasi uczniowie uplasowali się na drugiej pozycji, i sportową, w której zdobyli pierwsze miejsce. Ten blok składał się z ciekawych konkurencji: bieg z prezentami, przenoszenie balonów za pomocą spryskiwaczy do okien, wymyślenie hasła/wiersza reklamującego Wejherowo, namalowanie portretu Jakuba Wejhera czy jazda konno w parach na kijach od mioteł. Grupę przygotowywała Pani Grażyna Górak.
 

Dodane przez: GG

» Kolejny sukces grupy teatralnej „W rozproszeniu”
Dodano: 29.05.2012
W sobotę 20 maja 2012r. w urokliwej miejscowości Gniewino, odbył się IV Otwarty Turniej Teatralno-Kabaretowy „WIEŻOWISKO”. Udział w przeglądzie wzięła także nasza grupa teatralna „W rozproszeniu” prowadzona przez Tomasza Jurkiewicza, ze spektaklem „Krótkie i nieco smutne opowieści o miłości, poecie i jego Muzie”. Spektakl poza fabułą liryczną, oparty jest na poetyce teatru absurdu i groteski. Odwołuje się do przebogatej i zacnej tradycji kabaretu „Zielona Gęś”, tekstów K.I. Gałczyńskiego, koresponduje z wieloma tekstami kultury – Witkacy, Fellini, Gombrowicz, Bosch, Mozil, Jarry Oz, „Upiór w operze”. Jest w opozycji wobec banału, kiczu, miałkości, jałowości, pustki współczesnej popkultury - tak natrętnie serwowanej przez mass-media. Grupa teatralna „W rozproszeniu” w tymże konkursie zajęła I miejsce.Instrumentaliści
: Piotr Bochra, Mateusz Kriesel, Anna Gołąbek, Marta Rączka, Paulina Kugaczewska.

Aktorzy
: Piotr Kobylis, Maciej Stanulewicz, Dominik Patrzykąt, Mariusz Kropidłowski, Anna Bojurska, Magdalena Toruńczak, Magda Jereczek, Izabela Radka, Alicja Kawczyńska, Marta Rychert, Martyna Król, Adrianna Meyer, Hanna Socha, Agnieszka Buraczyńska.

Dodane przez: MZ

» Zapraszamy wszystkich na FESTYN ZDROWIA!!!
Dodano: 25.05.2012

SOBOTA 2 CZERWCA GODZ. 11.00 – 13.30

W PROGRAMIE PRZEWIDUJEMY:

 • pokaz filmów edukacyjnych pt. „Śmietnik w mojej głowie”, mówiącycho stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamywania

 • zdrowy poczęstunek – przekąski przyrządzone z zachowaniem zasad zdrowego żywienia (zapewniamy dostępność przepisów)

 • gry i zabawy ruchowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Festyn odbędzie się na placu
przed wejściem głównym do budynku naszego liceum

Przedsięwzięcie jest przygotowywane przez grupę uczniów naszej szkoły, którzy biorą udział w ogólnopolskim projekcie-konkursie organizowanym przez Fundację BOŚ. Ideą projektu jest upowszechnianie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia, w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej.
Zespół działa pod nośną nazwą ZDROWOMOCNI, przygotował już prezentację dla społeczności szkolnej na temat zdrowego stylu życia, przedstawioną 16 kwietnia na pokazie ogólnoszkolnym.
Teraz wychodzi z ideą do środowiska lokalnego, zapraszając, wraz z Dyrekcją i opiekunami, wszystkich mieszkańców z rodzinami oraz gości honorowych – przedstawicieli władz lokalnych, służby zdrowia, kultury i sportu, mediów na festyn, na którym w atmosferze letniej zabawy będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym jak żyć zdrowo, posmakować potraw wykonanych z produktów lokalnych, nauczyć się jak wypiekać własny chleb na zakwasie, obejrzeć ciekawe materiały edukacyjne oraz spróbować swoich sił w grach i zabawach ruchowych.
Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców oraz uprzejmości producenta żywności ekologicznej z naszego miasta Pana Henryka Grinholca serwowany podczas festynu poczęstunek oparty będzie na produktach lokalnych, przy spełnieniu zasad piramidy zdrowego żywienia.
 

Dodane przez: MZ

» Najbliższy dzień otwarty 22 maja 2012
Dodano: 20.05.2012
Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami we wtorek 22 maja w godzinach 16.30-19.00
Szczegółowe informacje dostępne są na ogłoszeniach w szkole.
 

Dodane przez: AS

» Zmiana planu od 30 kwietnia 2012
Dodano: 24.04.2012
Zmiany w planie lekcji od 30.04.2012r.
Plan na 30.04.2012 [PDF]»
 

Dodane przez: AS

» Wygrana w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju PTTK
Dodano: 24.04.2012

 

Dodane przez: AS

» Wygrana w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju PTTK
Dodano: 24.04.2012
Trzech uczniów I LO wzięło udział w etapie wojewódzkim 40 Jubileuszowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się w Rytlu koło Czerska w dniach 21–22 kwietnia 2012 r. OMTTK jest organizowany przez Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku oraz Pomorską Komisję Młodzieżową PTTK, a w tym roku przy współudziale Gminy Czersk, Zespołu Szkół oraz Ośrodka Kultury w Rytlu i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Drużyna w składzie: Jan Zych, Dawid Kałęka i Mateusz Milewski zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się pod koniec maja w regionie Dolnego Śląska, w miejscowości Świeradów Zdrój.


* od lewej: opiekun Jarosław Tomaszewski, Mateusz Milewski,
Jan Zych, Dawid Kałęka

Podczas turnieju zawodnicy uczestniczyli w następujących konkursach: test krajoznawczo-przyrodniczy oraz wiedzy turystycznej i topograficznej, turystyczny marsz na orientację, kolarski tor sprawnościowy z przeszkodami i test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, tzw. samarytanka, czyli test z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny wycieczkowania, ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, konkurencje z turystycznego ABC oraz wykonanie karty do kroniki. Opiekunem grupy jest nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Tomaszewski
 

Dodane przez: JW

» Sukces w wojewódzkim konkursie recytatorskim
Dodano: 18.04.2012
13 kwietnia w I LO w Gdańsku odbyła się już VIII edycja Konkursu Recytatorskiego poświęconego Jackowi Kaczmarskiemu. Naszą szkołę w kategorii poezja śpiewana reprezentowali Piotr Kobylis z klasy IE (śpiew i gitara akustyczna) Ewelina Machalewska z klasy ID (śpiew) i Jakub Rak (fortepian). Ewelina i Piotr zaśpiewali w duecie piosenkę Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego”. Utwór ten jest bardzo trudny do wykonania, wymaga dobrej dykcji oraz wirtuozerii instrumentalnej – z tym wszystkim doskonale poradzili sobie nasi wykonawcy. Zespół przygotowany przez Joannę Klein–Szalkowską został uhonorowany wyróżnieniem. Konkurs cieszy się dużą popularnością i jak co roku wzięło w nim udział około 50 wykonawców.


* od lewej: Jakub Rak, opiekunka Joanna Klein-Szalkowska,
Ewelina Michalewska, Piotr Kobylis

Dodane przez: JW

» Nasi koszykarze wygrali półfinał wojewódzkiej licealiady
Dodano: 18.04.2012
17 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w piłce koszykowej mężczyzn. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły ZSMI w Lęborku, I LO w Kartuzach, I LO w Pucku i drużyna gospodarzy. Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego Liceum i tym samym zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiej Licealiady. Zespół trenowany przez Kordiana Zabrockiego wystąpił w składzie: Maciej Blok – kapitan, Jacek Ratajczak, Karol Wiczling, Krzysztof Kuciński, Kuba Lenz, Kacper Stępień, Błażej Klamecki, Paweł Brzostek, Daniel Dawidowski, Wojtek Pielasik i Krzysztof Dubiński. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany. Liczymy na sukces w zbliżającym się Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Koszykowej, który zostanie rozegrany w Słupsku. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

Dodane przez: JW

» Mamy finalistkę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
Dodano: 11.04.2012

Uczennica klasy IA Dominika Całka została laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1776-1864. Za wolność Waszą i naszą" i zakwalifikowała się tym samym do finału centralnego Olimpiady, który odbędzie się w Warszawie w dniach 24–26 maja 2012r. Dominika przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela historii Mirosławy Pałubickiej. Społeczność Liceum gratuluje laureatce sukcesu i życzy powodzenia w finale.


* Dominika Całka z opiekunką Mirosławą Pałubicką

Dodane przez: JW

» Święta Wielkanocne 2012
Dodano: 06.04.2012

Dodane przez: LO I Rumia

» Grupa teatralna „W rozproszeniu” na XII Gdyńskich Teatraliach
Dodano: 04.04.2012
Grupa teatralna „W rozproszeniu” pod kierunkiem prof. T.Jurkiewicza w dniu 29 marca 2012 wystąpiła na XII Gdyńskich Teatraliach w Kinoteatrze „Grom” w Gdyni Oksywie ze spektaklem „Krótka i nieco smutna opowieść o miłości, poecie i jego Muzie”.

Spektakl opiera się na tekstach K.I.Gałczyńskiego – a więc siłą rzeczy sięga po zacne tradycje „Zielonego Balonika”, „Zielonej Gęsi” – tradycje groteski, absurdu, purenonsensu. Na scenie przewija się korowód – jak z Felliniego – wielobarwnych postaci z wielobarwnymi parasolkami w rękach… Trudno dopatrzeć się tu wewnętrznej logiki, znaleźć fabułę… (choć ona jest…) W spektaklu chodzi też o inne sprawy – w symbolice obrazów występujemy przeciwko puste myślowej, tandecie, bezguściu, przeciwko wszechobecnej miałkości, jałowości wzorców narzucanych przez estetykę telenowel „Klanu”, „Na Wspólnej”, etc. W spektaklu słyszymy też trawestacje znanych utworów muzycznych – arie z „Upiora w operze”, wokal z Czesława Mozila – można zatem mówić o synkretyzmie kultur – w zderzeniu z ideami popkultury. Grają nam przeróżne instrumenty i instrumentaliści – Piotr Bochra na saksofonie, Anna Gołąbek na bębnie, Paweł Jurkiewicz na akordeonie, Mateusz Kriesel na trąbce, Jakub Rak na pianinie, Maciek Stanulewicz na waltorni. Cyprian Kamil Norwid napisał w wierszu „Marionetki” - „Jak się nie nudzić na scenie tak małej, tak niemistrzowsko zrobionej…” – nasz spektakl wystąpił przeciw nudzie i banałowi – szukając Czystego Piękna, Czystej Formy. Jedna z jurorek przeglądu, pani Anna Tarasiewicz, powiedziała, że w naszym spektaklu chłonęła wizjonerskie obrazy plastyczne… i to jest najpiękniejsza recenzja dokonań grupy „W rozproszeniu”.


 

Dodane przez: TJ

» Wyniki konkursów dla gimnazjalistów
Dodano: 04.04.2012

Dnia 29 marca 2012 odbyły się w naszej szkole finały I edycji konkursów dla szkół gimnazjalnych z języka angielskiego i z matematyki. Zakwalifikowało się do nich 86 uczniów (27 język angielski, 59 matematyka) z 9 gimnazjów. Poniżej prezentujemy najlepszych z najlepszych. 

Konkursu z języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych
Wyniki finału I edycji 29.03.2012

m-ce

uczeń

gimnazjum

test

odp. ustna

1

Matynia Konrad

EGS Rumia

57

9

2

Kitowska Rozalia

EGS Rumia

55

10

3

Głogowski Kajetan

SG Rumia

53

10

4

Rojek Martyna

EGS Rumia

54

8

5

Bratnicki Krzysztof

SG Rumia

52

9

6

Bieńkowska Patrycja

SG Rumia

51

8

7

Kwiatkowska Magdalena

G1 Wejherowo

51

7

Zadania z języka angielskiego do pobrania [PDF]»

Konkursu z matematyki dla szkół gimnazjalnych
Wyniki finału I edycji 29.03.2012

m-ce

uczeń

gimnazjum

punkty

1

Bieńkowska Patrycja

GS Rumia

17

2

Wadas Miłosz

GS Rumia

16,5

3

Radomski Piotr

G1 Reda

16

4

Pakieser Anna

GS Rumia

15

5

Szwejkowska Anna

G2 Rumia

14

6

Dziubich Natalia

G1 Reda

13
 Matynia KonradEGS Rumia13
 Orlikowski BernardGS Rumia13
 Pałubicki JacekGS Rumia13
 Socik SebastianG1 Rumia13
 Konkol MaciejG4 Rumia13
 Toruńczak DamianG Żelistrzewo13

Zadania z matematyki do pobrania [PDF]»
 

Dodane przez: LO I Rumia

» Nasi koszykarze mistrzem powiatu
Dodano: 03.04.2012
3 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Koszykowej Mężczyzn. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły ZSP nr 1 w Wejherowie, ZSP nr 2 w Wejherowie, ZSP nr 4 w Wejherowie i drużyna gospodarzy. Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego Liceum, która w ubiegłorocznych rozgrywkach zdobyła tytuł wicemistrza powiatu. Zespół trenowany przez Kordiana Zabrockiego wystąpił w składzie: Maciej Blok – kapitan, Jacek Ratajczak, Karol Wiczling, Krzysztof Kuciński, Kuba Lenz, Kacper stępień, Błażej Klamecki, Paweł Brzostek, Daniel Dawidowski, Wojtek Pielasik i Krzysztof Dubiński. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany. Liczymy na sukces w zbliżającym się półfinale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Koszykowej, który zostanie rozegrany na naszej hali sportowej. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.


* nasza drużyna z trenerem Kordianem Zabrockim
 

Dodane przez: JW

» Ogłoszenie - konkurs powiatowy dla uczniów klas I i II
Dodano: 03.04.2012
Uczniowie klas pierwszych i drugich
Starostwo Powiatowe w Wejherowie realizuje projekt „Kultura dla tolerancji” adresowany do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie, którego celem jest przekazanie wiedzy na temat tolerancji oraz budowanie postawy wykazującej się szacunkiem i zrozumieniem dla osób zajmujących stanowiska o innych poglądach i zachowaniach. Projekt przewiduje wiele działań, a wśród nich uczestnictwo młodzieży w 2 konkursach.

1. Tylko dla klas pierwszych
Konkurs na logo programu „Kultura dla tolerancji”

Temat główny powinien być zilustrowany poprzez wykonanie logo na temat praw człowieka i szeroko pojętej tolerancji. Projekty mogą być wykonane w dowolnej technice graficznej, rysunkowej czy malarskiej. Format papieru A4 w dowolnej kompozycji znaku (kwadrat, koło itp.). Projekty komputerowe należy zapisać na płycie CD jako pliki PDF lub JPG. Ostateczny termin wykonania logo: 14 maja

2. Dla klas pierwszych i drugich
Konkurs prawa Człowieka –„Oczami tolerancji”

Temat główny konkursu powinien być ilustrowany poprzez wykonanie prac na temat praw człowieka i szeroko pojętej tolerancji np. prawa do uczestniczenia i organizowania pokojowych manifestacji, prawa do wyrażania odmiennych opinii, działań i zachowań (w tym również wolności mediów), czy prawa do decydowania o swoim życiu.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach:
Plastyka
Technika wykonania prac dowolna (malarstwo, grafika, rysunek, techniki mieszane płaskie). Format prac A3
Fotografia
Zestaw fotografii – od 3 do 5 (nie mniejszych niż 15x21) Fotografie nie mogą być zmieniane elektronicznie ani w żaden inny sposób (Chodzi tu zwłaszcza o zmianę kolorów i używania wszelkiego rodzaju filtrów w programach komputerowych). Nie można także dokonywać fotomontaży.
Film
Dopuszczany czas trwania filmu: 3-5 minut. Technika filmowa dowolna – możliwość wykorzystania dowolnych efektów audiowizualnych. Minimalna rozdzielczość 640x 480.
Ostateczny termin wykonania prac: 21 maja 2012
Nie można wykonywać prac zbiorowo. Autorami prac może być tylko jedna osoba.

Uczniowie biorący udział w konkursach powinni zgłosić chęć uczestnictwa do wychowawców klas lub do p. Klein-Abramczyk do 13 kwietnia 2012. Prace oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów konkursu. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie o terminie i miejscu rozdania nagród.

Dodane przez: EG

» Kolejny sukces naszych siatkarek!
Dodano: 02.04.2012
30 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły I LO w Pucku, ZSO nr 2 w Lęborku, ZSZiO w Kartuzach i drużyna gospodarzy. Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego Liceum, która w ubiegłorocznych rozgrywkach zdobyła tytuł mistrza województwa pomorskiego. Drużyna trenowana przez Grażynę Skrobecką wystąpiła w składzie: Aneta Bonk, Magda Skrzypkowska, Karolina Węgrzyniak, Joanna Kwiatkowska, Marta Duraj, Paulina Majkowska, Joanna Obst, Amanda Rochalska, Adrianna Trepczyk, Dominika Bisewska, Marta Grzegorzewska. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany. Dobra forma naszego zespołu pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w finale wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.


* nasza drużyna z trenerką Grażyną Skrobecką
 

Dodane przez: JW

» Zwycięstwo w etapie okręgowym Olimpiady PCK
Dodano: 28.03.2012
We wtorek 27 marca 2012 r. w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennica naszej szkoły Adrianna Józefoska z klasy II C zdobyła w niej I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i tym samym zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się pod koniec maja w Zgierzu. Etap okręgowy olimpiady obejmował test z zakresu zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia, a także ocenę akcji prozdrowotnej zorganizowanej lub współorganizowanej przez uczestnika. Uczennica została przygotowana przez panie pedagoga szkolnego Małgorzatę Zych oraz nauczycielkę przysposobienia obronnego Annę Chwałek.


* Ada Józefoska z pedagogiem Małgorzatą Zych
 

Dodane przez: MZ

» Wielkanocna akcja zbierania żywności
Dodano: 26.03.2012
W dniach 23, 24 i 25 marca 2012 roku Hufiec ZHP Rumia wraz z Pomorskim Bankiem Żywności zorganizował po raz kolejny świąteczną zbiórkę żywności w sklepach na terenie Rumi i Redy. Drugi już raz w bieżącym roku szkolnym w akcję zaangażowała się młodzież klas pierwszych naszej szkoły. 16 uczniów zbierało żywność w sklepie NETTO w Rumi. Byli to: Klaudia Grubba, Nikola Potrykus, Magda Jereczek, Natalia Schroeder, Gabrysia Lizakowska, Wiktoria Glińska, Monika Grinholc, Zuzanna Zarach, Bogumił Baranowski, Szymon Kriesel, Joanna Grabowska, Agnieszka Feda, Amanda Kwidzińska i Sylwia Klank.
Zebrane w akcji dary zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom w postaci świątecznych paczek żywnościowych. Komendant Hufca i dyrekcja I LO składają młodym wolontariuszom serdeczne podziękowania.


*od lewej Agnieszka Feda, Natalia Schroeder, Magda Jereczek,
Nikola Potrykus, Monika Grinholc
 

Dodane przez: JW

» Pasmo sukcesów uczniów naszego liceum
Dodano: 23.03.2012
21 marca 2012r. w I LO w Wejherowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Powiatowego Konkursu Matematycznego i Powiatowego Konkursu Fizycznego. Nasi uczniowie zostali zwycięzcami tych konkursów. W konkursie matematycznym w kategorii klas pierwszych zwyciężyła Liwia Małż z klasy IE, w konkursie fizycznym pierwsze miejsca zajęli Monika Fiertek z klasy IB (w kategorii klas pierwszych) i Mikołaj Nowak z klasy IIB (w kategorii klas drugich). Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody – kalkulatory naukowe, odtwarzacze mp3 oraz słuchawki. Uczniów przygotowywali nauczycielka matematyki Joanna Partyka i nauczycielka fizyki Maria Meyer.


*od lewej Monika Fiertek, Liwia Małż, Mikołaj Nowak

Z kolei w dniach 19 i 20 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 29 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi. Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego Liceum, która w ubiegłorocznych rozgrywkach zdobyła tytuł mistrza województwa pomorskiego. Drużyna trenowana przez Grażynę Skrobecką wystąpiła w składzie: Aneta Bonk, Magda Skrzypkowska, Karolina Węgrzyniak, Joanna Kwiatkowska, Marta Duraj, Paulina Majkowska, Joanna Obst, Amanda Rochalska, Adrianna Trepczyk, Dominika Bisewska, Marta Grzegorzewska, Weronika Kaciuba i Julia Wieczorek. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany. Dobra forma naszego zespołu pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w półfinale i finale wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami.

Dodane przez: JW

» Szkolny Koncert Młodych Talentów
Dodano: 23.03.2012
21 marca w Dniu Wiosny młode talenty z naszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności w koncercie-konkursie zorganizowanym na szkolnej hali sportowej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć i wysłuchać ciekawych aranżacji wokalnych (Marysia Sitek, zespół WKM, Joasia Grabowska, Julia Bienias z zespołem, Marek Pakieser i Piotr Kobylis, Ewelina Machalewska, Mateusz Kriesel) oraz pokazów tanecznych (Patrycja Kuźma, Ania Bużan i Jakub Kustosz).

Teatr szkolny „W rozproszeniu” w spektaklu „Krótka i nieco smutna opowieść o miłości, poecie i jego Muzie...” ukazał zdolności aktorskie prawie 20 osobowego zespołu. W konkursie uczestniczyła też Magda Skrzypkowska, która przedstawiła zbiór pięknych impresji fotograficznych swojego autorstwa oraz Agnieszka Rozmysłowicz, Kasia Bryłka, Karolina Kańtoch, Sandra Rutkowska – hafciarki, które zaprezentowały próbki swoich prac. Można je obejrzeć w gablotach naprzeciwko biblioteki na I piętrze szkoły. Wśród nich znajdują się również hafty nauczycieli i pracownic szkoły: Barbary Jakus, Barbary Niewiedziały i Grażyny Górak.

Jury w składzie Ewa Grzymkowska, Joanna Klein-Szalkowska, Monika Suchomska, Tomasz Jurkiewicz zdecydowało o przyznaniu:

I miejsca w konkursie
Joannie Grabowskiej
za znakomite wykonanie utworu Leonarda Cohena „Hallelujah”

wyróżnienia
Magdzie Skrzypkowskiej
za impresje fotograficzne

Nagroda publiczności zdecydowaną większością głosów przypadła w udziale Mateuszowi Krieselowi
za dynamiczne wykonanie piosenki Toma Jonesa „Sex bomb”.

Wisienką na torcie koncertu byli sypiący humorem i dowcipem konferansjerzy Jakub Struck i Mateusz Kriesel oraz para młodych tancerzy spoza szkoły Hania i Dawid, którzy zaprezentowali się m.in. w rumbie, sambie, tangu i pasodoble.

Dodane przez: MZ

» I LO zwycięzcą Festiwalu Piosenki Angielskiej w Wejherowie
Dodano: 16.03.2012
10 marca 2012r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyła się już XIV edycja Powiatowego Mini Festiwalu Piosenki w Języku Angielskim. Uczestnicy mogli wziąć udział w jednej z czterech kategorii: piosenka, wiersz, proza lub scenka. Jury oceniało każdy występ według doboru repertuaru, poprawności wykonania tekstu, kultury słowa oraz ogólnego wrażenia artystycznego i ruchu scenicznego. Nasze Liceum reprezentowały dwie uczennice: Ewelina Machalewska z ID i Joasia Grabowska z IC.

Dziewczęta wykonały w duecie piosenkę "Hallelujah" kanadyjskiego poety, piosenkarza i pisarza Leonarda Cohena. Duet zachwycił jury, które przyznało dziewczętom I miejsce w kategorii piosenka. Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

Dodane przez: JW

» Konkursy dla gimnazjalistów - matematyka i język angielski
Dodano: 15.03.2012
Termin:
29 marca 2012

Harmonogram matematyka:
8.45 – przybycie uczestników i przydział do sal
9.00–10.00część pisemna (w tym czasie zapraszamy opiekunów na poczęstunek w pokoju nauczycielskim)
10.00–12.00 – sprawdzanie prac
10.00-10.30 – poczęstunek dla uczniów na sali gimnastycznej 10.30–12.00 – uczniowie z nauczycielami mają zorganizowany czas na sali gimnastycznej (występy licealistów)
12.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Harmonogram język angielski:
10.15 – przybycie uczestników i przydział do sal
10.30–11.30część pisemna (w tym czasie zapraszamy opiekunów na występy licealistów na sali gimnastycznej oraz na poczęstunek).
11.30–12.00 – sprawdzanie prac
12.00 – ogłoszenie wyników części pisemnej
12.30 – część ustna dla 6 najlepszych gimnazjalistów
około 13.45 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Dodane przez: EG

» Podsumowanie ewaluacji w LO I Rumia
Dodano: 14.03.2012
I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi wysoko ocenione przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku

W dniach od 16 lutego do 29 lutego 2012 roku Kuratorium Oświaty w Gdańsku przeprowadziło ewaluację zewnętrzną naszego Liceum. Zespół ewaluacyjny badał działalność szkoły w obszarze „Efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły”. Badanie efektów pracy Liceum zostało przeprowadzone za pomocą różnorodnych narzędzi. Ankietowani byli rodzice, uczniowie i nauczyciele. Zespół oceniający przeprowadził wywiady zbiorowe z uczniami, nauczycielami, rodzicami, partnerami społecznymi szkoły, przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz pracownikami niepedagogicznymi. Przeprowadzono wywiad z dyrektorem, a także dokonano szczegółowej analizy zgromadzonej w szkole dokumentacji z lat 2009 – 2011.

W każdej z badanych dziedzin Liceum uzyskało ocenę B co oznacza, że w stopniu wysokim spełnia wymagania stawiane szkołom przez państwo polskie (skala ocen jest pięciostopniowa od oceny A najwyższej do oceny E – najniższej).

szczegółowe informacje»
 

Dodane przez: JW

» Wywiadówki
Dodano: 14.03.2012

Zebranie rodziców klas I, II i III odbędzie się
w czwartek 22 marca 2012r.

W trakcie zebrania omówione zostaną zagadnienia związane z wprowadzeniem przez szkołę dziennika elektronicznego

IA17.0015Mirosława Pałubicka
IB17.0040Sylwester Anisimowicz
IC17.0038Anna Klebba
ID17.0029Joanna Klein-Szalkowska
IE17.0027Joanna Partyka
IIA17.0028Monika Młynarczykowska
IIB17.0035Maria Meyer
IIC17.0025Anna Chwałek
IID17.0020Grażyna Górak
IIE17.0014Ewa Szmytkiewicz
IIS17.0039Tomasz Jurkiewicz
IIIA18.0015Monika Florczak
IIIB18.0026Alicja Klein-Abramczyk
IIIC18.0025Alicja Napiórkowska
IIID18.0020Aleksandra Prudzienica-Piotrowicz
IIIE18.0029Adriana Marasz
IIIS18.0014Jarosław Tomaszewski

Dodane przez: JW

» I love U, I love U, I love ...
Dodano: 26.02.2012
Michał Pozdał 13 marca 2012 będziemy mieli przyjemność gościć w naszej szkole wybitnego psychologa, trenera młodzieży, wykładowcę ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie MICHAŁA POZDAŁA. Jest certyfikowanym trenerem Teatru Forum oraz Dramy, specjalistą od spraw profilaktyki społecznej.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym tematyce: o flirt i uwodzenie o wybór partnera o asertywność i nauka dbania o własne potrzeby o Różnice między zakochaniem a miłością o miłość nastoletnia o fazy budowania relacji o role w związkach o unikanie toksycznych związków o przemoc w związku

Spotkanie odbędzie się na hali sportowej, szczegóły wkrótce!

Dodane przez: AS

» „KSIĄŻĘTA POMORSCY – PATRONI NASZEJ SZKOŁY” - FINAŁ
Dodano: 26.02.2012

W dniu 22 lutego bieżącego roku o godzinie 15.30 w naszym liceum odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Książęta pomorscy – patroni naszej szkoły”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów naszej placówki. Jurorami konkursu byli nauczyciele historii, którzy wyłonili zwycięską trójkę laureatów.

ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZOSTALI:
I miejsce – MATEUSZ ODOWSKI – klasa IIIa
II miejsce – Monika Czwartosz – klasa IIIb
III miejsce – Agata Kuchnowska – klasa Id

GRATULUJEMY WIEDZY!!!

Dodane przez: GG

» „Miłość nie jeden zna język”
Dodano: 20.02.2012


We wtorek 14 lutego 2012 roku z okazji Walentynek w I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi zorganizowano I Powiatowy Konkurs  Piosenki o Tematyce Miłosnej „Miłość nie jeden zna język”


I miejsce - Marcela Kanczkowska z III LO w Wejherowie

Projekt został przygotowany przez nauczycieli I LO Adrianę Marasz, Joannę Klein-Szalkowską i Alicję Klein – Abramczyk i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Do konkursu zgłosiło się 6 szkół z Rumi, Redy i Wejherowa – każdą z nich reprezentowało dwóch wykonawców.


II miejsce - Marek Pakieser z I LO w Rumi


III miejsce - Lidia Ziąbka z ZSP w Redzie

Od godziny 9.00 przed jury konkursu i liczną publicznością trwały przesłuchania konkursowe, które zakończyły się ok. 10.30. Konkurs wygrała Marcela Kanczkowska z III LO w Wejherowie piosenką „Mercy”, drugie miejsce zdobył uczeń I LO w Rumi Marek Pakieser wykonując utwór „Ring of Fire”, a trzecie miejsce wywalczyła Lidia Ziąbka z ZSP w Redzie wykonaniem utworu „Shy Boy”. Swoją nagrodę przyznała również publiczność – zdobyła ją Dagmara Mikołajewska wykonując piękną polską piosenkę „Kasztany”. Jury przyznało również jedno wyróżnienie dla Eweliny Machalewskiej z I LO za wykonanie piosenki „Warwick Avenue”. Wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci bonów towarowych EMPIK.


Wyróżnienie publiczności - Dagmara Mikołajewska


Jury konkursu

Po ogłoszeniu wyników odbył się koncert laureatów, którzy zostali zmuszeni przez owacje publiczności do bisowania. Doskonałą konferansjerkę prowadzili uczniowie klasy III A Jakub Struck i Mateusz Kriesel, a sprzęt nagłaśniający obsługiwał Tomek Czerwiński.

Dodane przez: JW

» Zmiany w planie na II semestr
Dodano: 10.02.2012
Zmiany w planie lekcji od 13.02.2012r.
Plan na 13.02.2012 [PDF]»

Plan na poniedziałek - nauczyciele [PDF]»

Dodane przez: AS

» Wywiadówki
Dodano: 16.01.2012

Zebranie rodziców klas I, II i III odbędzie się
w poniedziałek 23 stycznia 2012r.

IA17.0015Mirosława Pałubicka
IB17.0040Sylwester Anisimowicz
IC17.0038Anna Klebba
ID18.2029Joanna Klein-Szalkowska
IE17.0027Joanna Partyka
IIA17.0028Monika Młynarczykowska
IIB17.0035Maria Meyer
IIC17.0025Anna Chwałek
IID17.0020Grażyna Górak
IIE17.0014Ewa Szmytkiewicz
IIS17.0039Tomasz Jurkiewicz
IIIA18.2015Monika Florczak
IIIB18.2026Alicja Klein-Abramczyk
IIIC18.2025Alicja Napiórkowska
IIID18.2020Aleksandra Prudzienica-Piotrowicz
IIIE----29Adriana Marasz wtorek 24.01 17.00
IIIS18.2014Jarosław Tomaszewski

Zapraszamy chętnych rodziców na „Koncert kolęd” w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Joanny Klein – Szalkowskiej, który odbędzie się na małej sali gimnastycznej w godzinach 17.45–18.15

Dodane przez: JW

» Dzień Przedsiębiorczości 2012
Dodano: 10.01.2012

 

Termin: czwartek 22 marca 2012 r.
Grupa docelowa: klasy drugie


Cel nadrzędny:

Stworzenie młodym ludziom warunków i możliwości do podejmowania trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w projekcie uczniowie:

 • Mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie.

 • Odbędą krótkie praktyki w wybranym miejscu pracy.

 • Uzyskają informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI

 1. Zajęcia diagnozujące w klasach drugich (styczeń 2012)
  - zapoznanie młodzieży z ideą Dnia Przedsiębiorczości
  - udostępnienie niezbędnych dokumentów dla uczniów, rodziców, konsultantów na stronie www.lo1.rumia.pl
 2. Zebranie informacyjne z wychowawcami klas drugich (czwartek 5 stycznia 2012, 11.30).
 3. Zebranie deklaracji i udostępnienie kart zgłoszeniowych (styczeń 2012).
 4. Przedstawienie idei DP rodzicom, zaproszenie do udziału (zebranie z rodzicami 23 stycznia).
 5. Analiza zebranych deklaracji pod kątem ilości chętnych, sfer zainteresowań zawodowych (luty 2012).
 6. Pozyskiwanie firm (luty, marzec).
 7. Przygotowanie informacji dla rodziców (marzec).
 8. Weryfikacja przydziałów (II połowa marca).
 9. Uściślenie szczegółów ze współpracującymi firmami i skompletowanie dokumentów (zgłoszenie konsultanta).
 10. Ostateczne potwierdzenie firm (19-21 marca 2012).
 11. Sporządzenie listy uczniów biorących udział w projekcie w celu przedłożenia w sekretariacie szkoły (nazwisko, klasa, firma, godziny, opiekun).

Materiały do pobrania:
karta konsultanta [PDF]
karta ucznia [PDF]
zgoda rodziców [PDF]

Dodane przez: AM

» Koncertu Młodych Talentów
Dodano: 08.01.2012

MASZ TALENT?W tym roku w naszej szkole rusza
I edycja Koncertu Młodych Talentów


Zapraszamy do udziału osoby, które chcą się podzielić swoimi zdolnościami artystycznymi takimi jak:

muzyczne
wokalne
taneczne
plastyczne
fotograficzne
zręcznościowe
inne?

KONCERT FINAŁOWY 21 MARCA 2012 W DNIU WIOSNY

Chętni zgłaszają się do wychowawców
lub przewodniczącej samorządu szkolnego do końca stycznia!

Dodane przez: MZ

» Podsumowanie Akcji "Wrzuć złocisza do bucisza"
Dodano: 06.01.2012

I MIEJSCE
klasa IID
6,14 zł/osoba = 153,64 zł
I DZIEŃ WOLNY NA WYCIECZKĘ

II MIEJSCE
klasa IIE
5,44 zł/osoba = 179,76 zł
DZIEŃ BEZ PYTANIA + TORT OD NAUCZYCIELI

III MIEJSCE
klasaI A 5,17 zł/osoba = 134,44 zł
klasa IIA 5,17 zł/osoba = 170,85 zł
DZIEŃ BEZ PYTANIA


POZOSTAŁE KLASY

I B 65,03 zł = 2,09 zł/osoba
I C 27,00 zł = 0,81 zł/osoba
I D 28,93 zł = 0,90 zł/osoba
I E 40,82 zł = 1,45 zł/osoba
II B 61,13 zł = 2,44 zł/osoba
II C 31,96 zł = 1,06 zł/osoba
II S 25,26 zł = 0,97 zł/osoba
III A 69,04 zł = 2,09 zł/osoba
III B 36,60 zł = 1,74 zł/osoba
III C 21,00 zł = 1,00 zł/osoba
III D 56,45 zł = 2,01 zł/osoba
III E 81,14 zł = 2,61 zł/osoba
III S 00,00 zł = 0,00 zł/osoba

OGÓLNIE ZEBRANO 1 183,05zł

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla uczniów naszej szkoły, którzy mogą znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej (zakup ciepłej odzieży, leków, żywności itp).
Decyzje o przyznaniu pomocy zapadają komisyjnie. W skład komisji wchodzą: E. Grzymkowska, A. Musiał, M. Suchomska, M. Zych.

Dodane przez: MZ

» Życzenia świąteczne
Dodano: 24.12.2011

Dodane przez: BN

» Konkurs "Książęta Pomorscy - Patroni Naszej Szkoły"
Dodano: 18.12.2011

KONKURS HISTORYCZNY pod tytułem
„KSIĄŻĘTA POMORSCY - PATRONI NASZEJ SZKOŁY”

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi ogłasza konkurs historyczny pod tytułem „Książęta pomorscy – patroni naszej szkoły”

Celem konkursu jest:

1. Rozwijanie zainteresowań tematyką historyczną
2. Pogłębienie wiadomości na temat patronów naszego liceum
3. Budzenie zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń
4. Popularyzowanie tematyki historycznej wśród młodzieży
5. Podnoszenie poziomu wiedzy historycznej
6. Wzbogacanie i doskonalenie form pracy z uczniami zdolnymi

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów I LO w Rumi.
Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie testu na temat patronów naszej szkoły, tj. książąt pomorskich, ze szczególnym uwzględnieniem książąt gdańskich (dynastia Sobiesławiców).

Test zawiera pytania otwarte i zamknięte o różnej skali trudności. Chętni uczniowie zgłoszą się do biblioteki szkolnej w celu wpisania się na listę uczestników konkursu (do 27 stycznia 2012 roku).
Konkurs odbędzie się 22 lutego 2012 roku w sali nr 15 o godzinie 15.30.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 27.02.2012r. na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej szkoły.

REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie biorą udział uczniowie I LO w Rumi. Z każdej klasy dwie osoby.
2. Każdy uczestnik, rozwiązuje test na temat patronów naszej szkoły. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosi 60 minut.
3. Testy konkursowe oceni powołana przez organizatorów komisja według ustalonej wcześniej punktacji.
4. Organizatorzy nabywają prawa autorskie do prezentowania publicznie najlepszych prac.
5. Zostaną przyznane 3 pierwsze miejsca. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagrodzonych miejsc.
6. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody na zakończenie roku szkolnego.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo decydowania o szczegółach nie uwzględnionych w regulaminie.
8. Ostateczny termin zgłoszenia do konkursu to 27.01.2012

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCENY TESTU
1. Test zawiera różne formy pytań o różnej skali trudności.
2. Prawidłowa odpowiedź na pytania zamknięte – od 1-3 punktów (w zależności od skali trudności).
3. Odpowiedź na pytania otwarte podlegać będzie szczegółowej ocenie komisji.
4. Za odpowiedzi na pytania otwarte maksymalna ilość po 5 punktów.
5. Zwycięża uczeń, który otrzyma największą ilość punktów za rozwiązany test.
6. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 40.

Czekamy na liczny udział młodzieży naszej szkoły w tym konkursie.

ORGANIZATORZY
Dyrekcja szkoły i nauczyciele historii

BIBLIOGRAFIA
1. Bądkowski L., Samp W., Poczet książąt Pomorza Gdańskiego, Gdańsk 1974.
2. Historia Pomorza, t. 1 (do roku 1466), cz. 1, pod red. Gerarda Labudy, Poznań 1969.
3. Śliwiński Błażej, Poczet książąt gdańskich, Gdańsk 1997.

Dodane przez: GB

» Szkolna Akcja Charytatywna "Wrzuć złocisza do bucisza"
Dodano: 12.12.2011

Akcja zbiórki pieniędzy w klasach ma w naszej szkolę długą tradycję. W latach 2003 – 2008 była ona odpowiedzią na ogólnopolską zbiórkę na potrzeby rodzinnych domów dziecka pod nazwą "Góra grosza", a od 2009 roku jest kontynuowana pod nazwą "Wrzuć złocisza do bucisza" i służy uczniom naszej szkoły.
Sumy zebrane w naszej szkole w poprzednich latach:
2010 – 748 zł, 2009 – 626 zł, 2008 – 1481 zł, 2007 – 1017 zł, 2006 – 765 zł, 2005 – 664 zł, 2003 – 323 zł.ZBIÓRKA ODBĘDZIE SIĘ W KLASACH
W DNIACH 12 – 15 GRUDNIA 2011R.
I JEST KOORDYNOWANA PRZEZ SKARBNIKÓW

fundusze z akcji zostaną przeznaczone
na pomoc dla uczniów naszej szkoły
znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej

Wyniki zbiórki zostaną ogłoszone
w środę 21 grudnia

3 klasy, które zbiorą najwięcej, otrzymają nagrody:
I miejsce – 1 dodatkowy dzień na wycieczkę klasową
II miejsce – dzień bez pytania + tort od nauczycieli
III miejsce - dzień bez pytania

Dodane przez: MZ

» Konsultacje dla rodziców 12.12.2011, godz. 16.30-19.00
Dodano: 08.12.2011

gabinet dyrektora J.Wolański
gabinet wicedyrektor E.Grzymkowska

sala 38 biologia A.Klebba, H. Supernat-Melzer
sala 40 chemia A.Grudzińska, J.Kuźba
sala 35 fizyka M.Meyer
sala 14 geografia A.Grabowska, E.Dziecielska
sala 15 historia M.Pałubicka, M.Młynarczykowska
sala 28 j.angielski M.Florczak, A.Kulikowska
sala 35 j.angielski A.Rozkrut
sala 37 j.angielski E.Rębiś
sala 26 j.niemiecki A.Klein-Abramczyk, B.Falkiewicz
sala 37 j.niemiecki J.Klein-Szalkowska
sala 20 j.polski A.Prudzienica-Piotrowicz, A.Chwałek
sala 29 j.polski A.Marasz, E.Domarus
sala 39 j.polski T.Jurkiewicz, A.Bednarczyk
sala 25 matematyka A.Napiórkowska, E.Szmytkiewicz
sala 27 matematyka M.Nowicka, J.Partyka
sala k przedsiębiorczość M.Suchomska
sala 32 technologia informacyjna S.Anisimowicz
sala n religia Ks. M.Sumisławski, E.Plewińska
sala k w-f J.Tomaszewski
hala w-f E.Selke, P.Taube, S.Przybylski, M.Racis, G.Skrobecka

sala 23 pedagog M.Zych
gabinet doradcy kariery A.Musiał
biblioteka B.Niewiedziała, G.Górak

Dodane przez: EG

» Najlepsi w powiecie w Futsalu
Dodano: 08.12.2011

W dniach 17-18.11.2011 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkiej Licealiady, która odbędą się w Pucku. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku naszego zespołu w Półfinale Wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Przewodnicząca Komisji Sportu w Radzie Powiatu – Pani Jolanta Król, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi – Pan Janusz Wolański oraz Dyrektor PZPOW w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi

skład:
Konrad Czeszewski,
Patryk Kiełb,
Jakub Konkolewski,
Mateusz Krajnik,
Paweł Małachowski,
Michał Morgiel,
Piotr Morgiel,
Andrzej Sadura,
Adrian Stenka,
Marcin Stenka,
Krystian Kobierzyński,
Wiktor Brzeziński

opiekun zespołu:
Sobiesław Przybylski

II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
IV miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
VII miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi
VIII miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie
IX miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
X miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Rumi

Dodane przez: Bartłomiej Woźniak

» XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu
Dodano: 18.11.2011
Dnia 17 listopada 2011r. odbyła się w naszym liceum XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu.

Wyniki:

I miejsce
zespół z I LO im. Króla Jana Sobieskiego w Wejherowie w składzie: Damian Dampc, Monika Lidzbarska, Dorota Kotłowska

II miejsce
zespół z ZSO – II LO w Rumi w składzie:
Natalia Bronk, Tomasz Dranicki, Joanna Kiełczyńska

III miejsce
zespół z I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi w składzie:
Paulina Budzisz, Mateusz Milewski, Jan Zych

Wyróżnienie indywidualne za najlepiej rozwiązany test:
Tomasz Dranicki (II LO Rumia)

Wyróżnienie za najciekawszą prezentację multimedialną:
I LO im. Króla Jana Sobieskiego w Wejherowie

 

Dodane przez: BN

» Powiatowe konkursy języka angielskiego i matematyki
Dodano: 18.11.2011

Do Nauczycieli Matematyki, Języka Angielskiego
oraz uczniów III klas gimnazjum powiatu wejherowskiego

Czasy obecne wymagają od młodego człowieka znajomości języków obcych oraz logicznego myśle-nia. Chcąc pobudzić uczniów do pogłębiania zainteresowań językiem angielskim i matematyką oraz stwo-rzenia możliwości porównania swoich umiejętności z gimnazjalistami z innych szkół, zapraszamy do udziału w I Powiatowym Konkursie Matematycznym oraz w I Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.
Zachęcamy wszystkich uczniów klas III szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału w jednym bądź obu konkursach i życzliwego ich przyjęcia. Mamy nadzieję, że udział w konkursach przyniesie Wam wiele satysfakcji.
Zadania na etap szkolny wraz z kluczem odpowiedzi zostaną dostarczone zgłoszonym szkołom do dnia 12.01.2012 roku. Warunkiem zakwalifikowania do etapu międzyszkolnego z matematyki jest uzyskanie w etapie szkolnym minimum 50% punktów. Do etapu międzyszkolnego z języka angielskiego nauczyciele zgłaszają trzech uczniów z najlepszymi wynikami. Listę uczniów, którzy zakwalifikowani zostali do finału prosimy odesłać do 27.01.2012 r. Etap międzyszkolny odbędzie się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi dnia 29.03.2012 r.

Program konkursów
9.00 Konkurs z matematyki
10.30 Część pisemna konkursu z j. angielskiego
12.00 Ogłoszenie wyników z matematyki
12.30 Część ustna konkursu z j. angielskiego
13.45 Ogłoszenie wyników konkursu z j. angielskiego

Gimnazjaliści biorący udział w konkursie z matematyki proszeni są o zgłoszenie się do szkoły o godz. 8.45, gimnazjaliści biorący udział tylko z j. angielskiego przybywają do szkoły o godz. 10.15. Załączamy regulaminy Konkursów oraz przykładowe zadania z matematyki. Życzymy powodzenia!

Załączniki:
1. Regulamin - matematyka [PDF]
2. Regulamin - język angielski [PDF]

Dodane przez: BN

» Wywiadówki
Dodano: 09.11.2011

Zebranie rodziców klas I, II i III odbędzie się
w środę 16 listopada 2011r.

IA17.0015Mirosława Pałubicka
IB17.0040Sylwester Anisimowicz
IC17.0038Anna Klebba
ID17.0026Joanna Klein-Szalkowska
IE17.0027Joanna Partyka
IIA17.0028Monika Młynarczykowska
IIB17.0035Małgorzata Zych
IIC17.0025Anna Chwałek
IID17.0020Grażyna Górak
IIE17.0014Anna Grabowska
IIS17.0039Tomasz Jurkiewicz
IIIA18.0015Monika Florczak
IIIB18.0026Alicja Klein-Abramczyk
IIIC18.0025Alicja Napiórkowska
IIID18.0020Aleksandra Prudzienica-Piotrowicz
IIIE18.0029Adriana Marasz
IIIS18.0014Jarosław Tomaszewski

Zebranie trójek rodziców klas III w sprawie studniówki (sala nr 15 godz.19.00). Termin studniówki 14 stycznia 2012r. (sobota) hotel „Faltom”.

Dodane przez: JW

» Młoda krew ratuje życie - kolejna odsłona
Dodano: 04.11.2011

UWAGA!!! WOLONTARIUSZE WOŚP
XX FINAŁ WOŚP – 8 STYCZEŃ 2012
MIEJSKI FINAŁ RUMIA

GRAMY Z POMPĄ
ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Chcesz zostać wolontariuszem – przyjdź do biblioteki. Rejestrowanie wolontariuszy potrwa do 30 listopada 2011 roku Wypełnij kartę zgłoszeniową i dołącz zdjęcie.

ZAPRASZAMY!!!

Dodane przez: BN

» Młodzi głosują w wyborach parlamentarnych 2011
Dodano: 28.10.2011

30 września 2011r. uczniowie I LO w Rumi wzięli udział w lekcji demokracji, po raz kolejny oddając swój głos w ramach akcji „Młodzi głosują”. Nasza szkoła znalazła się tym samym w gronie ponad 1000 szkół z całej Polski i 2 w Rumi biorących udział w tej akcji. Z 417 obecnych tego dnia w szkole uczniów w wyborach udział wzięło 276 uczniów, co daje frekwencję na poziomie ponad 66% - szkoda, mogło być lepiej! Zgodnie z regulaminem akcji wyniki prezentujemy już po zakończeniu wyborów i jak widać na wykresach poniżej są one wyraźnie inne od wyników prawdziwych wyborów.

Dodane przez: AS

» Młoda krew ratuje życie - kolejna odsłona
Dodano: 12.10.2011

4 października 2011r. uczniowie I LO w Rumi po raz kolejny oddawali honorowo krew w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych w Honorowym Krwiodawstwie ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”.
I tym razem młodzież nie zawiodła. 24 osoby oddały ponad 10 litrów cennego płynu. Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Optymizmem napawa fakt, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tak aktywnie i chętnie stają się honorowymi dawcami, a uczestnictwo w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” stało się tradycją w naszym liceum.
Wizytę ambulansu z RCKiK w Gdańsku poprzedziły prelekcje nt. honorowego krwiodawstwa, przeprowadzone wzorem ubiegłych lat, przez Panią mgr Bogumiłę Piernicką z Rejonowej Stacji Krwiodawstwa z Wejherowa. Kiedy oddajemy krew, która nas nie kosztuje, dajemy największy skarb tym, dla których jest ona ratunkiem. A krew jest najpiękniejszym darem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ty też możesz pomóc!
Opiekunkami akcji są: p. Mirosława Pałubicka i p. Anna Chwałek.

Dodane przez: AC

» Zadania ćwiczeniowe z TI
Dodano: 12.10.2011
Szukaj informacji w zakładce   Do pobrani

Dodane przez: AS

» Młoda krew ratuje życie - kolejna odsłona
Dodano: 27.09.2011

W dniach 29 i 30 września uczniowie klas III spotkają się z panią Bogumiłą Piernicką z Powiatowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tematem prelekcji będzie Honorowe Krwiodawstwo.

04.10.2011 do naszej szkoły zawita ambulans do pobierania krwi, w którym każdy pełnoletni uczeń będzie mógł oddać krew w godz. 8.30 - 12.30
Organizatorami akcji o wieloletniej już tradycji w naszej szkole są Anna Chwałek i Mirosława Pałubicka. Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia "Młoda krew ratuje życie"

Dodane przez: BN

» Zebranie rodziców
Dodano: 01.09.2011

Ogólne zebranie rodziców klas I, II i III odbędzie się
dnia 28 września 2011r.

 • 17.00–17.30 Spotkanie rodziców z dyrekcją na hali sportowej - klasy I i II
 • 17.00–17.30 Spotkanie rodziców klas III z wychowawcami klas, wybór trójek klasowych
 • 17.40–18.10 Spotkanie rodziców z dyrekcją na hali sportowej - klasy III
 • 17.40–18.10 Spotkanie rodziców klasy I i II z wychowawcami klas, wybór trójek klasowych
 • 18.30 Zebranie trójek klasowych – uzupełnienie składu Rady Rodziców (na sali konferencyjnej)

 

IA17.4015Mirosława Pałubicka
IB17.4040Sylwester Anisimowicz
IC17.4038Anna Klebba
ID17.4026Joanna Klein-Szalkowska
IE17.4027Joanna Partyka
IIA17.4028Monika Młynarczykowska
IIB17.4035Maria Meyer
IIC17.4025Anna Chwałek
IID17.4020Grażyna Górak
IIE17.4014Anna Grabowska
IIS17.4039Tomasz Jurkiewicz
IIIA17.0015Monika Florczak
IIIB17.0026Alicja Klein-Abramczyk
IIIC17.0025Alicja Napiórkowska
IIID17.0020Aleksandra Prudzienica-Piotrowicz
IIIE17.0029Adriana Marasz
IIIS17.0014Jarosław Tomaszewski

Zebranie trójek rodziców klas III w sprawie studniówki (sala nr 15 godz.19.15). Termin studniówki 14 stycznia 2012r. (sobota) hotel „Faltom”. Rada Rodziców dokonała już przedpłaty w wysokości 1000 zł.

Dodane przez: JW

» Korekty w planie od 12.09.2011r.
Dodano: 20.09.2011

Zmiany w planie lekcji od 19.09.2011r.
Plan na 19.09.2011 [PDF]»

Dodane przez: AS

» I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej
Dodano: 18.09.2011


I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ
PT. "MIŁOŚĆ NIEJEDEN ZNA JĘZYK"

Drodzy Nauczyciele,

Zapraszamy Państwa oraz podopiecznych do udziału w pierwszej edycji konkursu piosenki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Utwory mogą być wykonywane w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim lub francuskim.

REGULAMIN KONKURSU

ORGANIZATORZY:
• Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Rumi
CELE KONKURSU:
1. Zainteresowanie uczniów formą piosenki lirycznej.
2. Zwrócenie uwagi na piękno tekstu piosenek.
3. Przybliżenie oraz popularyzowanie sylwetek wykonawców repertuaru o tematyce miłosnej wśród młodzieży.
5. Uwrażliwienie uczniów na dbałość i estetykę wykonania śpiewanych utworów.

PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ
Komisja oceniać będzie sposób zaprezentowania utworu według następujących kryteriów:
a) dykcja - 10 pkt
b) artyzm - 10 pkt
c) emisja głosu -10 pkt
d) aranżacja utworu - 10 pkt

STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU:
 Etap międzyszkolny odbędzie się w ZSP w Rumi w terminie 14 lutego 2012 roku.
 Lista z nazwą i adresem szkoły, imieniem i nazwiskiem nauczyciela opiekującego się uczestnikami, oraz imionami i nazwiskami wykonawców należy przesłać do 30 listopada 2011 roku (karta zgłoszenia do pobrania poniżej).
 Regulamin przebiegu eliminacji finałowych:
- W etapie międzyszkolnym daną szkołę mogą reprezentować najwyżej dwa utwory;
- Uczestnicy prezentują utwór w języku polskim, angielskim,
niemieckim lub francuskim;
- Czas prezentacji utworu nie może przekroczyć 4 minut;
 Koncert laureatów odbędzie się w ZSP w Rumi w dniu ogłoszenia wyników konkursu (szkoła dysponuje profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym).

KOMISJA SĘDZIOWSKA:
 Przygotowaniem, przeprowadzeniem oraz oceną poszczególnych wykonawców zajmuje się Komisja Konkursowa.

Pobierz - Regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową [PDF] [DOC]»

Dodane przez: JKS

» Korekty w planie od 12.09.2011r.
Dodano: 10.09.2011

Zmiany w planie lekcji od 12.09.2011r.
Plan na 12.09.2011 [PDF]»

Dodane przez: AS

» Plan lekcji na rok szkolny 2011/2012
Dodano: 01.09.2011
Nowy plan lekcji od 01.09.2011r.
Plan na 01.09.2011 [PDF]»

Dodane przez: AS

» Inauguracja rok szkolny 2011/2012
Dodano: 01.09.2011
Nowy rok szkolny zainaugurowaliśmy uroczystym apelem na placu przed szkołą, który rozpoczął się o godzinie 9.00. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyło się krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców klas pierwszych oraz kiermasz podręczników.


Dodane przez: AS

» Harmonogram inauguracji roku szkolnego 2011/2012
Dodano: 23.08.2011
30 sierpnia g. 10.00 Rada Pedagogiczna

1 września g. 9.00 inauguracja roku szkolnego dla wszystkich klas przed budynkiem szkoły

1 września g. 17.00 zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych z dyrekcją, pedagogiem i wychowawcami klas na hali sportowej

1 września g. 17-19 kiermasz podręczników używanych na małej sali gimnastycznej

Dodane przez: EG

» Rekrutacja na rok szkolny 2011/2012
Dodano: 06.07.2011

Komunikat na dzień 06.07.2011

1. Dyrekcja ZSP nr 1 w Rumi informuje, że dokonała pełnego naboru w klasach A, B , C, D, E (w tych klasach nie ma wolnych miejsc)

2. Szkoła dysponuje wolnymi miejscami jedynie w klasie turystyczno – sportowej z rozszerzeniem biologii, geografii i w-f.

Dodane przez: LO I Rumia

Dodane przez: EG

© 2005-2008 Copyright by LO I Rumia         All rights reserved