Biblioteka
Nasza biblioteka szkolna dostarcza informacji i pomysłów, które są podstawą satysfakcjonującego funkcjonowania w społeczeństwie edukacyjnym. Wyposaża uczniów w umiejętność uczenia się przez całe życie i rozwija wyobraźnię, przygotowuje do roli odpowiedzialnych obywateli.

W Multimedialnym Centrum Informacji udostępniamy książki i inne źródła informacji, a także świadczymy usługi, które ułatwiają wszystkim członkom społeczności szkolnej rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w różnych postaciach i za pośrednictem różnych mediów.

W NASZEJ BIBLIOTECE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, PONIEWAŻ JESTEŚMY NAJLEPSZYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI

POLECAMY: » Bogaty księgozbiór
» Wszystkie lektury szkolne
» Literaturę popularno-naukową
» Nowości czytelnicze - przejdź dalej »
» Czasopisma edukacyjne

• dzienniki i tygodniki:
    1. Polityka

Lista lektur
    Listę lektur można pobrać tutaj.

• Regulamin biblioteki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rumi
  • Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi

Katalogi
    Katalogi biblioteczne zawierają informacje o zbiorach znajdujących się w danej bibliotece. W naszej bibliotece szkolnej udostępnione są katalogi w formie komputerowej (katalog w programie MOL).

Katalog komputerowy jest udostępniony w programie "MOL-biblioteka szkolna".
    Program MOL udostępnia 4 rodzaje katalogów : alfabetyczny, tytułowy, przedmiotowy i UKD.
    Katalog komputerowy jest łatwy w obsłudze i zapewnia czytelnikowi szybki dostęp do poszukiwanej pozycji. Czytelnik jednocześnie z wybraniem danej pozycji otrzymuje pełną informację o niej (np.: czy w danej chwili książka jest dostępna, czy wypożyczona).
  • W katalogu alfabetycznym hasła uszeregowane są w porządku alfabetycznym haseł autorskich lub w przypadku prac zbiorowych wg haseł tytułowych.
  • W katalogu tytułowym hasła uszeregowane są w porządku alfabetycznym wg tytułów utworów.
  • W katalogu UKD uszeregowano pozycje wg symboli Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD).